Netflix vypouští thriller o sériovém vrahovi, který má i českou stopu

Netflix vypouští thriller o sériovém vrahovi, který má i českou stopu

Tisk

petr jakl200Netflix vypouští mezi své diváky skutečně napínavý thriller Don't Move (Nehýbat se). Je o sériovém vrahovi, ve kterém hrají Kelsey Asbille Chow známá díky své roli Mikayly ze sitcomu Královská dvojčata a Finn Wittrock, kterého si mnozí vybaví ze snímku Angeliny Jolie Nezlomný, jiní třeba ze seriálu American Horror Story. Nejznámější americký placený poskytovatel filmů a seriálů získal celosvětová práva na tento film, s výjimkou Polska a Společenství nezávislých států (regionální mezivládní organizace ve východní Evropě a Asii), a tak může už brzy z obrazovek děsit i vás.

Thriller Don't Move je napínavý příběh plný nečekaných zvratů, který vznikl pod režijním vedením Briana Netta a Adama Schindlera. Co nás Čechy opět těší, že toto hororové drama má i českou stopu, která je spojena se jménem Petr Jákl. Film produkuje mimo jiné spolu s režisérem Spidermana Samem Raimim, který produkoval hororové trháky, jako je například Don´t Breathe nebo Evil Dead. Společně dokončují také film Locked s Anthony Hopkinsem.

Příběh mě zaujal již od první verze scénáře. Představa toho, že člověk ztrácí možnost pohybu a zároveň ho chce někdo zabít, je děsivá. Navíc spolupráce se Samem Raimim je skvělá, protože je otevřený novým nápadům,“ poznamenal Petr Jákl.

Děj filmu diváka okamžitě vtáhne do své temné moci. O život bude bojovat ostřílený sériový vrah, který truchlící ženě vpíchne paralytickou látku. Postupně sice přebírá kontrolu nad jejím tělem, ale jsou oba izolováni hluboko v lese. Aby přežil, musí svést boj s vypuštěným zlem, skrývat se a bojovat o holý život, dokud se celý její nervový systém nevypne.

Na závěr si ještě dovolujeme připomenout thriller Land of bad, na kterém se Petr Jákl podílel jako producent, je několik týdnů v distribuci a sklízí skvělé kritiky. Diváky je také velmi dobře přijímán a stal se nejprodávanějším filmem na Apple TV.

petr jakl foto 1

DOPLŇUJÍCÍ INFORMACE

Filmy, na kterých se Petr Jákl podílel jako producent a v roce 2024 jdou do distribuce

Land of Bad
Akční thriller Land of Bad s držitelem Oscara Russelem Crowem a Liamem Hemsworthem, kterého diváci také znají ze série Hunger Games. Nováček Kinney je přidělen k týmu Delta Force na misi na Filipínách. Když je tým uvězněn beze zbraní, jedinou šancí na přežití se stanou schopnosti Reapera, pilota bezpilotního dronu. Režisérem, scénáristou a spoluproducentem filmu je William Eubank.

Blood for Dust
Kriminální příběh Blood for Dust vypráví o Cliffovi, obchodním cestujícím, kterému se příliš nedaří, a tak se rodina dostává do tíživé životní situace. Díky opětovnému setkání s Rickym, starým kolegou s temnou minulostí, se dostane na nebezpečnou cestu. Režisér Rod Blackhurst do hlavních rolí obsadil Kita Haringtona, známého především ze seriálu Hry o trůny, dále Scoota McNairyho a Joshe Lucase.

Old Guy
Filmu Old Guy je o nájemném vrahovi, který je jen zdánlivě za zenitem, se režijně ujal Simon West. Mezi jeho nejznámější snímky patří Noc Air či Expendables: Postradatelní 2 a Lara Croft – Tomb Rider. V hlavní roli se představí Christoper Waltz, držitel dvou Oscarů za role v Tarantinových filmech Hanebný parchanti a Nespoutaný Django a Lucy Liu, která byla jedním z Charleyho andílků.

Flight Risk
Akční thriller Flight Risk (Letecké riziko) o leteckém maršálovi, který malým letadlem přepravuje uprchlíka přes aljašskou divočinu, který se ocitne v pasti. Pojme totiž podezření, že jejich pilot není tím, za koho se vydává. Snímek režíroval dvěma Oscary oceněný herec a režisér Mel Gibson. V hlavní roli uvidíme Marka Wahlberga.

Don’t Move
Adam Schindler a Brian Netto se ujali režie v Bulharsku právě dotočeného hororového thrilleru Don’t Move (Nehýbej se), který vypráví příběh ostříleného zabijáka, který vstříkne truchlící ženě paralytický prostředek a čeká, než se její tělo úplně vypne. Tento snímek Petr Jákl spoluprodukuje se Samem Raimim, který proslul filmy jako Spider-Man, Doktor Strange či Xena.

Development filmy pro rok 2025 a dále

Mezi další producentské počiny patří film LOCKED s Anthony Hopkinsem v hlavní roli, s nímž si Petr Jákl kdysi zahrál ve snímku Česká spojka. Producentem je opět Sam Raimi a natáčet se bude, kvůli stávce herců až od listopadu.

 petr jakl foto 2

Věděli jste, že:

  • Režijní debut Petra Jákla KAJINEK (akční krimi thriller/2010) měl za premiérový víkend největší celkové tržby, jaké kdy český thriller vůbec měl? Film Kajinek získal Českého lva za nejlepší mužský herecký výkon ve vedlejší roli a hlavní cenu na belgickém filmovém festivalu v Liege.
  • Thriller GHOUL (2015) je film, který se zapsal jako horor s největšími tržbami v českých kinech.
  • Akční drama JAN ŽIŽKA (2022) vypráví příběh českého válečníka, který nikdy nebyl v boji poražen. Finálnímu scénáři předcházelo zhruba sto verzí. Je to nejdražší film v historii české kinematografie.
  • Původně měl dokument o Mickey Rourkeovi pouze produkovat, ale americký herec, scénárista a bývalý boxer si ho vybral po zhlédnutí filmu Jan Žižka i pro režii. Dokument se stále natáčí.

petr jakl 3

Zdroj foto: autorka článku


 

PřihlášeníMartin Němec o svém otci, kterému věnoval knihu Josef Němec – Obrazy a kresby

Košatost a význam umělecké tvorby zobrazuje kniha s názvem Josef Němec – Obrazy a kresby, která současně přiblíží pracovní i soukromou tvář pražského výtvarníka. Jeho synem je Martin Němec, dnes renomovaný malíř a hudebník, duše rockových kapel Precedens a Lili Marlene, jenž potvrzuje, že jablko nepadlo daleko od stromu. Právě on je spolutvůrcem zmiňované výpravné knihy. A protože ji čeká 18. dubna pražský křest v Galerii Malostranské besedy, tak nevím, kdo by o knižní novince, o Josefu Němcovi a o jeho tvorbě povyprávěl víc než jeho syn Martin.

Sebepéče pro pečující

Spousta z nás se může ve svém životě dostat do situace, kdy bude potřebovat pomoc nebo se ocitne v roli pečujícího, ať už na osobní úrovni, nebo té profesionální. Ve společnosti je často zmiňována a probírána role potřebného, ale již se opomíjí myslet na roli pečovatele. I pečující osoba je pouze člověk, se svými silnými i slabými stránkami, který na sebe převzal neuvěřitelný závazek a zejména velkou zodpovědnost. Je potřeba si uvědomit, že i on má svůj soukromý život, své limity a omezené zásoby energie, zvláště v případě, kdy nemá z čeho čerpat.

Banner

Hledat

Videorecenze knih

Rozhovor

„Rád píšu povídky,“ svěřil se nám Martin Benek, finalista naší literární soutěže

martin benek novy zivotNa jaře letošního roku jsme vyhlásili literární soutěž. Soutěžící měli napsat erotickou povídku. Je pravdou, že hned na počátku si porotci museli vyjasnit i to, co je ještě erotika a co už je za hranou… V září jsme odta...

Daliborovy dubnové tipy. Co pěkného si přečíst?

Možná jsme podlehli neoprávněnému dojmu, že léto tento rok dorazilo dříve. Jenže příroda změnila názor. Takže co s pošmournými, chladnými a deštivými večery? Máme pro vás opět Daliborovy knižní tipy, které se určitě budou hodit!

Čtěte také...

Pečlivě dávkovaná smrt
ImageVálečné drama ze současného divokého východu vypráví přímočarý akční příběh o tom, jak speciální francouzské komando zachraňuje odvážnou novinářku Elsu ze spárů teroristických únosců. Překvapivě snadná záchrana z vězení s...

Literatura

Ami, chlapec z hvězd se vrací

Ami 1 perex„Až se vrátíš na svou planetu, napiš tuto knihu. Buď dalším hlasem, který promluví, dalším zrnkem v písku a pomalu, krůček po krůčku, se tvůj svět změní.“ Zaznělo v knize Ami, chlapec z hvězd už v roce 1989. Od té doby se rozšířila po ce...

Divadlo

Zlínské divadlo nabízí v inscenaci Kytice sugestivní adaptaci nejčtenější české klasiky

kytice200

I když je režisér Dodo Gombár originálně svůj, jeho divadelní dramatizace Erbenovy ikonické Kytice mě zaujala. Viděl jsem ji minulý týden z osmé řady, a jsem tomu rád. Samozřejmě, před časem jsem viděl i televizn...

Film

Největší přehlídka srbského filmu ve Vsetíně

altEvropské filmy se těší velké oblibě a v rámci filmových festivalů jsou horkým kandidátem na zaručený způsob zahnání případné nudy a zajímavým kulturním zážitkem. Specialitou jsou pak festivaly zaměřené pouze jedním směrem. Tedy tím zeměpisným. A právě takov...