Petr Jákl dokončuje dokument Mickey vs Mickey a připustil, že to není úplně jednoduché…

Petr Jákl dokončuje dokument Mickey vs Mickey a připustil, že to není úplně jednoduché…

Tisk

petr jakl200Producent a režisér Petr Jákl na podzim oslavil padesátku při které blíže představil svoji společnost R.U.Robot Studios, které se zaměřuje na development nejen na produkci, postprodukci a distribuci filmů, ale i videoher. Promluvil také o jednom ze svých velmi zajímavých dokumentárních projektů, který nese název Mickey vs Mickey a není o nikom menším, než je americký herec a bývalý profesionální boxer, kdysi i idol žen Mickey Rourke.

„Jeho pestrý život by vydal na několik celovečerních filmů a každý z nich by byl pořád neuvěřitelný. Byl několikrát úplně na vrcholu, kdy byl všemi milován, ale pak se dostal také několikrát, až na dno, kdy s ním nechtěl naopak nikdo mít nic společného. Díky tomu máme z čeho vybírat. Ale film bude spíše jeho zpověď než klasický dokument, což mě na tom baví nejvíc,“ říká z pozice režiséra snímku Petr Jákl. Připustil také, že americká hvězda je poněkud složitější, ale již se dokončuje střih, takže se už brzy můžeme těšit, že nahlédneme hlouběji do života jednoho z největších rebelů Hollywoodu.


petr jakl rourke foto 2

Není to zdaleka jediný projekt, na kterém Petr Jákl pracuje. Variety, respektovaný a nejdůvěryhodnější zdroj zpráv ze zábavního průmyslu přinesl před několika dny zprávu, že byla podepsána první filmová a televizní smlouva s developerskou a finanční společností ZQ Entertainment Ary Keshishiana a Petra Jákla s Raimi Productions a Zainab Azizi.

„Sam Raimi je skutečně jedním z průkopníků v žánrovém prostoru, jako filmař a producent a my nemůžeme být více nadšení, že můžeme pokračovat ve spolupráci s ním a Zainab na vývoji a produkci vzrušujících projektů," uvedli pro variety.com producenti ZQ Ara Keshishian a Petr Jákl, a to i na základě zkušeností dosavadní spolupráce, která se osvědčila již při thrilleru „Locked" režiséra Davida Yaroveksyho s Billem Skarsgårdem a Anthonym Hopkinsem v hlavních rolích a také při hororovém filmu „Don't Move", který již brzy uvede Netflix.

 petr jakl foto 1

Zdroj foto: archiv

Více informací naleznete na: www.petrjakl.cz


 

PřihlášeníRomán Všechny naše životy je skvělé čtení na léto. Je snazší žít životy druhých, než ten vlastní

Jako závan letního vánku, který nese chvíle pohody, přátelské atmosféry a příslibu blížících se prázdnin. Takový je román „Všechny naše životy“ od francouzské spisovatelky Sophie Astrabie. Pohladí vás po duši a zahřeje u srdce. Nemusíte nad ním hlouběji přemýšlet, stačí se jen nechat unášet jeho jemným kouzlem. Co si více přát, když si potřebujete prostě jen odpočinout a uvítáte společnost nenáročné a milé knihy.

Setkání s C. G. Jungem poskytlo nakladatelství Portál. Schůzka je to parádní!

Pokud patříte mezi příznivce C. G. Junga, nová knížka z nakladatelství Portál bude pro vás opravdovou lahůdkou, která vám rozzáří oči. Publikace přináší výběr z Jungovy tvorby i pozůstalosti, ale i vzpomínky jeho blízkých či dalších osob, které se s ním setkaly a spolupracovaly. Knížka je velmi pestrá a zajímavá, můžete se k ní opakovaně vracet. Já jsem neskutečně nadšená, protože patřím mezi velkou obdivovatelku Junga a takovou knihu jsem si nemohla nechat ujít.

Banner

Hledat

Videorecenze knih

Rozhovor

Rozhovor se Scarlett Wilkovou na řecké téma

Scarlett Wilkova200SCARLETT WILKOVÁ se narodila se v Ostravě, ale lidé si často myslí, že je cizinka, protože jim její jméno připadá zvláštní. Wilková je však běžné polské jméno – na Ostravsku je polských jmen hodně – a Scarlett proto, že její maminka ...

Výchova štěněte – ideální příručka nejen pro nováčky!

Nakladatelství Kazda vydalo v únoru úžasnou praktickou příručku Výchovu štěněte od trenérky psů Kathariny Schlegl-Koflerové. Pokud si plánujete pořídit malé chlupaté štěstí nebo vás zajímají aktuální trendy ve výchově štěňátek, tato kniha je pro vás nutnost!

Z archivu...

Čtěte také...

96 hodin aneb Nechtějte nazlobit Liama Neesona

96 200O tom, že Liam Neeson by mohl být ve svém věku (letos mu bude jednašedesát) akční hrdina, by asi ještě před pár lety nikdo moc neuvažoval. Jenže v úvodním díle nové „batmanovské“ trilogie“ Batman začíná, kde si zahrál padoucha Ra´s Al Ghula, prokázal, že...


Literatura

Doteky života

Dotekyzivota200Říká se, že kdo má rád zvířata, má rád lidi. Taky se říká, že kdo má rád lidi, ne vždycky má rád zvířata. Obé je pravda. Znám lidi, kteří mají rádi zvířata víc, než lidi a staví potřeby zvířat nad svoje vlastní. Tak například moje teta: má...

Divadlo

„Dělat si srandu z blbců, na tom není nic špatného“

blbec k veceri 200Inscenace Blbec k večeři má podtitul gurmánská komedie na cizí účet a v minulé sezóně ji uvedlo Městské divadlo Zlín. Režie se ujala Hana Mikolášková a život ji vdechli především Marek Příkazký a Josef Koller.

...

Film

Inherent Vice – drama, u něhož nevíte, co je skutečnost a co jen sen

inheren200V současném Hollywoodu už je jen velmi málo ryze osobitých a nekonvenčních tvůrců, o nichž by se dalo takřka s jistotou říct, že patří mezi ty kultovní. Jedním z nich je nepochybně rodák z Californie Paul Thomas Anderson, který sbíral největší uz...