Od nového Spider-Mana nečekejte nic moc převratného

Od nového Spider-Mana nečekejte nic moc převratného

Tisk

altJaksi jsme si již zvykli, že se, čas od času, dostane do kin snímek, jenž byl natočen v letech minulých technologií, která již nevyhovuje požadavkům náročného diváka. Tak se vesele do kin vrací remaky úspěšných snímků ve 3D. Je to i případ filmu The Amazing Spider-Man, od kterého byste očekávali jiný pohled na trilogii o pavoučím muži. Nestalo se tak.

Pokud si ještě něco málo pamatujete z minulých dílů, tak na to rychle zapomeňte. Vše je úplně jinak. Jiný režisér, noví hlavní představitelé i malinko odlišná zápletka. Ovšem předloha byla zachována.

Pokud mohu hodnotit hlavní představitele filmu The Amazing Spider-Man, tak se výměna povedla. Herci jsou přitažlivější a herecké výkony věrohodnější. Spider-Mana ztvárnil zkušený Andrew Garfield, kterého jsme mohli zaregistrovat ve filmech Sociální síť či Neopouštěj mě. Role mu sedí jak ušitá a do jeho sladkého amerického úsměvu se zamilujete už v prvních minutách filmu. Herecká kolegyně a přítelkyně Spider-Mana, Gwen Stacyová, kterou ztvárnila Emma Stone, známá především z filmu Černobílý svět, se chopila své role školačky, vedoucí stážistky v laboratoři, věrohodně, ačkoliv při opouštění kinosálu máte hlavu plnou jiných momentů.

alt

Zápletka filmu je úplně stejná jako v prvním dílu, režírovaném Samem Raimim. Petera Parkera kousne pavouk, učí se chodit po stěnách, strýčka Bena zastřelí při potyčce recidivista, Spider-Man recidivistu sice hledá, ale do konce filmu se nedozvíme, zda-li ho našel. Změna nastává v postavě hlavního záporáka, alter-ega profesora Connorse – Lizarda, což je nechutná ještěrka v nadlidské velikosti. Liší se také detaily pozměněného scénáře. Peter Parker už nefotografuje pro lokální noviny. Pavouk kousne Parkera v laboratoři, nikoliv ve vědecko-biologickém muzeu a Spider-Manův coming-out jeho milé proběhne mnohem dříve, než v díle prvním, z roku 2002. Také již nevystřeluje síť přímo z těla, ale musí si vyrobit  příruční ministrojek na baterky. Film je opatřen velmi vtipnými scénami a dialogy, pro které už stojí zato do kina vyrazit.

alt

Technologiemi je film nabitý. Čočky na Spider-Manově masce vyrobila společnost, která se specializuje výhradně na skla do slunečních brýlí pro americkou armádu a NASA.

alt

Film neocení lidé trpící arachnofobií, poněvadž pavouků je ve filmu mnoho. Problémy se žaludkem na 3D verzi budou mít i lidé trpící závratěmi z výšek, v nichž se převážně film odehrává. Nutno podotknout, že zážitek ze 3D je vynikající, i když 3D scén je tam poskrovnu. Předpokládám, že se v kinech objeví i další pokračování. Pokud „starý“ Spiderman (promiňte mi ten výraz, ale už to je deset let) dosáhl hodnocení uživatelů ČSFD 75%, tak nový díl překročí 80% stoprocentně.

The Amazing Spider-Man
Akční / Dobrodružný / Thriller / Sci-Fi
USA, 2012, 137 min
Režie: Marc Webb
Česká premiéra: 12.7.2012

Zdroj foto: Falcon


 
Banner

Přihlášení



Občanská válka, draci a dvě dívky. Jak nás ovlivňuje původ naší rodiny?

Aurora a Eva. Dvě odlišné dívky. Aurora je sirota, o kterou se stará její babička. Eva má milující rodiče. Jejich cesty se protnou během války, která obě poznamená.

Knihy s úsměvem

Dagmar Pecková nežije z podstaty, neusíná na vavřínech a je kreativní, což dokládají i její alba

Mezzosopranistky Dagmar Peckové si vážím nejen pro její umění, ale je mi sympatická i tím, že je taková, jaká je. Přímá, bezprostřední a neskutečně agilní co se týče nejrůznějších uměleckých projektů – ať už je to hudební festival Zlatá Pecka nebo činoherní inscenace Mistrovská lekce, kde má hlavní roli. Jako jako jediná z pěvkyň své generace neustrnula, nežije z podstaty a neusíná na vavřínech. Jde o umělkyni hodně širokého záběru, o čemž svědčí i její tři „různobarevná“ alba…

www.dagmarpeckova.com

Banner

Hledat

Rozhovor

Neviem či som si to tak vymodlila, ale aj pre mňa to bol spevácky najlepšie odspievaný koncert

ZEA200Speváčka ZEA, vlastným menom Alžbeta Ferencová, vystúpila na hudobnom festivale Pohoda v Trenčíne po prvýkrát. Ide o mladú speváčku, ktorá odštartovala svoju kariéru a len nedávno vydala prvý debutový album Burning light. Jej hlas je výnimočný to poznamena...

Videorecenze knih

Kdo jsem a co tady dělám?

Novinkou nakladatelství Portál je knížka supervizora, lektora a poradce obětí trestných činů Rostislava Honuse s názvem Kdo jsem a co tady dělám? Tato publikace vycházející z existenciální filozofie nabízí praktickou sebezkušenost pro každého, kdo by jen na okamžik zapochyboval o tom, že je právě tam, kde má být a že jeho život má svůj smysl.

Portál

Z archivu...

Čtěte také...

Jak se naši filmaři ocitávali před soudem

Herci 200Radek Žitný se navzdory svému mladičkému věku (narodil se roku 1988) i profesi (studuje hru na hudební nástroje) prosadil jako spolehlivý průvodce po klikatých a strastiplných osudech mnohých známých umělců. S bohatým využitím archiv...


Literatura

Peklo v podání Romana Bureše: Inferium

inferium 200V březnu obohatila Edici Fantastická Epocha nová kniha Romana Bureše Inferium a jak název napovídá, můžeme se těšit na autorův osobitý a velmi barvitě líčený pohled do útrob pekla a na netradiční souboj dvou zel. Česká fantastika má zkrátka stá...

Divadlo

Letní scéna Divadla Ungelt

Již poosmé si mohou příznivci divadla vychutnat komorní letní scénu Divadla Ungelt na hradčanském Novém světě. Divadlo, které patří k nejznámějším a především k nejpopulárnějším u nás, zařadilo do letního programu dvě oblíbené hry, jednu premiéro...

Film

Mučedník – jak vnutit spásu

ucenik 200Na nedávno skončeném karlovarském filmovém festivalu se uváděl film, který se dotýkal fanatismu – a přestože se vztahoval k náboženství, určitě lze jeho poselství vnímat jako univerzální. „Karlovarské“ pojmenování varovného snímku MUČEDNÍK, natoč...