Muzeum se připojí ke Dnům evropského dědictví
Banner

Muzeum se připojí ke Dnům evropského dědictví

Tisk

Muzeum 200Muzeum hlavního města Prahy se zapojí do projektu Dny evropského dědictví (EHD) dne 15. září 2013.Pro letošní rok je hlavní téma Památky v novém světle.

V rámci EHD bude vstup do hlavní budovy na Florenci do 9.00 do18.00 hodin zdarma, stejně tak jako do do Podskalské celnice na Výtoni a do Zámeckého areálu ve Ctěnicích, vždy od 10.00 do18.00 hodin. V hlavní budově Muzea na Florenci budou mít návštěvníci jedinečnou příležitost zhlédnout výstavu Primátorský řetěz / Dary primátorů pražským. Primátorský řetěz je doplněn o dary z celého světa, které dostali pražští primátoři. Dále bude přístupný hlavní exponát Muzea, Langweilův model Prahy, ručně vyrobený z papírové lepenky v letech 1826–1837.

Muzeum


Návštěvníci budou mít příležitost si model zblízka prohlédnout ve 3D kině, které je virtuálně přenese do zmenšených pražských uliček. Podskalská celnice na Výtoni nabízí poslední možnost vidět stálé expozice, jednou z nich je například Historie zaniklého Podskalí, nebo Z dějin Podskalí. Muzeum bude uzavřeno od 15. 9. 2013 až do listopadu 2015, kdy bude otevřena expozice nová. V Zámeckém areálu Ctěnice jsou k vidění stálé expozice Dějiny obce Vinoře / Od pravěku do 20. století a Zámek Ctěnice / Dějiny, stavební vývoj a obnova, které přibližují začátky vodní tvrze a následujícího stavebně-historického vývoje jak Zámeckého areálu Ctěnice, tak obce Vinoř.

www.muzeumprahy.cz


 
Banner

PřihlášeníRáda bych si zazpívala s Jaroslavem Svěceným

Zpěv ji okouzlil již v dětství. Studium na konzervatoři nevyšlo, touha po zpěvu ale zůstala a nakonec se na základě konkurzu dostala do operetního souboru Divadla J. K. Tyla v Plzni, kde pak zpívala i v opeře. Po odchodu z angažmá v divadle nadále hostovala. Pak několik let vystupovala v Německu a skandinávských zemích. Po návratu do Čech působila ve finančnictví a nakonec se ke zpěvu Miriam Čížková vrátila. Dnes nejen koncertuje, ale také vede dětský pěvecký kroužek Svět kvítek.

Olomoucká Liška B. je inscenace půvabná a svébytná i díky silné hudební složce

Kdysi jsem viděl v hukvaldském amfiteátru operu Příhody lišky Bystroušky, což na mě natolik zapůsobilo, že jsem se stal milovníkem hudby Leoše Janáčka. Jenomže očekávaná premiéra inscenace nazvaná Liška B., která proběhla v pátek 19. ledna v Moravském divadle Olomouc, je přece jenom jiná písnička. Nicméně i hudební stránka nové inscenace je velmi silná.

Banner

Hledat

Videorecenze knih

Rozhovor

4. díl seriálu Březen, za kamna vlezem – nejlépe s knihou (tištenou, elektronickou, audio)

4 BMC perexBřezen býval měsícem knihy, starší ročníky si to dobře pamatují. Asi i v dřevních dobách býval touto dobou propad prodejů (i když se na ně asi tenkrát tolik nehrálo) a tak byl jarní měsíc vybrán jako vhodný ku čtení. Na nějaký čas nám, milovníkům...

Machiavelliho Vladař – cynik nebo realista?

Politika je umění, jak zacházet s mocí, aby se dosáhlo úspěchu. Má se zabývat tím, co je, nikoli tím, co by mělo být. V politice neexistují zcela bezpečné směry, obezřetnost spočívá ve výběru těch nejméně nebezpečných.

Čtěte také...

Jak naši předkové smilnili v době temna

Sex 200Vysokoškolský profesor Jaroslav Čechura, o jehož knize Neklidný život obyčejné ženy - viz ZDE  - jsme ...

Z archivu...


Literatura

Nanos – my určíme, co si budete myslet

nanos 200Německo roku 2028. Celá země poslušně následuje svého prezidenta a leadera Johanna Khelise. Jeho logo JK můžete vidět prakticky všude od restaurací po obaly potravin. Všichni mu věří a řídí se jeho radami. Pokud máte, že vy nebo někdo z vašich blízkých o jeho slovech pochybuje -...

Divadlo

Život je kabaret

Cabaret 200Muzikál. To jest dramatický žánr, který vyvolává rozporuplné emoce. Jedni ho považují za vysoké umění, neboť jeho provedení klade na interprety notné nároky (muzikáloví herci musí být velmi dobří činoherci, zpěváci i tanečníci), jiní jím opovrhuj...

Film

Falešně!

falesne  perexInvestiční bankéř Markus Føns je podezřelý z rozsáhlých investičních podvodů. Není tedy divu, že skončí za mřížemi. Podmínky jsou zde pro něj hrozné, a tak se uchýlí do samovazby ve zvláštním oddělení určeném těm nejopovrhovanějším věz...