ZPĚVAČKA FKA TWIGS VYDALA SVÉ PRVNÍ LP

ZPĚVAČKA FKA TWIGS VYDALA SVÉ PRVNÍ LP

Tisk

FKA Twigs 200Zpěvačka FKA (Formerly Known As)Twigs, vlastním jménem Tahliah Debrett Barnett, je na scéně populární hudby novinkou. Dosud do muziky posílala jen drobné střípky. Od tanečnice v klipu Jessie J (Do it like a Dude, Price Tag) po dvojici EP singlů (jednoduše nazvané EP1 a EP2). Z EP2, které se umístilo na 5. místě americké hitparády, si zpěvačka Anna Calvi vybrala pro cover verzi píseň Papi Pacify.

 


 
Její debutové album, taktéž jednoduše pojmenované, LP1, vyšlo letos 6. srpna. Mladá zpěvačka své písně zpívá tajemným tichým hlasem, který pohladí po duši. Je to znát hlavně na začátku alba, v písni Preface (i když následná, naštěstí jen chvilková, elektronika dojmu trochu škodila). Spíše než zpěv populární písní, to připomíná zpěv mnichů. Sama zpěvačka je očividně ve své image inspirována duchovním východem. Podobným stylem, pro zpěvačku od jejích singlů tak typickém, album pokračuje dál. Je to neokoukané. Tajemný zpěv mohl být často doplněn mocnými údery hudebních nástrojů a symfonií, čímž mohla být FKA Twigs klidně za vodou. Jenže ona ne. Předkládá nám pohled do své duše tak, aby posluchači našli co nejvěrnější cestu k jejím písním.


 FKA Twigs
Ale i tak dokáže do své tvorby vložit dost nečekanou energii.  Třeba v písni Two Weeks, ke které byl natočen výborný klip a jež byla takovou upoutávkou pro album, svůj zpěv postupem času umocňuje. V Hours jsou zase bubny, které nás s velmi jemnou, ale opravdu jemnou elektronikou uklidňují, čímž jsou mocnější. Je to zvláštní pocit, ale záměr vyšel. Temné tóny, doprovázené vysoce položeným hlasem v doprovodném zpěvu, jsou v písni mírně připomínající zpěvaččinu dráhu - Video Girl. Vůbec rozlehlý hlas, který často jakoby přechází do doprovodných hlasů, je často v písních obsažen a člověk u nich skvěle relaxuje. Má takový čas, který se právě vejde na jedno LP. A „elpíčko jedna“ si vedlo dobře, 10. září se dostalo do užšího výběru 12 hudebních počinů nominovaných na cenu Mercury Prize za nejlepší album roku.  
 
FKA Twigs – LP1
 
Skladby:  Preface, Lights On, Two Wees, Hours, Pendulum, Video Girl, Numbers, Closer, Give Up,Kicks
 
Celkový čas: 40: 46
 
Vydal: Young Turks
Zdroj foto: www.facebook.com/fkatwigs

( 0 hlasů )


 

PřihlášeníRomán Všechny naše životy je skvělé čtení na léto. Je snazší žít životy druhých, než ten vlastní

Jako závan letního vánku, který nese chvíle pohody, přátelské atmosféry a příslibu blížících se prázdnin. Takový je román „Všechny naše životy“ od francouzské spisovatelky Sophie Astrabie. Pohladí vás po duši a zahřeje u srdce. Nemusíte nad ním hlouběji přemýšlet, stačí se jen nechat unášet jeho jemným kouzlem. Co si více přát, když si potřebujete prostě jen odpočinout a uvítáte společnost nenáročné a milé knihy.

Setkání s C. G. Jungem poskytlo nakladatelství Portál. Schůzka je to parádní!

Pokud patříte mezi příznivce C. G. Junga, nová knížka z nakladatelství Portál bude pro vás opravdovou lahůdkou, která vám rozzáří oči. Publikace přináší výběr z Jungovy tvorby i pozůstalosti, ale i vzpomínky jeho blízkých či dalších osob, které se s ním setkaly a spolupracovaly. Knížka je velmi pestrá a zajímavá, můžete se k ní opakovaně vracet. Já jsem neskutečně nadšená, protože patřím mezi velkou obdivovatelku Junga a takovou knihu jsem si nemohla nechat ujít.

Banner

Hledat

Videorecenze knih

Rozhovor

Markéta Meduna Kočková: Prostřednictvím obrazů chci lidem pomoci přijmout změnu a inspirovat je

meduna 200Markéta Meduna Kočková si v životě prošla spletitou cestou. A právě ta dala podobu její současné tvorbě. I když původně pracovala jako servírka, rozhodla se následovat dětský sen a stát se umělkyní. Za pomocí včelího vosku přenáší na plátna niterní ...

Výchova štěněte – ideální příručka nejen pro nováčky!

Nakladatelství Kazda vydalo v únoru úžasnou praktickou příručku Výchovu štěněte od trenérky psů Kathariny Schlegl-Koflerové. Pokud si plánujete pořídit malé chlupaté štěstí nebo vás zajímají aktuální trendy ve výchově štěňátek, tato kniha je pro vás nutnost!


Literatura

K literatuře lze přistupovat různě

niceni pruvodce literarni teorii 200Od pradávna se přemýšliví mudrci pokoušeli vysvětlit podstatu literárního díla. Někdy spřádali normativní požadavky a očekávali, že se jimi budou umělci řídit, jindy naopak vycházeli ze stávajícíc...

Divadlo

Dlouhý potlesk pro Annu Kareninu v Divadle Kampa

AK-27-X2 perexKlasické pojetí, minimalistická forma, skvělé herecké výkony, jednoduché kostýmy, které vás přenesou do 19. století. Takové je představení Anna Karenina v pražském Divadle Kampa (Nosticova 2a), nacházejícím se – poměrně symbolicky – poblíž c...

Film

Jak se zbavit toxického zaměstnavatele?

Renfield perexRenfield (Nicholas Hoult) je oddaný a neustále ponižovaný Drákulův zaměstnanec. Jeho narcistický pán (Nicolas Cage) vyžaduje, aby mu Renfield sháněl kořist přesně podle jeho požadavků a poslouchal každý jeho příkaz bez ohledu na to, jak poniž...