Seznamte se s kapelou YOB

Seznamte se s kapelou YOB

Tisk

 

yob perexDoom metalová skupina YOB vystoupí 23. září v Praze, a proto bychom vám ji rádi představili. Vystupuje v sestavě Mike Scheidt (zpěv, kytara) Aaron Rieseberg (baskytara), Travis Foster(bicí) a na hudebním poli existuje od roku 1996.

 

Otcem skupiny YOB je Mike Scheidt, který začal v roce 1996 skládat klasické doom metalové riffy po vzoru svých hrdinů Black Sabbath, Sleep a Cathedral. Debutové album Elaborations of Carbon pak vydali až v roce 2002 a následníkem mu byla deska Catharsis vydaná pod labelem Abstract Sounds. Po tomto CD proběhly personální změny v podobě výměny bubeníka – přišel Travis Foster a YOB tak získal svůj finální zvuk.

yob 1

Další roky byly pro YOB šťastné, protože si si jich všiml lovec talentů Brian Slagel a vzal je pod svá ochranná křídla. Z navázané spolupráce se známým vydavatelstvím Metal Blade vyšla alba The Unreal Never Lived (2005) a The Illusion of Motion (2004).  V roce 2006 Mike Scheidt oznámil rozpad skupiny a začal se věnovat nové kapele Middian, která vydala album Age Eternal a skončila po soudních anabázích kvůli svému názvu. Po několika letech se konal návrat Yob v podobě alb The Great Cessation (2009) a Atma (2011). Kapela sbírala uznání a bylo obdivuhodné, jak jí přestávka prospěla. V roce 2010 si odbyly své první evropské vystoupení na festivalu v Roadburnu.


Do Prahy si YOB přivezou novou desku Clearing the Path to Ascend, která vyjde v září u Neurot Recordings.

Členové:

Mike Scheidt – zpěv, kytara
Aaron Rieseberg – basová kytara
Travis Foster – bicí

yob 2

 

Bývalí členové:
Lowell Iles – basová kytara
Isamu Sato – basová kytara
Greg Ocon – bicí
Gabe Morley – bicí

Diskografie:

demo YOB (2000)
Elaborations of Carbon (2002)
Catharsis (2003)
The Illusion of Motion (2004)
The Unreal Never Lived (2005)
The Great Cessation (2009)
Atma (2011)
Clearing the Path to Ascend ( 2014)

Oficiální stránky: YOB


 
Banner

PřihlášeníVzpoura oceánů ohrožuje lidstvo

Tento fascinující ekothriller, v němž autor zobrazuje vzpouru přírody proti lidstvu jako hororový scénář, nad nímž se tají dech, se stal světovým bestsellerem. Jeho druhé vydání přináší na knižní trh nakladatelství Laser ze společnosti Euromedia Group. První díl už leží na pultech knihkupectví, díl druhý je aktuálně v předprodeji a můžeme se na něj těšit již v únoru 2023.


Laser

Zjistěte, jak přežít ve městě i v přírodě

Kurz přežití je název knihy od Amara Ibrahima, který se dlouhodobě věnuje přežití – pořádá kurzy i o něm přednáší. Tento titul by si měl přečíst každý.


BizBooks
Banner

Rozhovor

Mám rád skutečné životní příběhy a reálné kriminální případy, říká režisér Mirek Veselý

Promlceno foto perex  k21Herci Karel Roden a Sabina Rojková vytvářejí hlavní role v připravovaném filmu Promlčeno. Inspirací k filmovému příběhu je promlčení trestného činu, v tomto případě promlčení vraždy. Režisér Mirek Veselý říká, ...

Hledat

Je libo dystopii?

Kdo sleduje knižní svět, nemohl minout knihu Znamenitá mrtvola od argentinské spisovatelky Agustiny Bazterricy. Jaká je?


Fobos

Literatura

Deník japonské manželky

Deník japonské manželky, perex

Lahodně namíchaným knižním koktejlům těžko odolávám.  Jakmile zavětřím mix skutečného příběhu a exotického prostředí, to celé okořeněné pořádnou dávkou humoru, zač...

Divadlo

Pravda versus lež: drama Mléčné sklo s Martinem Dejdarem uvede Divadlo MANA

mlecne sklo 200Světové premiéry napínavé hry Mléčné sklo v novém obsazení se konečně dočkají diváci v Divadle MANA v Praze-Vršovicích. Dramatický příběh s kriminální zápletkou plný zvratů ale i s dávkou humoru s Martinem Dejdarem v hlavní roli zde poprvé u...

Film

Hra na hraně – kvantitu nebo kvalitu?

200filmUž týden se prohání po našich kinech novinka režiséra Brada Furmana (Obhájce) se zpěvákem, hercem Justinem Timberlakem a budoucím netopýřím mužem, Benem Affleckem.

...