36 Crazyfists – emocemi napěchovaná hudba z Aljašky

36 Crazyfists – emocemi napěchovaná hudba z Aljašky

Tisk

craz 20Je až s podivem, že některé kapely mohou existovat dvě dekády a stejně si v našich zeměpisných šířkách nenašly širší posluchačskou obec. Obávám se, že podobný osud má i čtveřice původem z daleké Aljašky, alternativci 36 Crazyfists. Třeba se to tímto článkem krapet změní a někdo v nich najde zalíbení…

 

 

 

Čtyřčlenná banda se zformovala koncem roku 1994 na Aljašce, nyní působí v americkém Oregonu. Sestava je poměrně neměnná: Brock Lindow – zpěv, Steve Holt – kytara, Mick Whitnes – basa, Kyle Baltus – bicí. Jejich hudba je směsicí metalcoreu, nu-metalu a alternativní rockové hudby. Kdo má rád procítěné i řízné a hravé kytarovky a charismatický vokál, ten je na správné adrese.

CRAZYFIST 2

 

Za dobu své existence vydali sedm studiových alb: In the Skin (1997), Bitterness the Star (2002), A Snow Capped Romance (2004), Rest Inside the Flames (2006), The Tide and Its Takers (2008), Collisions And Castaways a nyní Time And Trauma (17. 2. 2015).

Poznávacím znamením téhle kapely jsou nezaměnitelné kytarové melodie a typický melodický vokál Brocka Lindowa. Prostě příjemná muzika, která si nehraje na něco, co není. Minulé album mě ani zdaleka neoslovilo tolik jako Time And Trauma. Jako vždy z jejich hudby vyvěrají pocity, nyní hlavně zlost a bezmocnost. Zpěvákovi zemřela matka a toto album představuje jakousi rozlučku s ní.

Výborný otvírák Vanish zabrnká na strunu kytarového souznění a nabízí nám předzvěst věcí, které přijdou. Je vidět, že hudebně dospěli. Rychlejší a vzteklý náboj nese 11.24.11. Nejkratší, nejrychlejší a snad i bezstarostná písnička je Lightless. Ta se také nejvíce podobá minulé tvorbě. K Also Am I se můžete podívat na vydařený videoklip.

Silencer ukazuje naléhavější tón a nemilosrdně rezonuje v hlavě. Na mě zapůsobil z celého alba nejvíc. Naopak nejméně mě potěšila skladba Swing the Noose, která nepřináší žádné osvěžení, nic nového. Závěrečná Marrow je výrazně nejdelší skladbou (5:52) a hostuje zde zpěvačka Rebecca Duin. Dostaneme se do poklidnějších vod, nicméně jde o důstojné rozloučení se s deskou.

36 Crazyfists vytvořili další skvělé emocionální kytarové album. Písně rozhodně nejsou unylé a jednotvárné, sic textově bych album zařadila jako konceptuální – jelikož se potýká s myšlenkou smrti a odchodu z tohoto světa. Křehkost bytí v podání 36 Crazyfists snad potěší nejednoho hudebního posluchače.

Time And Trauma
Interpret: 36 Crazyfists
Žánr: alternativní metalcore
Skladby: 01. Vanish, 02. 11.24.11, 03. Sorrow Sings, 04. Lightless, 05. Time And Trauma, 06. Also Am I, 07. Translator, 08. Silencer, 09. Silvers, 10. Swing the Noose, 11. Gathering Bones, 12. Marrow + deluxe verze 13. Edge of the End, 14. I Erase
Stopáž: 52:26
Vydavatelství: Spinefarm Records
Hodnocení: 88 %

Zdroj foto: internet


 

PřihlášeníMartin Němec o svém otci, kterému věnoval knihu Josef Němec – Obrazy a kresby

Košatost a význam umělecké tvorby zobrazuje kniha s názvem Josef Němec – Obrazy a kresby, která současně přiblíží pracovní i soukromou tvář pražského výtvarníka. Jeho synem je Martin Němec, dnes renomovaný malíř a hudebník, duše rockových kapel Precedens a Lili Marlene, jenž potvrzuje, že jablko nepadlo daleko od stromu. Právě on je spolutvůrcem zmiňované výpravné knihy. A protože ji čeká 18. dubna pražský křest v Galerii Malostranské besedy, tak nevím, kdo by o knižní novince, o Josefu Němcovi a o jeho tvorbě povyprávěl víc než jeho syn Martin.

Sebepéče pro pečující

Spousta z nás se může ve svém životě dostat do situace, kdy bude potřebovat pomoc nebo se ocitne v roli pečujícího, ať už na osobní úrovni, nebo té profesionální. Ve společnosti je často zmiňována a probírána role potřebného, ale již se opomíjí myslet na roli pečovatele. I pečující osoba je pouze člověk, se svými silnými i slabými stránkami, který na sebe převzal neuvěřitelný závazek a zejména velkou zodpovědnost. Je potřeba si uvědomit, že i on má svůj soukromý život, své limity a omezené zásoby energie, zvláště v případě, kdy nemá z čeho čerpat.

Banner

Hledat

Videorecenze knih

Rozhovor

Dům kultury v Kroměříži představuje noviny Afriky pod jednou střechou

Miroslav karasek perexSběratel Miroslav Karásek vystavuje od 3. ledna do 15. února ve foyer Domu kultury v Kroměříži část svojí ojedinělé sbírky novin z celého světa. Po úspěšné prezentaci asijských periodik se tentokrát věnuje periodickému tis...

Daliborovy dubnové tipy. Co pěkného si přečíst?

Možná jsme podlehli neoprávněnému dojmu, že léto tento rok dorazilo dříve. Jenže příroda změnila názor. Takže co s pošmournými, chladnými a deštivými večery? Máme pro vás opět Daliborovy knižní tipy, které se určitě budou hodit!

Z archivu...


Literatura

Mějte filmový trhák Bohemian Rhapsody i ve své knihovničce

Bohemian Rhapsody 200V nakladatelství Jota vyšla pár dní po vyhlášení Oscarů oficiální kniha k filmu Bohemian Rhapsody o skupině Queen od společnosti Twentieth Century Fox. Nahlédnete s ní do zákulisí a pokocháte se krásnými fotografiemi.

...

Divadlo

Simona Stašová a Svatopluk Skopal si střihnou manželství po italsku

filumena marturanoTragikomedii Filumena Marturano italského režiséra, dramatika a herce Eduarda De Filippa připravuje Simona Stašová spolu se svým dvorním režisérem Zdeňkem Kaločem.

Film

Bez kalhot: spojení tance a nahých mužů funguje i na plátně

Jaký je asi svět striptérů? Jak vypadá jejich vystoupení na jevišti si dokáže představit asi každý. Jaký je ale život mužů, kteří se bez ostychu, za nějaký ten úplatek, svlékají, to už je pro většinu z nás větší záhada. Do této doby jsme si s tím mohli tak na...