36 Crazyfists – emocemi napěchovaná hudba z Aljašky

36 Crazyfists – emocemi napěchovaná hudba z Aljašky

Tisk

craz 20Je až s podivem, že některé kapely mohou existovat dvě dekády a stejně si v našich zeměpisných šířkách nenašly širší posluchačskou obec. Obávám se, že podobný osud má i čtveřice původem z daleké Aljašky, alternativci 36 Crazyfists. Třeba se to tímto článkem krapet změní a někdo v nich najde zalíbení…

 

 

 

Čtyřčlenná banda se zformovala koncem roku 1994 na Aljašce, nyní působí v americkém Oregonu. Sestava je poměrně neměnná: Brock Lindow – zpěv, Steve Holt – kytara, Mick Whitnes – basa, Kyle Baltus – bicí. Jejich hudba je směsicí metalcoreu, nu-metalu a alternativní rockové hudby. Kdo má rád procítěné i řízné a hravé kytarovky a charismatický vokál, ten je na správné adrese.

CRAZYFIST 2

 

Za dobu své existence vydali sedm studiových alb: In the Skin (1997), Bitterness the Star (2002), A Snow Capped Romance (2004), Rest Inside the Flames (2006), The Tide and Its Takers (2008), Collisions And Castaways a nyní Time And Trauma (17. 2. 2015).

Poznávacím znamením téhle kapely jsou nezaměnitelné kytarové melodie a typický melodický vokál Brocka Lindowa. Prostě příjemná muzika, která si nehraje na něco, co není. Minulé album mě ani zdaleka neoslovilo tolik jako Time And Trauma. Jako vždy z jejich hudby vyvěrají pocity, nyní hlavně zlost a bezmocnost. Zpěvákovi zemřela matka a toto album představuje jakousi rozlučku s ní.

Výborný otvírák Vanish zabrnká na strunu kytarového souznění a nabízí nám předzvěst věcí, které přijdou. Je vidět, že hudebně dospěli. Rychlejší a vzteklý náboj nese 11.24.11. Nejkratší, nejrychlejší a snad i bezstarostná písnička je Lightless. Ta se také nejvíce podobá minulé tvorbě. K Also Am I se můžete podívat na vydařený videoklip.

Silencer ukazuje naléhavější tón a nemilosrdně rezonuje v hlavě. Na mě zapůsobil z celého alba nejvíc. Naopak nejméně mě potěšila skladba Swing the Noose, která nepřináší žádné osvěžení, nic nového. Závěrečná Marrow je výrazně nejdelší skladbou (5:52) a hostuje zde zpěvačka Rebecca Duin. Dostaneme se do poklidnějších vod, nicméně jde o důstojné rozloučení se s deskou.

36 Crazyfists vytvořili další skvělé emocionální kytarové album. Písně rozhodně nejsou unylé a jednotvárné, sic textově bych album zařadila jako konceptuální – jelikož se potýká s myšlenkou smrti a odchodu z tohoto světa. Křehkost bytí v podání 36 Crazyfists snad potěší nejednoho hudebního posluchače.

Time And Trauma
Interpret: 36 Crazyfists
Žánr: alternativní metalcore
Skladby: 01. Vanish, 02. 11.24.11, 03. Sorrow Sings, 04. Lightless, 05. Time And Trauma, 06. Also Am I, 07. Translator, 08. Silencer, 09. Silvers, 10. Swing the Noose, 11. Gathering Bones, 12. Marrow + deluxe verze 13. Edge of the End, 14. I Erase
Stopáž: 52:26
Vydavatelství: Spinefarm Records
Hodnocení: 88 %

Zdroj foto: internet


 

PřihlášeníBanner

Roky od nobelistky Annie Ernaux jsou výjimečnou mnohogenerační zpovědí

Spisovatelka Annie Ernaux získala v roce 2022 Nobelovu cenu za literaturu za to – podle vyjádření švédské akademie – „s jakou odvahou a klinickou ostrostí odhaluje ve svých literárních textech odcizení a kolektivní omezení osobní paměti“. Právě tento motiv figuruje i v jejím starším díle zvaném Roky, které teď konečně po 15 letech vyšlo i v českém překladu.

Host

Já, smrt = zdařilá česká young adult

V nakladatelství Cosmopolis vyšla další kniha mladého autora Aleše Novotného, young adult thriller Já, smrt.

Cosmopolis

Banner

Hledat

Rozhovor

Dětem může pomoci i čtení o smutku

ivana janisovaRozhovor se spisovatelkou a dětskou psycholožkou Ivanou Janišovou.

...

Videorecenze knih

Anketa

Červen, Mezinárodní den dětí, Světový den hudby. Co pro vás hudba znamená, vnímáte ji od dětství?
 
Banner

Fifty aneb Když je trojka životním snem

Představení Fifty Dejvického divadla bylo vrcholem čtvrtého dne zlínského divadelního festivalu Setkání Stretnutie, jehož cílem je upozornit na aktivní vztahy českých a slovenských divadel a divadelníků a ukázat výsledky jejich spolupráce.

Městské divadlo Zlín


Literatura

Královna šťastných katastrof

kralovna stastnych katastrof200Nakladatelství Metafora vydalo v červnu romantický příběh Královna šťastných katastrof od Dylan Newtonové. Jak skončí setkání rozevláté organizátorky svateb a obletovaného autora hororů? No hádejte!

Divadlo

Bratři Karamazovi – herecký koncert v Divadle Petra Bezruče v Ostravě

karamazovi  foto perexRomán Fjodora Michajloviče Dostojevského Bratři Karamazovi patří k vrcholným dílům světové literatury. Nesmrtelný příběh o otcovraždě měl v dramatizaci a režii Jana Holce premiéru v Divadle Petra Bezruče v Ostravě 10. pros...

Film

Blíží se karlovarský filmový festival

56kviff perexCo si budeme nalhávat: mezi mezinárodními filmovými festivaly se ten karlovarský, ačkoli vydáván za jeden z nejdůležitějších, krčí jako příslovečná Popelka. Dopad rádoby velkolepé akce, letos již po šestapadesáté pořádané ve dnech 1. až 9. červ...