Společný koncert: Hradišťan & Jiří Pavlica, Hana a Petr Ulrychovi, Javory Beat

Společný koncert: Hradišťan & Jiří Pavlica, Hana a Petr Ulrychovi, Javory Beat

hradistan 200Dvojalbum plné písní tak známých, že řada z nich už zcela zlidověla, nese název Společný koncert. Jedná se o live záznam společného koncertu Hradišťanu a Javory Beatu, jejichž repertoár má mnoho společného, a to nejen hudebně, ale i svojí poetikou. Poslechněte si nové a občas i nečekané verze písní, které přinášejí radost posluchačům už desítky let.

 

 

Není třeba zdůrazňovat, že jak Hradišťan s Jiřím Pavlicou, tak i Hana a Petr Ulrychovi a "jejich" Javory patří mezi stálice české hudební scény. Vzájemně je spojuje charakter a obsah písní, jejich melodika či inspirační zdroje, a v neposlední řadě také lidský aspekt - vlídný a upřímný přístup k posluchačům. Navíc Jiří Pavlica, který stojí v čele Hradišťanu, byl také po nějakou dobu členem skupiny Javory, jak se zmiňuje v úvodním slovu k albu: „Poprvé jsme se s Petrem setkali ve skupině Javory už koncem 70. let minulého století. Pak jsme se vydali každý svou vlastní cestou hledání a objevování, cestou autorské tvorby a usilování o originální výpověď, která se na jedné straně silně inspirovala kořeny zejména moravské tradiční hudební kultury a na druhé straně chtěla rezonovat se současným světem. Možná už tenkrát zde byly počátky toho, čemu se později začalo říkat world music.”

Není překvapením, že soubory připravily sérii společných koncertů, ale především to, že se tak stalo až nyní. Pro tuto příležitost vznikl speciální program, kde hlavní a nejzajímavější částí koncertů tvoří písně interpretované oběma kapelami společně. Nahrávka vycházející na CD pochází z jednoho z mnoha koncertů, jež se uskutečnily v posledních dvou letech – konkrétně 21. 11. 2021 v Domě kultury v Kroměříži. Na nahrávce rezonují písně, které se během let nezávisle na sobě staly hity a naplnily repertoár obou kapel – Ideál, Zvláštní znamení, Modlitba za vodu, Javory, Krátký popis léta, Modlitba. Tyto, ale i další písně mají však daleko širší vyznění – dotýkají se duše člověka, jeho tužeb i snah o harmonii v nás i kolem nás.

Album: Společný koncert

Umělci: Hradišťan & Jiří Pavlica, Hana a Petr Ulrychovi, Javory Beat
účinkují:

HRADIŠŤAN
Jiří Pavlica — housle, zpěv
Alice Holubová — zpěv
David Burda — klarinet, flétny, zpěv
Josef Fojta — klávesy, perkuse, zpěv
Milan Gablas — kontrabas, zpěv
Roman Gill — kvinton, zpěv
Milan Malina — cimbál, zpěv

JAVORY BEAT
Hana Ulrychová – zpěv
Petr Ulrych – kytara, zpěv
Milan Strouhal – elektrická kytara, zpěv
Ondřej Strouhal – klávesy, zpěv
Jakub Šimáně – baskytara, zpěv
Ctibor Bártek – perkuse, zpěv

Nahráno na koncertě v Domě kultury v Kroměříži 21. 11. 2021

Mix a mastering: Broněk Šmid
Hudební režie: David Burda, Jakub Šimáně
Zvuk: Vladislav Švestka, Martin Štěpánek
Záznam: Jakub Šimáně
Grafické zpracování obalu: Zuzana Hřebíčková

Datum vydání: 20.5.2022

hradistan

Více informací:

Link: www.indies.eu/alba/5930/spolecny-koncert-2cd/
Multilink: www.indies.eu/support/tunevoyage/hradistan22
www.hradistan.cz
www.javory.cz/


 

Soutěže

Za časů ušatých čepic…

Jo, jo, to bývaly časy. Venku nasněžilo, mráz lezl za nehty, děti sáňkovaly a koulovaly se, oblečení samý sníh a boty promáčené, dobře bylo. Prý tehdy světem chodil medvědář, který na poutích a jarmarcích předváděl svého medvěda.
Jonathan Livingston

Krása vsakující se do míst, kde žijeme...

Začala bych duchem místa. Odkazem mých předků. Nalezením svých silných míst. A začala kolem sebe tvořit krásu, která se podle autorky bude vsakovat do místa, na kterém žijeme. Zamyslela jsem se. Znáte ty lidi, kteří umí udělat domov kdekoliv? U kterých je vám krásně, protože z ničeho udělali mnoho? Tak tady bych si byla jistá, že tito lidé vědí, kam náleží.
GRADA
Banner

Videorecenze knih

Rozhovor

Rozhovor s Adamem Chroustem

chroust 200Nedávno vyšla dlouho očekávaná biografie Dr. Miloslava Stingla (* 19. prosince 1930, Bílina), českého cestovatele, etnografa a spisovatele. Jde o naprosto výjimečného muže s pozoruhodnými zážitky a zkušenostmi. Například zažil blokádu Kuby, mlu...

Hledat

Sylva Lauerová: V románu Hodina zmijí své pokušení hrát si se čtenáři posouvám až k hranici dokonalosti

Fanoušci spisovatelky Sylvy Lauerové se po třech letech konečně dočkali a jejich radost může být hned dvojnásobná. Je to jen pár týdnů, co vyšla její sbírka poezie s názvem Klóketen a nyní se na knižních pultech objevil i nový román Hodina zmijí.

Z archivu...


Literatura

Legendární francouzský thriller: Purpurové řeky

purpurove reky 200Kultovní thriller Purpurové řeky francouzského autora Jeana-Christopha Grangé se v listopadu dočkal druhého českého vydání a to u nakladatelství XYZ. Chcete se bát a rozluštit záhadu purpurových řek?

Divadlo

Palmovka přežila. Svou scénu otevře veřejnosti premiérou o Stalinovi.

palmo200Od dob ničivých povodní v roce 2013, proběhla v Divadle pod Palmovkou rozsáhlá rekonstrukce vnitřních prostor budovy  spolu s výměnou vedení a ostatního personálu. Jen díky vstřícnosti a pochopení dalších divadelních scén se podařilo částečný chod divad...

Film

Yves Saint Laurent - recenze

200filmNa plátna českých kin vstupuje nový snímek ve Francii známého herce a režiséra Jalila Lesperta. Předlohou mu byl život jednoho z nejslavnějších módních návrhářů dvacátého století, Yves Saint Laurenta. Toho herecky věrohod...