Pocta úspěšnému Country Radiu a výborné muzice – CD 30 let spolu
Kultura21.cz

Pocta úspěšnému Country Radiu a výborné muzice – CD 30 let spolu

Country radio perexJiž tři dekády vnáší pohodu do naší neklidné doby rádio specializované na country a příbuznou muziku. Druhá oficiální česká soukromá rozhlasová stanice to rozjela přesně 15. srpna 1991 v 15 hodin a 15 minut.

 


Významné jubileum si Country Radio připomíná 2CD kompilací, sestavenou na základě hlasování současných posluchačů. Ve stylovém narozeninovém obalu tak nacházíme poctivou dávku poctivé hudby. Jelikož se jedná o vybraný profil toho historicky nejoblíbenějšího ve vysílání, na své si přijdou všichni milovníci tohoto trvale populárního žánru. Cédéčka obsahují písničky, které vznikaly od konce šedesátých let až do současnosti, takže můžeme slyšet jak nezaměnitelné písničkáře či legendární samotářské hlasy a klasickou country, tak zlidovělé banjisty nebo elektrifikované poslední kovboje. Nechybí ani medailisté z Porty.

Užila jsem si parádní a pohodový poslech melodické hudby s českými texty, které vlastně již zlidověly. Jistě bychom našli dalších třicet oblíbených skladeb, které tady třeba postrádáme. Ale od toho máme Country Radio, abychom si ho naladili a nechali znít tento specifický žánr – klidně dalších 30 let.

Co na 2CD najdete
CD1 Brhlík a Sojka (Pavel Dobeš) / Tam u nebeských bran (Michal Tučný) / Čekej tiše (Eva Olmerová) / Kousavá deka (Banjo Band Ivana Mládka) / Zátoka (Michal Tučný a Mirek Hoffmann) / Dálniční hlídka (Pavel Bobek) / Vítr nad Berounkou (Gladly S.W.) / Divokej horskej tymián (Pavel Lohonka) / Lilie Skautská (Taxmeni) / Zatím co ty spíš (Miroslav Černý) / Rosa na kolejích (Wabi Daněk) / Sedmnáct dnů (Miki Ryvola) / Skála (Folk Team) / Toulavej (Vojta Kiďák Tomáško) / Karlínský nábřeží (Helena Maršálková)

CD2 Až na vrcholky hor (Věra Martinová) / Báječná ženská (Michal Tučný) / Co nevidět se sejdem (Jitka Vrbová) / Jarní kurýr (Wabi Ryvola) / Panenka (Robert Křesťan & Poutníci) / Já to nejsem (Petr Kocman a Lucie Vondráčková) / Eldorádo (Waldemar Matuška) / Mám jen sebe (Jan & František Nedvědovi) / Jsi mým osudem (Rangers) / Velrybářská výprava (Pacifik) / Tři kříže (Hop Trop) / Pastor z Little Fort (Mirek Hoffmann) / Zelené francouzské pláně (Asonance) / Pampelišky – Děvče z Montany (Duo Červánek) / Montgomery – Jižní eskadrona (Wabi Daněk)

Country radio

30 let spolu - 30 největších hitů Country Radia
kompilace
Vydavatel: Supraphon
Rok vydání: 2021
Nosič/počet: CD/2

Hodnocení: 100 %

www.supraphon.cz/novinky/1785-30-nejvetsich-hitu-country-radia


 

Pro dobrou náladu...

PřihlášeníSoutěže

Pyrografie aneb antistresové tvoření pro milovníky dřeva

V nakladatelství Grada vyšla kniha Vypalování do dřeva aneb Pyrografie pro každého, která potěší každého kreativně založeného milovníka dřeva.
Grada

Třešně v rumu jsem zhltla jako malinu

V nakladatelství Cosmopolis vyšla kniha novinářce Michaele Janečkové s názvem Třešně v rumu, která pojednává o její cestě na Kubu.
Cosmopolis (Grada)

Videorecenze knih

Rozhovor

Přiznám se, že jako správný staromilec současné pohádky nesleduji, říká herečka Bohdana Pavlíková

bohdana foto perexDíky tomu, že působila roky v šumperském divadle a od roku 2015 je v angažmá pražského Švandova divadla, není pochyb o tom, že si Bohdana Pavlíková zahrála desítky krásných rolí a že je zkušenou hereč...

Live

Hledat

Anketa

Znáte mluvu mladých? Víte, co je to například hejtit, flexit, čilovat nebo fejl?
 

O čmelácích vážně i nevážně

V nakladatelství Kazda vydali další knihu přírodovědce Dava Goulsona. Po Divočině v zahradě přichází Návrat čmeláků.
Kazda

Literatura

Ve městě řádí sériový vrah. A všechny jeho oběti vypadají jako ona

katemusizemrit perexKate se právě vrátila z dovolené, kde se snažila vyrovnat s rozchodem se svým dlouholetým partnerem. Informace o tom, že ve městě byla zavražděná dívka, ji znepokojila, ale nevěnovala jí více pozornosti. Pak se objevila druhá m...

Divadlo

Helenku Součkovou stíhá jedna darda za druhou

darda 200Žákyně 2. a posléze 3. třídy Helenka Součková zvaná též Moby-Dick už dávno odrostla dětským střevíčkům. Místo nich teď v dramatizaci románu Darda spisovatelky Ireny Douskové<...

Film

Britská škola humoru pro pokročilé: U Konce světa

200filmKomediální autorské dvojici Simon Pegg – Edgar Wright se podařilo získat pro svůj film U Konce světa řadu hvězdných jmen, mimo jiné i Pierce Brosnana. Možná to nemluví samo za sebe, ale leccos to o nové britské komedii napovídá.

...