Metalové okénko - prosinec 2015

Metalové okénko - prosinec 2015

Tisk

mo 200Konec roku přináší introspekci a nese se v duchu bilancování. V posledním měsíci roce ztratil hudební svět hned dva velikány – nejprve to byl bývalý zpěvák Stone Temple Pilots a Velvet Revolver Scott Weiland a pak jedna z největších osobností metalové scény, zpěvák  Motörhead Lemmy Kilmister. Bez nich to nebude jako dřív, ale takový je život. Ale tak to je – něco končí, něco začíná…


Americká rocková banda Nonpoint počátkem roku půjde do studia, aby nahráli nový materiál jako nástupce desky The Return z roku 2014.

Nový videoklip k písni Blackest Magick In Practice z desky Hammer Of The Witches nám servírují britští bubáci Cradle Of Filth. Připomínám, že v současné sestavě mají hned dva Čechy – bubeníka Marthuse Škaroupku a kytaristu Ashoka.

Po dvou letech se s novým materiálem tento rok ohlásí i američtí sludge metaloví Crowbar, kteří již mají napsány čtyři písně.

Scott Weiland, bývalý zpěvák Stone Temple Pilots a Velvet Revolver, jehož poslední kapelou byli The Wildabouts, zemřel na následky požití drog 3. prosince ve věku 48 let.

Připomeňme si jeho tvorbu alespoň videoklipem:

Řečtí metalisté Rotting Christ vydají své nové album Rituals již 12. února. Těšit se můžeme na 11 písní i na hvězdné hosty, např. Vorpha ze Samael.

V březnu se konečně dočkáme nového alba industriálně laděných American Head Charge. Deska ponese jméno Tango Umrella a bude to první plnohodnostná deska po 11 letech! Sice v roce 2013 vydali geniální EP Shoot, ale já už se nemůžu dočkat delšího materiálu, byť půjde jen o 10 nových skladeb.

Moderní metalisté Killswitch Engage nám předkládají nový videoklip písně Strength Of The Mind z alba Incarnate, které má vyjít někdy v březnu.

Osmého prosince jsme si připomenuli jedenácté výročí smrti Dimebaga Darella, kytaristy kapel Pantera a Damageplan. Třináctého prosince jsme si připomenuli již čtrnácté výroční smrti geniálního hudebníka Chucka Schuldinera, který stál za kapelami Death a Control Denied. Jejich tvorba nebude nikdy zapomenuta.

Nová deska Roba Zombieho s šíleným názvem The Electric Warlock Acid Witch Satanic Orgy Celebration Dispenser by měla vyjít někdy začátkem roku. Zatím se ví jen to, že v půlce ledna se dočkáme první nové skladby.

Romantici Papa Roach do světa vypustili videoklip k písni Falling Apart z jejich alba F.E.A.R.

Lemmy Kilmister, legenda metalové hudby, opustil tento svět 28. prosince ve věku sedmdesáti let – kterých dovršil právě na Štědrý den. Bubeník Motörhead Mikkey Dee potvrdil, že kapela končí; bude však nadále žít ve vzpomínkách posluchačů. Stejně jako Lemmy.

Poslední den roku 2015 ukončila kariéru jedna z nejznámějších glam rockových kapel, Mötley Crüe. Učinila tak po 34 letech společné práce, to klobouk dolů! Dočkáme se DVD, kde budeme moct toto poslední představení shlédnout, ale dočkáme se taky řady rozhovorů a myslím, že to bude stát za to.

mo text

Zdroj foto: blabbermouth.net

Zdroj video: youtube.com


 
Banner

PřihlášeníS toxickými vztahy je to jako s chřipkou – virus daleko snadněji napadne člověka s oslabenou imunitou

S velkou nadsázkou by se tenhle příběh dal nazvat „Jíst, meditovat a milovat po česku“. Jen to není taková selanka, i když se děj odehrává v romantickém přírodním prostředí Grand Canyonu. Hlavní hrdinka tam ani nemedituje, ani si neužívá místních kulinářských specialit, ale tvrdě maká a kručení v břiše už ani nevnímá. A milování? Počáteční elektrické výboje vzrušení brzy vystřídají bolest, paralýza ze strachu a živočišný odpor. Naštěstí zafunguje i pud sebezáchovy.

Pointa

Skřítci Houbáci opět zasahují

Děti, co mají pod kloboukem, už jistě znají skřítky Houbáky. Ti se nyní vracejí na scénu a s nimi spousta dalších lesních bytostí, bez nichž by to v lese nebylo tak úplně ono. Na světě je druhý díl Houbáčků, knížky, která by měla ležet na čestném místě všech knihkupectví. Čím je tak výjimečná? Je prostě jedinečná!

Pointa

Banner

Hledat

Rozhovor

Plavci jedou letní šňůru koncertů s Irenou Budweiserovou

Jan Vancura perexZpěvák Jan Vančura pokračuje v koncertování s Plavci s tradičním repertoárem, na který jsou diváci této slavné skupiny zvyklí. Letošní rok navíc představí na koncertec...

Videorecenze knih

Fotbal je magie, je to souboj umění, techniky a síly se soupeřem, který chce taky vyhrát

Na svém kontě má 130 fotbalových zápasů v nejvyšší československé soutěži, během nichž vystřelil 11 gólů. Kromě toho je dvakrát mistr Kostariky a jednou mistr střední Ameriky, z doby kdy působil v kostarickém klubu LD Alajuelense. Řadu let byl fotbalovým expertem a komentátorem fotbalových zápasů v České televizi. Spolu s manželkou, dcerou a synem pořádají každoročně pravidelně rodinný příměstský tábor pro děti Multi Art Camp, o který je obrovský zájem. Věnuje se také grafice a malování obrazů. Řeč je o Pavlu Karochovi.


Literatura

Bonaparťačka They Schejbalové připomíná těžký život za normalizace

bonapartacka 200Spisovatelka Thea Schejbalová přichází s další knihou, která je inspirována skutečností. Po románu Zoufalec (Brána, 2014), ve kterém zachytila pravdivý příběh muže bez domova, nás seznamuje s osudy jisté Evy Formánkové

Divadlo

Jaká je budoucnost Divadla Na zábradlí?

altSoučasná ekonomická situace, potažmo i kulturní založení obyvatel, není rozhodně příznivou dobou pro instituce věnující se umění. Zejména pak pro divadla, která jsou speciálním odvětvím. Není to film, jejich návštěva není rozhodnutí z minuty na minutu. Chce to p...

Film

BRUTÁLNÍ VEDRO: Když civilizace končí, co budeš dělat ty?

brutalni vedro200Ve světě ohroženém slunečním úlomkem letícím k Zemi uvízne osmnáctiletý chlapec cestou na chalupu v neznámém městě. Série bizarních dobrodružství ho donutí postavit se svým největším strachům – smíření se s realitou vykloubeného světa, s...