Májové metalové okénko

Májové metalové okénko

mo hellyeah200Měsíc květen je už za námi, ale pojďme se ohlédnout za tím, co se událo ve světě metalových celebrit a těžkotonážní hudby. Máme tu pořádný nášup klípků, ale i informace o chystaných projektech, studiovkách a další zajímavosti.

 

 

V půli května vyšlo německým thrash metalovým legendám Destruction desetiskladbové album Under Attack. Jako ochutnávku tu máme klip k eponymní skladbě.

Frontman polských Behemoth, Adam Nergal Darski, pracuje na svém sólovém projektu, avšak podle svých slov neočekává, že se fanouškům jeho domovské kapely bude líbit. „Některým se bude líbit, protože jsou otevření novým věcem, ale já to dělám proto, že jsem svobodný umělec a můžu si dělat, cokoliv chci. To pro mě znamená svoboda a to pro mě znamená být umělcem,“ dodává.

Joey Jordison, bývalý bubeník věhlasných Slipknot, pořád něco vymýšlí. Jeho nový projekt nese název Vimic a patří do něj zpěvák Kalen Chase Musmecci a bývalí Jordisonovi kolegové z jeho předešlé kapely Scar The Martyr: kytarista Jed Simon, basák Kyle Konkile a klávesák Mattthew Tarach. Tato sestava už dokončila práce na debutu Open Your Omen, které má vyjít ještě tento rok. Na video k písničce Shee Sees Everything mrkněte tady:

Počátkem června vyšla novinka kapele Hellyah, již pátá atudiovka, fošna Unden!able, ze které si můžete pustit videoklip Human:

Moderní metalové uskupení Carnifex z Kalifornie vydá 5. srpna své již šesté album, které ponese název Slow Death. Bude obsahovat deset vypalovaček kapely, která funguje desátým rokem a která zasekla drápky i v naší zemi. Videoklip k písničce Drown Me In Blood máte zde:

V květnu jsem se nejvíc těšila na novinku ze stáje Devildriver – šesté album s všeříkajícím názvem Trust No One. Jedná se o následovníka studiovky Winter Kills z roku 2013 a už teď můžu říct, že čekání se vyplatilo!

Máme tu i zprávy z Norska: kapela Immortal, která nyní sestává pouze z kytaristy Demonaze a bubeníka Horgha, hlásí, že dokončila práce na psané svého devátého studiového alba. Immortal se v roce 2014 rozkmotřili se zpěvákem Abbathem, následovaly právní tahanice o jméno a značku, kterou nakonec mají právo používat právě dva prve zmínění pánové. Abbath si šel vlastní cestou a založil kapelu, která nese jeho jméno, respektive umělecký pseudonym. Jak se dají tyto kapely porovnat, to se ukáže, až světlo světa spatří právě nová studiovka Immortal.


 

Soutěže

Za časů ušatých čepic…

Jo, jo, to bývaly časy. Venku nasněžilo, mráz lezl za nehty, děti sáňkovaly a koulovaly se, oblečení samý sníh a boty promáčené, dobře bylo. Prý tehdy světem chodil medvědář, který na poutích a jarmarcích předváděl svého medvěda.
Jonathan Livingston

Krása vsakující se do míst, kde žijeme...

Začala bych duchem místa. Odkazem mých předků. Nalezením svých silných míst. A začala kolem sebe tvořit krásu, která se podle autorky bude vsakovat do místa, na kterém žijeme. Zamyslela jsem se. Znáte ty lidi, kteří umí udělat domov kdekoliv? U kterých je vám krásně, protože z ničeho udělali mnoho? Tak tady bych si byla jistá, že tito lidé vědí, kam náleží.
GRADA
Banner

Videorecenze knih

Rozhovor

Češtinářka měla pro moje básničky velké pochopení, říká Jaromír Šlosar

jaromir slosar2Básník a dramaturg České televize Jaromír Šlosar miluje Beskydy. Právě on je tím správným člověkem, který přijal ochrannou ruku nad naší soutěží Povídky z lesa. Popovídala jsem si s ním o jeho začátcích, básnic...

Hledat

Sylva Lauerová: V románu Hodina zmijí své pokušení hrát si se čtenáři posouvám až k hranici dokonalosti

Fanoušci spisovatelky Sylvy Lauerové se po třech letech konečně dočkali a jejich radost může být hned dvojnásobná. Je to jen pár týdnů, co vyšla její sbírka poezie s názvem Klóketen a nyní se na knižních pultech objevil i nový román Hodina zmijí.

Literatura

Potápění, tajemství a Černý korál

cerny koral 200Pro fanoušky napínavých příběhů vydalo nakladatelství Kalibr v červnu knihu Černý korál od úspěšného amerického autora Andrewa Maynea. Netradiční prostředí i akční vyšetřování obohatí příznivce krimi příběhů o úderný zážitek!

Divadlo

Švandovo divadlo uvede Cyrana z Bergeracu v beatboxovém rytmu

cyrano 200Mimořádná divadelní lahůdka čeká hned v úvodu sezóny diváky pražského Švandova divadla: 18. září bude mít ve Velkém sále premiéru Cyrano z Bergeracu. Slavný milostný příběh o nosatém šermíři, který se nešťastně zamiluje do své sestřenky, se českému ...

Film

Mamma Mia Here we go again! v kinách

mmV Eurovei sa 17. júla uskutočnila po desiatich rokoch premiéra pokračovania muzikálu Mamma Mia! A nemohlo to byť ani teraz inak a veľkolepá letná filmová párty sa dotýka sŕdc návštevníkov.

...