Metalové okénko únor

Metalové okénko únor

mo200Nejkratší měsíc v roce máme za námi a nutno říci, že přinesl hlavně oznámení o chystaných studiovkách (RHCP, Kreator, NHC, Drowning Pool, Body Count, Destruction, Godsmack), ale najdete zde i nálož klipů a třeba se uvidíme i na koncertě s vynikajícím obsazením v čele s I am Morbid.

 

Zbystřit by jistě měli všichni fandové starých dobrých Red Hot Chili Peppers, poněvadž kapela nám na apríla nadělí desku Unlimited Love o neuvěřitelné stopáži 73 minut na 17 skladeb. Půjde o první nové album s kytaristou Johnem Frusciantem od desky Stadium Arcadium (2006). A produkce se opět chopil Rick Rubin, který s grupou spolupracoval již na Blood Sugar Sex Magik (1991), Californication (1999), By The Way (2002) a již zmíněném Stadium Arcadium. Máme se na co těšit! Jako singl vypustili videoklip k Black Summer:

Němečtí thrasheři Kreator hlásí, že 3. června vydají svou již patnáctou studiovku. Následovník Gods Of Violence (2017) se bude jmenovat Hate Über Alles a nabídne jedenáct písniček. Poslechnout si můžeme tu titulní:

Novou fošnu ohlašují i melodici Arch Enemy, konkrétně svou jedenáctou studiovku Deceivers, nabitou jedenácti písničkami. Singlem je skladba Handshake with Hell:

Kapela NHC vám asi nic neříká, ale když prozradím, kteří hudebníci se za tímto projektem skrývají, bude jasno. Jde o hudebníky Davea Navarra (z Jane´s Addiction) na kytaru, Chrise Chaneyho na basu a Taylora Hawkinse (z Foo Fighters) jako zpěváka + bubeníka. Vyjde jim debutové EP s názvem Intakes & Outtakes o čtyřech skladbách. Pokud vás zajímá, jak zní, můžete zkusit poslechnout:

Britští grinděři Napalm Death vydali začátkem února mini-album o osmi skladbách Resentment Is Always Seismic - A Final Throw Of Throes a z něj nabízí k poslechu závěrečnou skladbu Resentment Is Always Seismic (Dark Sky Burial Dirge):

Texaští rockeři Drowning Pool plánují tentot rok vydat novou studiovku, v pořadí šestou, a tedy třetí s nynějším frontmanem Jasenem Morenem. Deska ponese název Strike A Nerve.

mo drowning pool

Amon Amarth, propagátoři vikinské hudby, nás překvapili singlem Put Your Back Into The Oar, což má být óda na epické vikinské veslování. Tato samostatná skladba byla nahrána loni v lednu a vychutnat si ji můžete v tomto videoklipu:

Přímo animální vystoupení nám předvedou šílení Slipknot se svou skladbou The Chapeltown Rag:

Kapela Body Count, kterou vede hiphopová legenda Ice-T, začala nahrávání nového alba. Nástupce Carnivore z roku 2020 ponese jméno Merciless a mělo by vyjít ještě letos.

Německá thrash metalová kapela Destruction oslaví čtyřicet let existence vydáním nového studiového alba. Album Diabolical vyjde 8. dubna a už teď si můžeme poslechnout nejnovější singl, No Faith In Humanity:

I am Morbid je kapela, kde se sdružují silné osobnosti: David Vincent (zpěv, basa), Tim Yeung (bicí), kytarista Bill Hudson a Kelly McLauchlin. V plánu mají oslavit třicetileté výročí druhé desky kapely Morbid Angel Blessed Are The Sick. Dočkáme se evropského turné, které se uskuteční v březnua dubnu, kde je podpoří Belphegor a Hate. Takže si zapište tato data: 29. března v Praze ve Futuru a 2. dubna v Ostravě na Barráku!

mo i am morbid

Zdroj: https://www.blabbermouth.net/


 

PřihlášeníSoutěže

Za časů ušatých čepic…

Jo, jo, to bývaly časy. Venku nasněžilo, mráz lezl za nehty, děti sáňkovaly a koulovaly se, oblečení samý sníh a boty promáčené, dobře bylo. Prý tehdy světem chodil medvědář, který na poutích a jarmarcích předváděl svého medvěda.
Jonathan Livingston

Krása vsakující se do míst, kde žijeme...

Začala bych duchem místa. Odkazem mých předků. Nalezením svých silných míst. A začala kolem sebe tvořit krásu, která se podle autorky bude vsakovat do místa, na kterém žijeme. Zamyslela jsem se. Znáte ty lidi, kteří umí udělat domov kdekoliv? U kterých je vám krásně, protože z ničeho udělali mnoho? Tak tady bych si byla jistá, že tito lidé vědí, kam náleží.
GRADA
Banner

Videorecenze knih

Rozhovor

Konečně zase hrát živě, to je přání Vladana Vavruši, kapelníka skupiny GAIA

Gaia perexDruhá múza je název aktuálního alba otrokovické skupiny GAIA. Sedm původních písniček a jedna instrumentální skladba představují pop rockovou muziku, která imponuje vlastními hudebními i aranžérskými nápady stejně jako chytrými texty - a samozřejmě...

Hledat

Sylva Lauerová: V románu Hodina zmijí své pokušení hrát si se čtenáři posouvám až k hranici dokonalosti

Fanoušci spisovatelky Sylvy Lauerové se po třech letech konečně dočkali a jejich radost může být hned dvojnásobná. Je to jen pár týdnů, co vyšla její sbírka poezie s názvem Klóketen a nyní se na knižních pultech objevil i nový román Hodina zmijí.

Literatura

Velmi aktuální Merde po evropsku

merde 200„Jeden Brit v Bruselu. Dvě Francouzky. A opravdu velká kupa merde.“ To je malá upoutávka nacházející se na přebalu této velmi aktuální knihy od britského humoristy Stephena Clarka.

...

Divadlo

Když kamarádi už nejsou, co bývali

fuk 200Divadlo pod Palmovkou opět hraje po rekonstrukci ve svých prostorech. Jednou z premiér aktuální sezóny je i hra nizozemské autorky Marie Goos, která poukazuje na to, že časy a lidi se mění, i když byli skálopevně přesvěd...

Film

Knick - doktoři bez hranic

knick 200Newyorská nemocnice Knickerbocker, v níž se desetidílný seriál Knick - Doktoři bez hranic odehrává, skutečně existovala (na rohu 131. ulice a Convent Street) už od dob občanské války, svému účelu sloužila do 60. let m...