Metalové okénko únor

Metalové okénko únor

Tisk

mo200Nejkratší měsíc v roce máme za námi a nutno říci, že přinesl hlavně oznámení o chystaných studiovkách (RHCP, Kreator, NHC, Drowning Pool, Body Count, Destruction, Godsmack), ale najdete zde i nálož klipů a třeba se uvidíme i na koncertě s vynikajícím obsazením v čele s I am Morbid.

 

Zbystřit by jistě měli všichni fandové starých dobrých Red Hot Chili Peppers, poněvadž kapela nám na apríla nadělí desku Unlimited Love o neuvěřitelné stopáži 73 minut na 17 skladeb. Půjde o první nové album s kytaristou Johnem Frusciantem od desky Stadium Arcadium (2006). A produkce se opět chopil Rick Rubin, který s grupou spolupracoval již na Blood Sugar Sex Magik (1991), Californication (1999), By The Way (2002) a již zmíněném Stadium Arcadium. Máme se na co těšit! Jako singl vypustili videoklip k Black Summer:

Němečtí thrasheři Kreator hlásí, že 3. června vydají svou již patnáctou studiovku. Následovník Gods Of Violence (2017) se bude jmenovat Hate Über Alles a nabídne jedenáct písniček. Poslechnout si můžeme tu titulní:

Novou fošnu ohlašují i melodici Arch Enemy, konkrétně svou jedenáctou studiovku Deceivers, nabitou jedenácti písničkami. Singlem je skladba Handshake with Hell:

Kapela NHC vám asi nic neříká, ale když prozradím, kteří hudebníci se za tímto projektem skrývají, bude jasno. Jde o hudebníky Davea Navarra (z Jane´s Addiction) na kytaru, Chrise Chaneyho na basu a Taylora Hawkinse (z Foo Fighters) jako zpěváka + bubeníka. Vyjde jim debutové EP s názvem Intakes & Outtakes o čtyřech skladbách. Pokud vás zajímá, jak zní, můžete zkusit poslechnout:

Britští grinděři Napalm Death vydali začátkem února mini-album o osmi skladbách Resentment Is Always Seismic - A Final Throw Of Throes a z něj nabízí k poslechu závěrečnou skladbu Resentment Is Always Seismic (Dark Sky Burial Dirge):

Texaští rockeři Drowning Pool plánují tentot rok vydat novou studiovku, v pořadí šestou, a tedy třetí s nynějším frontmanem Jasenem Morenem. Deska ponese název Strike A Nerve.

mo drowning pool

Amon Amarth, propagátoři vikinské hudby, nás překvapili singlem Put Your Back Into The Oar, což má být óda na epické vikinské veslování. Tato samostatná skladba byla nahrána loni v lednu a vychutnat si ji můžete v tomto videoklipu:

Přímo animální vystoupení nám předvedou šílení Slipknot se svou skladbou The Chapeltown Rag:

Kapela Body Count, kterou vede hiphopová legenda Ice-T, začala nahrávání nového alba. Nástupce Carnivore z roku 2020 ponese jméno Merciless a mělo by vyjít ještě letos.

Německá thrash metalová kapela Destruction oslaví čtyřicet let existence vydáním nového studiového alba. Album Diabolical vyjde 8. dubna a už teď si můžeme poslechnout nejnovější singl, No Faith In Humanity:

I am Morbid je kapela, kde se sdružují silné osobnosti: David Vincent (zpěv, basa), Tim Yeung (bicí), kytarista Bill Hudson a Kelly McLauchlin. V plánu mají oslavit třicetileté výročí druhé desky kapely Morbid Angel Blessed Are The Sick. Dočkáme se evropského turné, které se uskuteční v březnua dubnu, kde je podpoří Belphegor a Hate. Takže si zapište tato data: 29. března v Praze ve Futuru a 2. dubna v Ostravě na Barráku!

mo i am morbid

Zdroj: https://www.blabbermouth.net/


 

PřihlášeníŘeka pod hladinou – hra na samotné výspě teritoria život

Na knižním trhu se nedávno objevil titul, který by si zasloužil multižánrové zařazení. Řeka pod hladinou s podtitulem Vědomím proti času totiž není pouhým dobrodružstvím, ale románem s mnohem širším, filosoficko-psychologicko-vědeckofantastickým přesahem. Vypráví o muži, jehož v červnu roku 2018 objevili indiánští lovci na břehu řeky Tatshenshini v oblasti Yukon a přivezli jej s vážným poraněním do Nemocnice sv. Pavla ve Vancouveru. Neznámý v bezvědomí je později identifikován jako vodácký průvodce z Čech.

Bílá vlčice

Na první pohled mě Bílá vlčice zaujala svou nádherně ilustrovanou obálkou, která láká k samotnému prozkoumání obsahu knihy. Pojďme se tedy společně ponořit do dobrodružství maličké Pětky a jejího věrného druha havrana Raaka, který ji doprovází na její místy i strastiplné životní pouti. Budete zažívat nezměrná dobrodružství v hlubokých lesích, podél řek i na rozsáhlých pláních v samotném srdci hor, kdy se radostné chvíle, budou střídat s těmi smutnějšími, avšak rozhodně vás nenechají vydechnout.

Banner

Hledat

Videorecenze knih

Rozhovor

Yael: „S Tinou sa mi spolupracovalo výborne. Je proste frajerka“

jael 200Slovenský rapper YAEL s exotickými kořeny vydává svoje první EP s názvem BAY B. Co nám o něm prozradil a jaké má další plány?

...

Fanouškovství i historie nejúspěšnějšího českého klubu

Úspěšný český autor Ota Kars přichází s dalším dílem, které se tentokrát věnuje jeho vášni pro fotbal. Fotbalová škvára je další knihou vydanou ke 130. výročí od založení letenského klubu. Popisuje jeho historii tak trochu jiným způsobem.


Literatura

Proč hodní psi nedojdou k jižnímu pólu?

hodni-psi-k-jiznimu-polu-nedojdou perexKdyž Major Thorkildsen náhle zemře, zůstanou jeho věrný psí společník Tassen a ovdovělá paní Thorkildsenová sami. Se svou ztrátou se vyrovnávají různými způsoby – paní Thorkildsenová utápí ...

Divadlo

Jaký vliv může mít los na svatební přípravy? To se dozvíte v komedii Lov na losa od 11. října na scéně divadla Palace

lov na losa 200Komedie s názvem Lov na losa se zdá být banálním příběhem snoubenců Elišky a Kamila plánujících společný životní krok – svatbu. Již v začátku se však kolem příprav odehraje smršť bizarních a absurdních situací a celý příběh tak nabírá neče...

Film

Parchanti spí možná dobře, ale diváci mohou mít zlé sny

200film1Režisérka Claire Denisová se svěřila, že impuls k natočení filmu Parchanti spí dobře jí poskytlo Kurosawovo klasické drama Zlý chlap spí dobře. Zvolila název Les salauds (neboli Parchanti), odkazujíc tak k japonskému mistru, jehož dílo bylo ve Franc...