Vyšlo album nahrávek skupiny Etc… a Vladimíra Mišíka z let 1976 až 1978

Vyšlo album nahrávek skupiny Etc… a Vladimíra Mišíka z let 1976 až 1978

Tisk

na okraji200U příležitosti 75. narozenin Vladimíra Mišíka vydalo nakladatelství Galén soubor nahrávek skupiny Etc… z let 19786–1978.

 

 

Kompaktní disk Na okraji je prvním shrnutím dochovaných skladeb Vladimíra Mišíka a Etc... z let 1976–1978, kdy vedle něj a houslisty Jana Hrubého ve skupině působili kytaristé Jiří Jelínek a František Francl, baskytarista Vladimír Padrůněk a bubeník Jan Noha. Tato výjimečná sestava špičkových instrumentalistů nikdy nedostala možnost natočit album, ale naštěstí po ní zůstalo dost kvalitních nahrávek, pořízených především pro rozhlas. Členové Etc... té době silně inklinovali k jazz rocku, a tak v repertoáru měli kromě Mišíkových bluesrockových písní také několik instrumentálních skladeb. Na CD je třináct nahrávek, z toho osm nyní vychází poprvé.

Na podzim 2022 vyjde ještě limitované vydání části této kolekce jako vinyl.

Vladimír Mišík (* 8. března 1947) je rockový zpěvák, skladatel a textař. Prošel kapelami Uragán, Komety, Matadors, Orchestr Karla Duby, New Force, George & Beatovens, The Blue Effect, Flamengo a Energit. V roce 1974 založil skupinu Etc…, se kterou koncertoval do roku 2021. Od sedmdesátých let vystupuje také ve volném sdružení Čundrground. Zpívá na patnácti řadových albech a objevuje se na bezmála dvaceti dalších titulech (kompilace, cizojazyčná vydání, tematické a živé nahrávky). V první polovině osmdesátých let prošel dvouletým zákazem umělecké činnosti. Po sametové revoluci byl dva roky poslancem České národní rady. V dalších letech se věnoval i komunální politice. Je otcem tří dětí: Martina (výtvarník a hudebník), Barbory (herečka) a Adama (zpěvák a herec). O jeho životě natočila režisérka Jitka Němcová celovečerní dokumentární film Nechte zpívat Mišíka (2017). Album z roku 2019 Jednou tě potkám získalo šest cen Anděl. Na cenu Anděl je nominován i jeho loňské album Noční obraz. V loňském roce vyšlo již čtvrté vydání jeho vzpomínek Byl jsem dobrej, kterou napsal hudební publicista Ondřej Bezr.

na okraji

OBSAH
1. Mlýn
2. Touha
3. Dubová kulička
4. Biograf
5. U kiosku
6. Pomalu v revolver se ztrácí víra
7. Než spadla klec
8. Baby Will You Please Help Me
9. Na okraji
10. Hra s ohněm
11. Já mám schůzku o půl páté
12. Lady Vamp
13. Veselý Jirka

Nahrávky z archivů Českého rozhlasu, firmy Supraphon a nakladatelství Galén

K vydání přiopravil Petr Kocfelda

Více informací: https://www.galen.cz/idistrik/vydav/?page%5Bbook%5D=6010


 

PřihlášeníRomán Všechny naše životy je skvělé čtení na léto. Je snazší žít životy druhých, než ten vlastní

Jako závan letního vánku, který nese chvíle pohody, přátelské atmosféry a příslibu blížících se prázdnin. Takový je román „Všechny naše životy“ od francouzské spisovatelky Sophie Astrabie. Pohladí vás po duši a zahřeje u srdce. Nemusíte nad ním hlouběji přemýšlet, stačí se jen nechat unášet jeho jemným kouzlem. Co si více přát, když si potřebujete prostě jen odpočinout a uvítáte společnost nenáročné a milé knihy.

Setkání s C. G. Jungem poskytlo nakladatelství Portál. Schůzka je to parádní!

Pokud patříte mezi příznivce C. G. Junga, nová knížka z nakladatelství Portál bude pro vás opravdovou lahůdkou, která vám rozzáří oči. Publikace přináší výběr z Jungovy tvorby i pozůstalosti, ale i vzpomínky jeho blízkých či dalších osob, které se s ním setkaly a spolupracovaly. Knížka je velmi pestrá a zajímavá, můžete se k ní opakovaně vracet. Já jsem neskutečně nadšená, protože patřím mezi velkou obdivovatelku Junga a takovou knihu jsem si nemohla nechat ujít.

Banner

Hledat

Videorecenze knih

Rozhovor

Romantikem jsem byl a zůstávám jím, říká divadelní a televizní herec Josef Vrána

josef vrana200I když má za sebou téměř čtyřicet let u divadla, je Josef Vrána rovněž vyhledávaným filmovým a televizním hercem, jehož určitě znáte. Jednou z divadelních novinek je komedie britského dramatika Davida Lodge Bez zábran, kde hraje slavného au...

Výchova štěněte – ideální příručka nejen pro nováčky!

Nakladatelství Kazda vydalo v únoru úžasnou praktickou příručku Výchovu štěněte od trenérky psů Kathariny Schlegl-Koflerové. Pokud si plánujete pořídit malé chlupaté štěstí nebo vás zajímají aktuální trendy ve výchově štěňátek, tato kniha je pro vás nutnost!


Literatura

Nonstop knihkupectví pana Penumbry aneb Tajemství mezi regály

penumbry perexAž skoro fenomén posledních měsíců okupuje žebříčky prodejnosti i obsahy stránek kritiků. S grácií a elagancí, stejnou jaká je mezi oněmi úspěšnými řádky. Robin Sloan nacpal inteligentní mainstream do několika set stran. A ...

Divadlo

Vaření s Elvisem

Elvis perexNa scénu Divadla pod Palmovkou přišel sám Elvis Presley. Přiznám se, že i když jsem si před návštěvou tohoto představení přečetla o něco z toho, co o hře bylo publikováno, přesto jsem se tak trochu obávala, co vlastně uvidím. Komedii se zpěvy? Tašk...

Film

Annabelle vrací úder

anna200Film Annabelle (2014) je dost zvláštní klasický horor plný detektivního pátrání a překvapivých lekavých scén. Nikdy nekončící boj dobra se zlem začíná tentokrát u nastávajících rodičů John a Mia.

...