Nick Cave, Sepultura, Napalm Death a nově The Exploited ovládnou kytarový line-up festivalu
Kultura21.cz

Nick Cave, Sepultura, Napalm Death a nově The Exploited ovládnou kytarový line-up festivalu

exit 200EXIT festival vstoupil do finální fáze oznamování line-upu. K Nicku Caveovi & The Bad Seeds a dalším velkým jménům jako Sepultura, Napalm Death, Molchat Doma, Marky Ramone a Blind Channel se připojí také 11 nových kapel v čele s nezničitelnými punkovými legendami The Exploited. EXIT Festival opět dokazuje jak rozmanitý dokáže být, kromě rocku a metalu totiž i letos fanouškům nabídne to nejlepší se současné popové a taneční scény. V čele této části programu bude rapperka Iggy Azalea, producent Clavin Harris, zpěvák James Arthur nebo hitmaker Afrojack. EXIT o sobě dá letos v létě znovu vědět od 7. do 10. července.

 

Explosive stage i letos v létě přivítá všechny fanoušky hardcoru, metalu a punku s téměř 30 vystoupeními. V čele line-upu stojí ikonická skotská punková kapela The Exploited. Od jejich debutu „Punk’s Not Dead“ a jejich druhého alba „Troops of Tomorrow“, které jsou obě považovány za punkovou klasiku, uplynulo přesně 40 let a veteráni jsou připraveni znovu zazářit!

Stejně hlasitých bude i dalších devět nově oznámených kapel na Explosive stage: Crown Court, Lamori, Bohemyst, Smrt Razuma, Šank, Vox Populi, Chain Cult, Hexis a War Engine. Program na této stage tak dosáhl téměř 30 vystoupení, včetně již dříve oznámených Bury Tomorrow, Discharge, Incantation, Moscow Death Brigade, Nervosa, Tankard, Architect of Pain, Black Tooth, Chains, Heresy, Madvro, Misconduct, Noctiferia, Oathbringer, Progon, Shining, Stranger, Terminal Prospect a The Undertones.

Hudbu na Main Stage nebude řídit nikdo jiný než Nick Cave a The Bad Seeds. Dále se zde také objeví hudebníci, kteří psali historii metalu a nadále píší historii hardcorových, new wave a post-punkových scén — ikonická brazilská Sepultura, legendární birminghamská čtveřice Napalm Death a běloruská kapela Molchat Doma.

exit rock
Deca loših muzičara, aka DLM, jsou nejnovějším oznámením na Fusion stage. Tato bělehradská kapela vznikla v roce 1988 a přináší skvělou kombinaci funku a rocku. Na Fusion stage vystoupí ve skvělé společnosti živé punkové ikony Marky Ramone, finských Blind Channel, přední post-punkové dark-wave kapely She Past Away, jedné z nejaktivnějších a nejatraktivnějších kapel na světě Brkovi, legendární punkové kapely Paraf, stejně jako Prti Bee Gee, Vzelj, Coach Party a Sana Garić.

EXIT Festival se bude konat v Petrovaradinské pevnosti od 7. do 10. července a vystoupí na něm největší světové hvězdy jako Calvin Harris, Nick Cave & The Bad Seeds, Iggy Azalea, Afrojack, James Arthur, Masked Wolf, Joel Corry, Jax Jones , Alok, ATB, Boris Brejcha, Honey Dijon, Maceo Plex, Reinier Zonneveld, Monolink, Denis Sulta, Mathame, ZHU, ACRAZE, Sama' Abdulhadi, ANNA, Sepultura, Napalm Death, Marky Ramone, Molchat Doma, She Past Away, Konstrakta, Brkovi, Paraf, Coach Party, Noisia, Deca loših muzičara, Sana Garić, Vzelj, Prti Bee Gee a mnoho dalších, kteří budou oznámeni již brzy!

Čtyřdenní vstupenky jsou v prodeji od 95 EUR. Po vyprodání této limitovaného řady se cena vstupenek zvýší. Jednodenní vstupenky na pátek 8. července, včetně představení Nick Cave & The Bad Seeds, jsou v prodeji za počáteční ceny: běžné vstupenky za 34 EUR, fan pit za 44 EUR a VIP vstupenky na 100 EUR. Vstupenky lze zakoupit na https://www.exitfest.org/cz/vstupenky.

exit plakat

EXIT festival
7. července – 10. července 2022,
PETROVARADÍNSKÁ PEVNOST, NOVI SAD, SRBSKO

Vstupenky: Čtyřdenní lístky v prodeji od 95 €

Více informací: www.exitfest.org/cz


 

Pro dobrou náladu...

PřihlášeníSoutěže

Pyrografie aneb antistresové tvoření pro milovníky dřeva

V nakladatelství Grada vyšla kniha Vypalování do dřeva aneb Pyrografie pro každého, která potěší každého kreativně založeného milovníka dřeva.
Grada

Třešně v rumu jsem zhltla jako malinu

V nakladatelství Cosmopolis vyšla kniha novinářce Michaele Janečkové s názvem Třešně v rumu, která pojednává o její cestě na Kubu.
Cosmopolis (Grada)

Videorecenze knih

Rozhovor

Markéta Schneiderová: „Hodně mi záleží, aby člověk zapomněl, že je to jenom napsaný.“

schneiderova 200Jak se ze spisovatelky ‚do šuplíku‘ stane úspěšná blogerka, která trousí svá díla po světě? Co člověka nakopne, aby si začal plnit svůj sen a přitom se nezačal brát hrozivě vážně? Markéta Schneiderová je ženou činu. Osob...

Live

Hledat

Anketa

Pomalu nastává čas dovolených. Kde byste tu svou nejraději strávili?
 

O čmelácích vážně i nevážně

V nakladatelství Kazda vydali další knihu přírodovědce Dava Goulsona. Po Divočině v zahradě přichází Návrat čmeláků.
Kazda

Literatura

Někdy najdete lásku tam, kde ji nečekáte

na hrane noci perexPíše se rok 1942. Anton Starzmann kdysi býval mnichem. Když nacisté jeho řád rozpustili, vrátil se do rodného domu. Jakmile v novinách uvidí inzerát mladé vdovy, která hledá někoho, kdo jí pomůže postarat se o její tři dě...

Divadlo

Kašpárkova dobrodružství v šípkovém království

kasparek a ruzena sipkova200Zlín se pyšní dvěma „oficiálními“ místy, kde se nacházejí prkna, která znamenají svět, a to Městským divadlem a Divadlem Scéna. Navíc se čas od času změní na divadelní sál část klubu Zelenáčova šopa, která pravide...

Film

Film Občan K. aneb Co se do výstavy nevešlo?

obcan k ztohovenDo kin právě míří film ukazující pozadí unikátního projektu Občan K. Projekt, který přibližně před dvěma lety vzbudil pozornost mnoha lidí, včetně policejních složek, nenásilnou i když trochu kontroverzní metodou připomíná,...