Nahrávali s producentem Pearl Jam, teď míří do Prahy! Legendární Řekové zahrají v Rock Café

Nahrávali s producentem Pearl Jam, teď míří do Prahy! Legendární Řekové zahrají v Rock Café

1000mods 2001000mods, dnes už stoner-rocková legenda a jedna z nejvlivnějších evropských heavy rockových kapel poslední dekády, se vydala na evropskou tour. Řecká čtveřice, která úspěšně procestovala svět a svoje poslední album nahrála v USA s producentem Pearl Jam, Soundgarden nebo Mastodon, přiveze s kultovním repertoárem i nový grungeový sound 9. června do pražského Rock Café.

 

Řecká undergroundová scéna dokázala v posledních letech vyprodukovat nejednu úspěšnou rockovou (stonerovou) kapelu schopnou se prosadit i v zahraničí. Jednou takovou jsou 1000mods, jejichž popularita v posledních cca 10 letech strmě vzrostla a udělala z nich kapelu světového formátu.

Oficiální vznik kapely je datován do roku 2006 a první EP vyšlo v roce 2009. To hlavní, ale přišlo v roce 2011, kdy kapela vydává kultovní album Super Van Vacation s ikonickým přebalem. Právě první album obsahuje nejslavnější skladbu v existenci kapely - Vidage, která se jen s malou nadsázkou stala stonerovou hymnou. Celá deska je z dnešního pohledu považována za klasiku evropské heavy rockové scény. Následovaly alba Vultures (2014), Repeated Exposure To… (2016).

1000mods 1

Během tohoto celého období si čtveřice vytvořila autentický rukopis, explozivní temperament skladeb a definovala svůj zvuk. Změnila tím tvář evropské těžké kytarové scény a inspirovala mnoho dalších umělců. Raketově začala růst popularita kapely a s ní i její fanouškovská základna po celé Evropě i ve světě. Následovala účast na největších evropských rockových a metalových festivalech i tour po Americe a Austrálii, kde pro zajímavost hráli v nejjižněji položeném hudebním klubu na světě, na Tasmánii.

Dalším důležitým bodem v životě kapely se stává rok 2020, kdy 1000mods nahrávají v legendární Mekce grunge kultury, v Seattlu, album Youth Of Dissent s Mattem Baylesem, producentem kapel jako Pearl Jam, Soundgarden, Mastodon a dalších. Stonerový velikáni se zde vydávají trochu překvapivě právě grungeovým směrem. Plánovaná tour po vydání alba se ovšem kvůli covidové pandemii dvakrát odkládá.

Konečně teď, v roce 2022, tak přichází na řadu evropská tour. 1000mods v jejím rámci vystoupí skoro na den přesně 3 roky po přeplněném koncertu v pražském klubu Underdog’s. Tentokrát přivezou ohromující show do pražského Rock Café a nabídnou mix kultovního repertoáru s novou tvorbou posledního alba.

Hostem evropské tour se stala americká skupina The Well, která předvede texaskou hutnou kytarovou tvorbu, založenou na doom a sludge metalu s prvky psychedelie a jedním ženským elementem v tříčlenné formě.

Energii na Národní třídě ale nejdřív rozproudí český support v podobě na domácí scéně momentálně nejvíce skloňovaných stonerových Acid Row, kteří nejen v tuzemském undergroundu působí už deset let. Současně pražská trojice před nedávnem dosáhla jednoho ze svých prozatímních vrcholů vydáním druhého dlouhohrajícího alba Afterglow, které bylo s nadšením přijato fanoušky i recenzenty. Dalším vrcholem pro ně bude sdílení stage právě se svými idoly z Řecka.

1000mods Acid Row

Akci pořádá nově založená promotérská agentura Cassiopeia Promotions manažera přední české psychedelické kapely Madhouse Express, také úzce spjatá právě s Acid Row a českou psychedelickou scénou. Cena vstupenky na večer, kdy budou stoneroví velikáni a jejich doprovod pálit ostrými kytarovými riffy, je 500 Kč v předprodeji.

1000mods plakat

Předprodej: https://goout.net/en/1000mods+the-well+acid-row/szumgjt/

Více informací:
Událost: https://fb.me/e/6cuTMCOUg
1000mods: https://youtu.be/dMbsju-qSeE

Tématický playlist: https://open.spotify.com/playlist/0ZmsqXMqxZEr4tc91pYyjc?si=6fcaadc4e46f4041


 

PřihlášeníSoutěže

Za časů ušatých čepic…

Jo, jo, to bývaly časy. Venku nasněžilo, mráz lezl za nehty, děti sáňkovaly a koulovaly se, oblečení samý sníh a boty promáčené, dobře bylo. Prý tehdy světem chodil medvědář, který na poutích a jarmarcích předváděl svého medvěda.
Jonathan Livingston

Krása vsakující se do míst, kde žijeme...

Začala bych duchem místa. Odkazem mých předků. Nalezením svých silných míst. A začala kolem sebe tvořit krásu, která se podle autorky bude vsakovat do místa, na kterém žijeme. Zamyslela jsem se. Znáte ty lidi, kteří umí udělat domov kdekoliv? U kterých je vám krásně, protože z ničeho udělali mnoho? Tak tady bych si byla jistá, že tito lidé vědí, kam náleží.
GRADA
Banner

Videorecenze knih

Banner

Rozhovor

Recenze? Učím se z nich nic nedělat, říká herec Ondřej Brett

ondrej brett perexJe nepřehlédnutelný jednak svou výškou, jednak hereckým potenciálem, což stačil prokázat v řadě rolí na jevišti Divadla Petra Bezruče v Ostravě. Charismatický absolvent brněnské JAMU má navíc i jméno, které dobře zní -  Ondřej Br...

Hledat

Sylva Lauerová: V románu Hodina zmijí své pokušení hrát si se čtenáři posouvám až k hranici dokonalosti

Fanoušci spisovatelky Sylvy Lauerové se po třech letech konečně dočkali a jejich radost může být hned dvojnásobná. Je to jen pár týdnů, co vyšla její sbírka poezie s názvem Klóketen a nyní se na knižních pultech objevil i nový román Hodina zmijí.

Z archivu...


Literatura

Připomeňte si seriál Hra o trůny

Hra o truny-Mytologie 200V nakladatelství Jota vyšla kniha francouzského spisovatele Gwendala Fossoise s názvem Hra o trůny. Mytologie.

 

...

Divadlo

Městské divadlo Zlín rozjíždí divadelní sezónu s Řidičem slečny Daisy

ridic slecny daisy 200„Předskokanem“ nové sezóny v Městském divadle Zlín bude komedie Řidič slečny Daisy v režii Petra Akimova. Premiéru bude mít v divadelním klubu Dílna už 26. srpna. Hlavní roli Daisy dostala jako dárek za věrnost zlínskému div...

Film

Velký: Hanks se stal přes noc dospělým s duší dítěte

velky tom hanksTom Hanks natáčí filmy už vážně dlouho. V rodinné komedii Velký (1988) je ještě v kůži naivního mládence a jen těžko by se hodil na něco jiného. Nejistý a trošku zmatený kukuč nemá hlavní hrdina náhodo...