Axel Thesleff před Colours of Ostrava vydává nové EP Take Me Here
Kultura21.cz

Axel Thesleff před Colours of Ostrava vydává nové EP Take Me Here

axel 200Více než půl miliardy streamů na Youtube k jedné jediné skladbě Bad Karma vyneslo Axela Thesleffa do popředí finské elektronické hudby. Dlouhovlasý producent je však muž mnoha odstínů a takové je i jeho nové, v pořadí druhé, EP Take me Here, které vychází v pátek 10. června, tedy měsíc před tím, než se představí českému hudebnímu publiku na festivalu Colours of Ostrava.

 Axel Thesleff během jara postupně představoval jednotlivé singly z nového EP a poslední písní, na kterou se budou moci posluchači těšit, je energií nabitá Five to the Sky, kterou nesou gradující živé bicí a nespoutaná elektrická kytara s ženským vokálem. Renomovaný anglický elektronický magazín York Calling o EP napsal: ”Takovou úroveň řemesla a invence na poli elektornické hudby nepamatujeme od dob geniálního producenta Roberta Milese.”

Po úspěšném koncertním turné v USA se Axel Thesleff vrací do Evropy na festivalové turné, v jehož rámci se kromě jiných koncertů zastaví také v sobotu 16.7. na Colours of Ostrava, kde podle organizátorů předvede jedinečnou multiinstrumentální vizuální show. Sám Axel Thesleff k tomu dodal: “Měl jsem možnost hrát v Dolních Vítkovicíh loni v rámci série Hotspot a už se nemůžu dočkat, až se do tohoto areálu vrátím a zahraju tam písně z nového EP, je to nádherné místo plné historie s nepopsatelnou atmosférou.”

Axel Thesleff získal pozornost fanoušků a médií v roce 2014 po vydání svého nakažlivého hitu Bad Karma, který nasbíral napříč platformami přes půl milairdy poslechů a stal se součástí kampaní Adidas’ Faster Than nebo Twining’s Alive in every drop. V návaznosti na to měl producent řadu úspěšných releasů včetně Mountain Live, živé show natočené z vrcholu hory v Laponsku, nebo krátký film k písni 2 Down, který získal řadu mezinárodních ocenění, mimo jiné za nejlepší hudební video na Rome Prisma Film Awards, Moscow Shorts a New York International Women’s Festival.

“Axel Thesleff je producentem, jehož práce překraučuje hranice a hledá si svůj vlastní směr.” – Clash Magazine

axel1

Více informací:

https://www.axelthesleff.com
https://music.apple.com/us/artist/axel-thesleff/541649426
https://open.spotify.com/artist/1OpHMC7Qo3lY1sVYaTUQrG
https://www.youtube.com/AxelThesleffMusic
https://soundcloud.com/axelthesleff
https://www.instagram.com/axelthesleff/
https://twitter.com/AxelThesleff
https://www.facebook.com/axelthesleff


 

Pro dobrou náladu...

PřihlášeníSoutěže

Bílá voda si zaslouží být knihou roku

Na jaře vyšla v nakladatelství HOST dlouho očekávaná kniha Kateřiny Tučkové s názvem Bílá Voda, která rozhodně stojí za to!
HOST

Pohádky z Kouzelného palouku si děti přečtou i samy

V nakladatelství Fragment vyšel unikátní Čtenářský systém, který má za cíl usnadnit orientaci v knižní nabídce pro začínající čtenáře. Soustředili se nejen na prvňáčky a druháčky, ale i na předškoláky a spolupracovali se zkušenou pedagožkou Kamilou Balharovou.
Fragment (Albatros Media)

Videorecenze knih

Rozhovor

IZRAELSKÁ CHOREOGRAFKA, TANEČNICE A ZPĚVAČKA SMADAR EMOR POVEDE DÍLNU PRO VEŘEJNOST VE SLAVONICÍCH – BUDEME OBJEVOVAT MELODICKÉ TĚLO

Smadar 200Dnešní hektická doba nás nutí zapomínat na přirozené potřeby jak např. vyjádřit radost a smutek. Během tradiční týdenní dílny Hlasohledu v malebných Slavonicích, určené jak pro...

Hledat

Rozhovor s Ondřejem Neffem. Jak se mu vyhodnocovaly soutěžní povídky?

Ondřej Neff se stal patronem naší literární soutěže sci-fi a fantasy povídka, jejíž výsledky jsme nedávno vyhlásili. Osobně měl tu čest vybrat tři nejlepší povídky a my jsme měli tu čest s ním spolupracovat. Jak se mu povídky hodnotily, kterou svou knihu má nejraději a co pro své čtenáře chystá do budoucna?
Sledovat články Ondřeje Neffa můžete zde.

Literatura

Ti druzí: Mrazivé, děsivé, neodložitelné

Ti druzíMáte rádi napětí? Autorka bestsellerů Kříďák a Jáma C. J. Tudor má pro vás tentokrát pořádně mrazivou dávku děsu. Napínavý psychothriller s názvem Ti druzí vydalo nakladatelství Euromedia Group. 

...

Divadlo

Městské divadlo Zlín rozjíždí divadelní sezónu s Řidičem slečny Daisy

ridic slecny daisy 200„Předskokanem“ nové sezóny v Městském divadle Zlín bude komedie Řidič slečny Daisy v režii Petra Akimova. Premiéru bude mít v divadelním klubu Dílna už 26. srpna. Hlavní roli Daisy dostala jako dárek za věrnost zlínskému div...

Film

Kdo si přečte vysoce odborné filmové časopisy?

casop200Mnohé odborné časopisy, které si potrpí na přízvisko "vědecké", se honosí tím, že jsou recenzované. Nemyslí se tím, že by se na ně psaly recenze (jako je třeba tato), nýbrž že sama redakce si nechává recenzovat nabídnuté texty, aby se si tak nechala ...