Axel Thesleff před Colours of Ostrava vydává nové EP Take Me Here

Axel Thesleff před Colours of Ostrava vydává nové EP Take Me Here

axel 200Více než půl miliardy streamů na Youtube k jedné jediné skladbě Bad Karma vyneslo Axela Thesleffa do popředí finské elektronické hudby. Dlouhovlasý producent je však muž mnoha odstínů a takové je i jeho nové, v pořadí druhé, EP Take me Here, které vychází v pátek 10. června, tedy měsíc před tím, než se představí českému hudebnímu publiku na festivalu Colours of Ostrava.

 Axel Thesleff během jara postupně představoval jednotlivé singly z nového EP a poslední písní, na kterou se budou moci posluchači těšit, je energií nabitá Five to the Sky, kterou nesou gradující živé bicí a nespoutaná elektrická kytara s ženským vokálem. Renomovaný anglický elektronický magazín York Calling o EP napsal: ”Takovou úroveň řemesla a invence na poli elektornické hudby nepamatujeme od dob geniálního producenta Roberta Milese.”

Po úspěšném koncertním turné v USA se Axel Thesleff vrací do Evropy na festivalové turné, v jehož rámci se kromě jiných koncertů zastaví také v sobotu 16.7. na Colours of Ostrava, kde podle organizátorů předvede jedinečnou multiinstrumentální vizuální show. Sám Axel Thesleff k tomu dodal: “Měl jsem možnost hrát v Dolních Vítkovicíh loni v rámci série Hotspot a už se nemůžu dočkat, až se do tohoto areálu vrátím a zahraju tam písně z nového EP, je to nádherné místo plné historie s nepopsatelnou atmosférou.”

Axel Thesleff získal pozornost fanoušků a médií v roce 2014 po vydání svého nakažlivého hitu Bad Karma, který nasbíral napříč platformami přes půl milairdy poslechů a stal se součástí kampaní Adidas’ Faster Than nebo Twining’s Alive in every drop. V návaznosti na to měl producent řadu úspěšných releasů včetně Mountain Live, živé show natočené z vrcholu hory v Laponsku, nebo krátký film k písni 2 Down, který získal řadu mezinárodních ocenění, mimo jiné za nejlepší hudební video na Rome Prisma Film Awards, Moscow Shorts a New York International Women’s Festival.

“Axel Thesleff je producentem, jehož práce překraučuje hranice a hledá si svůj vlastní směr.” – Clash Magazine

axel1

Více informací:

https://www.axelthesleff.com
https://music.apple.com/us/artist/axel-thesleff/541649426
https://open.spotify.com/artist/1OpHMC7Qo3lY1sVYaTUQrG
https://www.youtube.com/AxelThesleffMusic
https://soundcloud.com/axelthesleff
https://www.instagram.com/axelthesleff/
https://twitter.com/AxelThesleff
https://www.facebook.com/axelthesleff


 

PřihlášeníSoutěže

Za časů ušatých čepic…

Jo, jo, to bývaly časy. Venku nasněžilo, mráz lezl za nehty, děti sáňkovaly a koulovaly se, oblečení samý sníh a boty promáčené, dobře bylo. Prý tehdy světem chodil medvědář, který na poutích a jarmarcích předváděl svého medvěda.
Jonathan Livingston

Krása vsakující se do míst, kde žijeme...

Začala bych duchem místa. Odkazem mých předků. Nalezením svých silných míst. A začala kolem sebe tvořit krásu, která se podle autorky bude vsakovat do místa, na kterém žijeme. Zamyslela jsem se. Znáte ty lidi, kteří umí udělat domov kdekoliv? U kterých je vám krásně, protože z ničeho udělali mnoho? Tak tady bych si byla jistá, že tito lidé vědí, kam náleží.
GRADA
Banner

Videorecenze knih

Rozhovor

Red Bull Tour Bus = „Tisíce hodin práce, litry potu a neuvěřitelné výkony zlatých českých ručiček.“

Nacest200Nedávno jsme vás informovali o původním českém dokumentu s názvem Na cestě, který je věnovaný unikátnímu tour autobusu značky Škoda ŠL 11 ze 70. let. Na začátku května tento dokument odvysílala stanice Prima ZOOM a my vám nyní přinášíme rozhovor s Ja...

Hledat

Sylva Lauerová: V románu Hodina zmijí své pokušení hrát si se čtenáři posouvám až k hranici dokonalosti

Fanoušci spisovatelky Sylvy Lauerové se po třech letech konečně dočkali a jejich radost může být hned dvojnásobná. Je to jen pár týdnů, co vyšla její sbírka poezie s názvem Klóketen a nyní se na knižních pultech objevil i nový román Hodina zmijí.

Literatura

Kocour Bob a jeho životní moudrost – moudrost skrytá v kočce

Kocour BOBBobovo poselství, a zároveň jeho moudrost, je jednoduché – užívejte si nejvíce, co to jde, věřte si, všímejte si věcí kolem sebe, oceňujte každý den, vymezte si své hranice, a je toho mnohem více. Bob nikdy nepromešká žá...

Divadlo

Světáci: Nesmrtelná česká komedie s písničkami

Svetaci 200„Tak třikrát whiskey s ledem, ať trošku popojedem, a dámám Hennessy...“ To je tak, když si poctiví venkovští fasádníci, kteří přijeli pracovat na obnově hlavního města, chtějí trošku vyhodit z kopýtka. „Když Praha za noci zazáří neonem, není m...

Film

Naomi Watts vdechla život Lady Di

200dianaAngličané se poprvé odvážili zfilmovat příběh Lady Di. Snímek zachycuje Dianu především jako obyčejnou ženu, jako oběť paparazzi a nešťastného sňatku s princem Charlesem. Nejoblíbenější osobnost své doby se tady ukazuje ve skutečném světle.

...