Od kouzelných momentek k nádherným snímkům

Od kouzelných momentek k nádherným snímkům

Tisk

200aChcete fotograficky zaznamenat život své rodiny, ale nevíte, kde začít? Díky průvodci, ve kterém autorka poradí jak dokumentovat život rodiny, dokážeme objevit kouzlo běžného domácího dění.

 

 

 

Každý den života má velký fotografický potenciál; kniha ukazuje, jak obyčejné momenty přetavit na pozoruhodné záběry, k nimž se budeme dlouho vracet. Autorka poskytuje mnoho kreativních nápadů, technických tipů a inspirujících fotografií, které značně přesahují úroveň tradičních aranžovaných snímků. Přitom ukazuje, jak uvolnit bariéry fotografovy tvořivosti a zachytit současnou podobu svých blízkých.

Kniha nabízí rady pro snadné rodinné fotografování, včetně vysvětlení základních funkcí fotoaparátu a pravidel kompozice.

alb

Autorka ve dvanácti kapitolách knihy upozorňuje na kreativní a jednoduché metody, jak najít příležitost ke skvělým rodinným fotografiím. Součástí knihy jsou také mnohé inspirující příběhy a snímky.

Autorkou: khihy je Tracey Clark. Kniha je vhodná pro čtenáře od 15 let a má 160 stran.

Video je nejsilnějším nástrojem pro vyprávění příběhů a komunikaci. Je mnohem jednodušší natáčet video s digitální zrcadlovkou, kterou máme doma, než pořizovat nová drahá zařízení. Ať už natáčíte zážitky z dovolené, rodinná videa nebo pro komerční využití, v této knize nalezneme tipy a návody od profesionála, který poradí, jak pomocí našeho vybavení pořídit ty nejlepší záběry. Naučíme se, jak se vyhnout základním problémům, jako je moc tmavé či přesvětlené video, třesoucí se obraz, neostré záběry nebo nekvalitní zvuk.
Richard Harrington ve své knize nejen ukazuje, jak natáčet skvělá videa s vybavením, které již mátm doma, ale uvádí také množství tipů na cenově dostupné doplňky, které videu dodají profesionální vzhled.

S touto knihou se naučíme, jak ovládnout kompozici a hloubku ostrosti, jak správně zaostřit, jak nastavit zrcadlovku pro snadné a kvalitní zachycení videa, ale i jak uspořádat záběry a připravit je ke střihu.

alb1

Kromě toho autor čtenáře seznámí se základy střihu a ukáže nejlepší způsoby zálohování videí. Nakonec se zájemci dozví, jak sdílet svá videa se známými a zbytkem světa pomocí nejznámějších služeb jako je Youtube, Vimeo, Facebook nebo Twitter. Kniha má 12 kapitol a je doplněna množstvím ilustrací.

Richard Harrington je fotograf, režisér a produkční úspěšných spotů. Žije ve Washingtonu a je členem instruktážního týmu Národní asociace profesionálů ve Photoshopu. Kromě toho pořádá konference, je profesorem na univerzitě a certifikovaným instruktorem Applu a Adobe. Napsal mnoho knih o digitálním videu a digitálním střihu.

Autor: Richard Harrington. Kniha je určena pro čtenáře od15 let a má 280 stran. 

Publikace vydalo nakladatelství: COMPUTER PRESS.
 
Banner

PřihlášeníDokázali uniknout rozpojení. To ale neznamená, že mají vyhráno

Connor, Risa a Lev jsou teenageři, kterým se podařilo uniknout rozpojení, děsivé proceduře, která z nich měla udělat zdroje náhradních orgánů pro vyvolené. To, že díky náhodám dokázali přežít, ale neznamená, že je čeká šťastná a poklidná budoucnost, právě naopak. To nejtěžší mají teprve před sebou.


YOLI

Rozhovory, které jsou dveřmi k pochopení jinakosti

Kniha z pera Filipa Titlbacha, českého novináře, přibližuje skrze osobní rozhovory životy queer lidí žijících v českém prostoru. Filip Titlbach představil světu nejen soubor třinácti příběhů, ale hlavně soubor sedmnácti důležitých osobností, včetně jeho samotného. Skrze jejich odpovědi předkládá téma čtenářům hned z několika pohledů. O tématech queer komunity mluví zástupci z řad aktivistů, akademické obce a dokonce církve.


N media
Banner

Rozhovor

Rozhovor s Jiřím Danielom, bývalým vedúcim redaktorom Dikobrazu o legendárnom karikaturistovi Jiří Winterovi Nepraktovi (1924-2011)

Neprakta perexV tomto roku si kultúrna verejnosť v Čechách pripomína nedožité deväťdesiate narodeniny výtvarníka, ilustrátora a karikaturistu Jiřího Wintera Nepraktu. Známy karikaturista bol vedúcou výtvarn...

Hledat

Nalaďte se na jaro plánováním vyvýšených záhonů nejen na balkoně

Vyvýšené záhony na balkoně je název poslední novinky, která vyšla v nakladatelství Kazda. Dozvíte se v ní jak na bohatou úrodu nejen na malém prostoru.


Čtěte také...

S Andy Warholem od kolébky do hrobu

warhol 200Nakladatelství Grada se rozhodlo vydat (prozatím) část obrazových biografií významných umělců z autorské dílny Catherine Ingram a Andrew Rae. Na pultech knihkupectví se můžete potkat se Salvadorem Dalím a dnes se zblízka podíváme na Andyho Warhola.


Literatura

Praobyvatelé Severní Ameriky: Indiáni

indiani 200V červenci u nakladatelství Universum vyšlo druhé vydání výborné knihy Thomase Jeira Indiáni, které nabízí ucelené informace pro všechny zájemce o pohnuté osudy domorodých obyvatel Ameriky.

 

...

Divadlo

Festival Lávka River Stage plave po Vltavě!

lavka river stage provazochodkyneV úterý 31. srpna proběhla vyprodaná premiéra festivalu Lávka River Stage, kterou sledovali z bezprostřední blízkosti návštěvníci klubu Lávka i stovky turistů přímo z Karlova mostu!<...

Film

V Českém Brodě se učili filmem a oslaví to festivalem

ucime se filmem 200Učíme se filmem je název projektu spolupráce, na kterém pracují místní akční skupiny z okolí Českého Brodu. Partnerem tohoto vzdělávacího projektu je občanské sdružení Harvest Films, jehož úkolem je odborné pora...