Headlinerem zimního Masters of Rock 2022 je švédské metalové kladivo – Hammerfall

Headlinerem zimního Masters of Rock 2022 je švédské metalové kladivo – Hammerfall

ZMOR22 200Zimní MASTERS OF ROCK festival se zdá být ještě poměrně daleko, ale už nyní ochlazuje i jen pomyšlení na něj naše horkem zmítané hlavy. 17. ročník ZIMNÍHO MASTER OF ROCK oznamuje svého headlinera! Jsou to fenomenální Švédové HAMMERFALL!

 

 

Bez ohledu na to, jak moc se vše v kultuře a ve světě mění, heavy metal se stále drží. Silně, mocně a úspěšně. A jedním z jeho hlavních a nejstálejších vlajkonošů je metalové kladivo HAMMERFALL, které metal kuje už od roku 1993. Stejně jako všichni ostatní na světě, HAMMERFALL jako kapela i jednotlivci čelili oné velké výzvě, jakou byla globální pandemie coronaviru. Jejich turné se předčasně zastavily a byli samozřejmě nuceni k domácímu „vězení“. Tváří v tvář nejistotě, zahájil vůdce kapely Oscar Dronjak proces psaní písní, ze kterého se nakonec vyklubalo už 12. studiové album „Hammer Of Dawn“ (2022).

Kapela se semkla ještě těsněji, než kdy předtím a vydala toto vynikající album, které fanoušci po celém světě vyzdvihují jako jedno z nejlepších letošního roku a jako úplně nejlepší, které kapela dosud vydala! HAMMERFALL opět prokázali, že jsou skvělí nejen jako jedna z nejdůležitějších kapel v historii heavy metalu, ale i jako jedna z nejdůležitějších kapel dnešní moderní metalové scény. A po posledních dvou letech nedobrovolné nečinnosti je potřeba říci, že HAMMERFALL jsou zpět a silnější než kdy předtím!

ZMOR22 Hamerfall

ZIMNÍ MASTERS OF ROCK tak výrazně posiluje svůj line-up a brzy přidá ještě i další zajímavá jména!

Chris BAY – je vůbec nutné tady něco dodávat? Oblíbený, sympatický a neuvěřitelně aktivní frontman metalových FREEDOM CALL přijede v zimě do ZLÍNA sólo, jen se svou kytarou, se svým úsměvem, svojí sólo tvorbou a svou chytlavou, dynamickou one-man show! Kdo toto jeho unikátní a nezapomenutelné vystoupení neviděl loni na ROCK CASTLE festivalu, má nyní další možnost. Skladatelé rock-metalových písní jsou prostě jen někdy moc pracovití a napíší mnoho inspirativního a bohatého materiálu, který se však příliš nehodí do stylu vlastní kapely. A to je i případ CHRISE BAYE. "Trvale píšu písně a neustále pracuji na nápadech ve studiu," vysvětluje Chris. "Proto jsem za ta léta nashromáždil spoustu skladeb, které Freedom Call zkrátka nevyhovují, ale jsou příliš dobré na to, aby se na ně v mém archívu jen prášilo“. Řešení je jedno, sólo alba a sólo show. Chris svým vlastním, nezaměnitelným způsobem prezentuje muziku, která ho inspirovala od samého počátku jeho kariéry. Jeho osobité písně vznikaly po dlouhou dobu a Bay si je komplet vyrábí sám, ve svém vlastním studiu.

SERIOUS BLACK – Turné melodic power-metalových SERIOUS BLACK znemožnila pandemie coronaviru, nicméně, turné se podařilo přeplánovat, a tak se na tuto bandu se svým aktuálním albem „Vengeance is Mine“ můžete těšit ve ZLÍNĚ, na ZIMNÍM MASTERS OF ROCK! POZOR! Všechny zakoupené vstupenky na dříve oznámené pražské termíny platí i na Zimní Masters of Rock. Kapela si v posledních letech prošla několika personálními změnami. V květnu 2018 se ke kapele připojil Ramy Ali jako stálý bubeník poté, co odešel Alex Holzwarth. V roce 2021 došlo k další změně v sestavě. Poté, co Urban Breed po jistých neshodách před začátkem nahrávání kapelu opustil, bylo nové album Vengeance is Mine nahráno se srbským zpěvákem Nikolou Mijicem (Eden's Curse) a s Bobem Katsionisem ve vlastním studiu Serious Black. Nenechte si je ujít, klukům už bijí dlouho tlumená metalová srdce na poplach!

DALRIADA – po svém úspěšném vystoupení na letošním METALFESTU v PLZNI se kapela vrací do ČR znovu, v zimě do ZLÍNA na Zimní „Masters“. Tato maďarská folk-metalová kapela má proklatě nízko položené kytary, užívá si hraní na lidové nástroje a nadšeně představuje své nejúspěšnější hity s velkými sbory až po epické bitevní písně s texty o maďarských legendách, mytologii a historii. Bude to velmi pěkný, zajímavý a po všech směrech nevšední hudební zážitek!

OYD - myšlenka vytvořit kapelu se zrodila v Řecku počátkem roku 2012. Po několika změnách v sestavě se kapela ustálila v roce 2016 s cílem kombinovat různé styly se silnými vlivy metalu, punku, grunge a rocku. V roce 2019 vydali své druhé album „Indigo“ a až nyní přichází možnost představit ho světu live, takže i u nás, na zimním „Masters“!

První limitovaná edice vstupenek je vyprodána a nyní můžete vstupenky kupovat za stále velmi výhodnou cenu, platnou do 31.8. nebo do vyprodání edice. Vstupenky objednávejte na těchto stránkách nebo v sítích Ticketportal či Ticketmaster!

ZMOR22 2

ZIMNÍ MASTERS OF ROCK 2022 – 3.12.2022, hala Datart ZLÍN

Více informací: https://www.mastersofrock.cz/


 

PřihlášeníSoutěže

Za časů ušatých čepic…

Jo, jo, to bývaly časy. Venku nasněžilo, mráz lezl za nehty, děti sáňkovaly a koulovaly se, oblečení samý sníh a boty promáčené, dobře bylo. Prý tehdy světem chodil medvědář, který na poutích a jarmarcích předváděl svého medvěda.
Jonathan Livingston

Krása vsakující se do míst, kde žijeme...

Začala bych duchem místa. Odkazem mých předků. Nalezením svých silných míst. A začala kolem sebe tvořit krásu, která se podle autorky bude vsakovat do místa, na kterém žijeme. Zamyslela jsem se. Znáte ty lidi, kteří umí udělat domov kdekoliv? U kterých je vám krásně, protože z ničeho udělali mnoho? Tak tady bych si byla jistá, že tito lidé vědí, kam náleží.
GRADA
Banner

Videorecenze knih

Rozhovor

3. díl seriálu Březen, za kamna vlezem – nejlépe s knihou (tištenou, elektronickou, audio)

BMC perex3Březen býval měsícem knihy, starší ročníky si to dobře pamatují. Asi i v dřevních dobách býval touto dobou propad prodejů (i když se na ně asi tenkrát tolik nehrálo) a tak byl jarní měsíc vybrán jako vhodný ku čtení. Na nějaký čas nám, milovníkům p...

Hledat

Sylva Lauerová: V románu Hodina zmijí své pokušení hrát si se čtenáři posouvám až k hranici dokonalosti

Fanoušci spisovatelky Sylvy Lauerové se po třech letech konečně dočkali a jejich radost může být hned dvojnásobná. Je to jen pár týdnů, co vyšla její sbírka poezie s názvem Klóketen a nyní se na knižních pultech objevil i nový román Hodina zmijí.

Literatura

Romantika s erotikou, natvrdo a bez zábran

Be zabran perexRomán Bez zábran je třetí knihou T. L. Swanové ze série Milesův klub. Prostor zde dostává další z bratrů Milesových, Elliot. Je nechutné bohatý, nesmírně pohledný a neskutečně protivný. Alespoň jeho zaměstnankyně Kahryn Landonová tuhle je...

Divadlo

Manželské vraždění jako dárek k výročí

manzelske vrazdeni perexNelekejte se, krev v tomto článku nepoteče. Řeč je o divadelní hře Manželské vraždění francouzského dramatika Erika-Emmanuela Schmitta, kterou si přidalo do repertoáru Městské divadlo Z...

Film

Ranhojič v přestrojení

ranhojic perexVýpravnou historickou podívanou Ranhojič natočil německý režisér Philipp Stölzl podle stejnojmenného románu Noaha Gordona, známého též z českého překladu. Diváky zavádí do Ang...