Dan Bárta & Illustratosphere zvíří prach i na podzim

Dan Bárta & Illustratosphere zvíří prach i na podzim

Tisk

Barta200Dan Bárta & Illustratosphere odstartují 3. října v pražské La Fabrice další část svého turné „Zvířený prach“. Koncerty se budou vázat ke stále aktuálnímu albu „Kráska a zvířený prach“ a proběhnou v patnácti městech.Startovní vystoupení v Praze v La Fabrice se 3. října odehraje přesně o rok později od křtu dlouho očekávaného alba „Kráska a zvířený prach“, který se uskutečnil ve vyprodaném Divadle Archa. Křestní koncert byl několikrát překládán díky anticovidovým opatřením, stejně jako celá řada dalších vystoupení, která byla naplánována ihned po vydání desky v březnu 2020.

barta obal

„Všechny koncertní dluhy však byly již splaceny na jaře letošního roku a mezi aktuálními vystoupeními jsou již jen nově domluvená, leč často tradiční a oblíbená místa,“ uvedla manažerka skupiny Štěpánka Kubíčková. „Program koncertů budou tvořit jak aktuální skladby, tak průřez starší tvorbou a pravděpodobně nebude chybět ani nějaký ten bonus v podobě celosvětově známého songu,“ dodala.

Turné kromě Prahy zahrne např. 20. listopadu Plzeň, 21. listopadu Ostravu, 28. listopadu Brno a zakončeno bude 3. prosince v Hořovicích. Kapela vystoupí v již zavedené sestavě, kterou tvoří kromě Dana Bárty kontrabasista a baskytarista Robert Balzar, klávesista Filip Jelínek, kytarista Miroslav Chyška a slovenský bubeník Martin Valihora.

Barta1

Zvířený prach tour 2022:
03.10. Praha – La Fabrika
05.10. Varnsdorf – Městské divadlo
19.11. Klášterec nad Ohří – Kulturní centrum
20.11. Plzeň – Měšťanská beseda
21.11. Ostrava – DK Poklad
22.11. Valašské Meziříčí – Velký sál KZ
23.11. Zlín – Divadlo Malá scéna
26.11. Nové Mesto nad Váhom (SK) – Blue Note
27.11. Valtice – Barokní divadlo
28.11. Brno – SONO Music Club
29.11. Chotěboř – Kino
30.11. Litomyšl – Music club Kotelna
01.12. Olomouc – Kino Metropol
02.12. Mariánské Lázně – Club Na Dvorku
03.12. Hořovice – Klub Labe

Více informací:

https://danbarta.cz/
https://fb.watch/fFWG85VTWa/ - pozvánka Dana Bárty na koncert v La Fabrice

Předprodej vstupenek na koncert v La Fabrice


 

PřihlášeníŘeka pod hladinou – hra na samotné výspě teritoria život

Na knižním trhu se nedávno objevil titul, který by si zasloužil multižánrové zařazení. Řeka pod hladinou s podtitulem Vědomím proti času totiž není pouhým dobrodružstvím, ale románem s mnohem širším, filosoficko-psychologicko-vědeckofantastickým přesahem. Vypráví o muži, jehož v červnu roku 2018 objevili indiánští lovci na břehu řeky Tatshenshini v oblasti Yukon a přivezli jej s vážným poraněním do Nemocnice sv. Pavla ve Vancouveru. Neznámý v bezvědomí je později identifikován jako vodácký průvodce z Čech.

Bílá vlčice

Na první pohled mě Bílá vlčice zaujala svou nádherně ilustrovanou obálkou, která láká k samotnému prozkoumání obsahu knihy. Pojďme se tedy společně ponořit do dobrodružství maličké Pětky a jejího věrného druha havrana Raaka, který ji doprovází na její místy i strastiplné životní pouti. Budete zažívat nezměrná dobrodružství v hlubokých lesích, podél řek i na rozsáhlých pláních v samotném srdci hor, kdy se radostné chvíle, budou střídat s těmi smutnějšími, avšak rozhodně vás nenechají vydechnout.

Banner

Hledat

Videorecenze knih

Rozhovor

Juraj Červenák: „Mí hrdinové nejsou žádní uhlazení rytíři v naleštěné zbroji. Krvácejí, potí se a chodí na záchod.“

juraj cervenak 200Juraj Červenák je jedním z nejuznávanějších spisovatelů fantastiky u nás i na Slovensku. Jeho knihy, příběhy o Roganovi, ale třeba i osudy Conana, se rychle dostaly do podvědomí čtenářů a došlo k jejich rychlé oblibě...

Fanouškovství i historie nejúspěšnějšího českého klubu

Úspěšný český autor Ota Kars přichází s dalším dílem, které se tentokrát věnuje jeho vášni pro fotbal. Fotbalová škvára je další knihou vydanou ke 130. výročí od založení letenského klubu. Popisuje jeho historii tak trochu jiným způsobem.


Literatura

Festival Čtení ve vlaku se blíží!

Třetí ročník festivalu přivede celkem dvaadvacet českých spisovatelů do pražských příměstských vlaků. Během čtyř dní (19.–22. září 2016) budou mít cestující třiceti spojů možnost poslechnout si autorská čtení v netradičním prostředí vlakového vagonu.

...

Divadlo

„Pravde veriť, pravdu žiť a pravdu brániť.“

masaryk stefanik 200Městské divadlo Zlín chtělo oslavit letošní významné výročí 100 let vzniku Československa originálně a velkolepě a také tak, aby se nejednalo o jednorázovou akci. Pustili se tedy do spolupráce s Divadlem Aréna Bratislava a za...

Film

Temný rytíř povstal i na DVD

temny rytir povstal200Završení nové batmanovské trilogie s názvem Temný rytíř povstal nepochybně patří k tomu vůbec nejlepšímu, co loňský filmový rok nabídl. To, že ho Akademie na Oscarech zcela ignorovala, je věc jiná, a to teď ...