Zpěvačka Hanka Křížková vydává ke svým dvěma výročím nové CD a říká: NIC NECHCI VRÁTIT

Zpěvačka Hanka Křížková vydává ke svým dvěma výročím nové CD a říká: NIC NECHCI VRÁTIT

Tisk

Krizkova 200Tolik se zpěvačka a herečka Hanka Křížková těšila na svůj letošní dvojvýroční rok, až musela uznat, že rčení: Když chceš Boha rozesmát, řekni mu o svých plánech, je více než pravdivé. Přesto to nevzdala a představí již brzo svým fanouškům nové CD s názvem NIC NECHCI VRÁTIT.

 

„Slavím letos 40 let na scéně a půlkulaté narozeniny… těšila jsem se, jak si to užiji společně s přáteli a fanoušky, ale člověk míní a Pánbůh mění. Musela jsem na operaci kyčle, která se zkomplikovala až tak, že jsem byla nucena vše překopat. Jsem ale ráda, že jsme ještě před tím s mou kapelou Martina Kumžáka dali dohromady výběr Best Of, plus tři novinky na CD, které vydává Radioservis Praha. Deska, z které mám velkou radost, se jmenuje Nic nechci vrátit, což tak trochu asociuje mé pocity z letošního léta a podzimu, že tohle bych už opravdu vracet nechtěla. Řekla jsem si však, že to tak asi mělo být, takže 30. listopadu nové CD pokřtíme a 25. ledna 2023 v Divadle Hybernia si mnohé z těch písniček zazpívám na svém přeloženém dvojvýročním koncertě,“ říká Hanka Křížková.

Je pověstná tím, že i složitější životní situace zvládá díky svému optimismu, nadhledu a také humoru: „Říkají mi „titanová lady“, takže alespoň v něčem jsem jiná díky svým endoprotézám,“ usmívá se Hanka a dodává, že její nové album, které představuje známé písně, šansony i čerstvé novinky, vydané k jejímu jubileu, si vlastně připravila pro příznivce i jako zajímavý dárek pod stromeček.

„Vánoce miluji. Tu atmosféru, ozdoby, světélka. Vždy mám od adventu nazdobený byt a beru to také jako příležitost k setkávání se s přáteli a kolegy. A proto se už těším na 30. listopadu od 16:00 na křest CD v Radiocafé na Vinohradské třídě, kde se kmotry stanou mí přátelé Halina Pawlowská, Iva Hüttnerová a můj dvorní textař a velký kamarád Ruda Kubík,“ prozradila Hanka Křížková.

Po novém roce čeká Hanku Křížkovou ještě vydání - reedice její kuchařky U stolu s Hankou Křížkovou, se spoustou nových fotek a ve zcela novém pojetí.

Krizkova2

ŘEKLI o Hance Křížkové:

(Rudolf Kubík - textař a herec)
Děkuji za přátelství, které trvá víc než čtvrt století. Děkuji za to, že mohu psát texty, které Hanka zpívá – a to je velká radost. Děkuji za to, že jsme se potkali. (Rudolf Kubík)

(Iva Hüttnerová – herečka a výtvarnice)
Její smích je nakažlivý a pomůže zlepšit den. Stejně jako její zpívání. umí vyprávět, poslouchat a neskuhrá. I když by mohla. Je to sluníčko. (Iva Hüttnerová)

(Halina Pawlowská – spisovatelka a scénáristka)
Mám ji ráda, protože je veselá, temperamentní, je něžná. A taky proto, že nádherně zpívá, až se mi chce tančit, ale i brečet. A že když jím její marokánky, je mi blaze. Díky, Hani. (Halina Pawlowská)

(Monika Absolonová – zpěvačka a herečka)
Legrace, smích, neuvěřitelná jazyková fantazie, krásnej alt, profesionalita, kamarádství, podpora. (Monika Absolonová)

(Naďa Konvalinková – herečka)
Vzedme se ve mně obrovská vlna radosti, vřelosti, chuti žít, nechat se opájet na vlnách jejího nádherného hlasu a prožívat s ní příběhy postav z jejích písní. Jako by se otevřel vesmír a pohladil mě.

(Zdeněk Zelenka – scénárista a režisér)
Na Hanku jsem fanda. Vlastní totiž hned dva talenty. Díky jednomu skvěle zpívá a díky druhému skvěle hraje činohru. Je královnou profese, úsměvů a pohody. S ní je dobře na světě.

Krizkova nic nechci vratit

Obsah CD:
1. Loutka pro snoby Seweryn Krajewski/Rudolf Kubík
2. Aneta Jiří Pertl/Pavel Cmíral
3. Dvojníci Hvězd Jiří Šlupka Svěrák/Pavel Cmíral
4. Ipanema Antonio Carlos Jobim/Rudolf Kubík
5. Jsi moje prokletí Mark Minkov, Veronika Tušnova/Rudolf Kubík
6. Svůj ráj mám na zemi Jiří Pertl/Pavel Cmíral
7. Čert tě vem Borisk Fomin/Rudolf Kubík
8. Sedmnáct let a šestnáct dní Petr Malásek/Rudolf Kubík
9. Nádraží Jacek Mikula/Rudolf Kubík
10. Zpověď Andrzej Brzeski/Rudolf Kubík
11. Johnny Les Paul/Rudolf Kubík
12. P. S. I Love You Paul Mc Cartney, John Lennon/Pavel Cmíral
13. Harlekýn Emil Dimitrov/Pavel Cmíral
14. Dva cizinci na pobřeží Jiří Pertl/Pavel Cmíral
15. Na tebe přísahám Édith Piaf/Jiří Žák
16. Chci zpátky svůj smích Vladimir Vysockij/Rudolf Kubík
17. Až bůh zavolá Alla Pugačeva/Rudolf Kubík
18. Spíš a já ti říkám Jeff Barnel/Rudolf Kubík
19. Barevný poutě Janusz Laskowski/Rudolf Kubík
20. Umírám láskou Serge Lama/Rudolf Kubík

Hanka Křížková (*1957) je česká zpěvačka, herečka a rodačka ze Strakonic, která se na profesionální scéně poprvé objevila ve skupině Metronom (1982). Předtím ale zpívala v jazzrockové skupině Rotor v rodných Strakonicích. V letech 1988-1993 spolupracovala také s Karlem Černochem. Hanku jste mohli slyšet mimo jiné ve slavných muzikálech jako je Drákula, Krysař, Bídníci, Mrazík nebo Monte Christo a další. Její srdeční záležitostí zůstal ale šanson, swing a blues. Kromě muzikálů koncertuje s Bandem Martina Kumžáka a jezdí s talkshow a recitály po celé republice.

CD Nic nechci vrátit si můžete objednat zde.

Vstupenky na koncert Hanka Křížková: 40 let na scéně, 25. ledna 2023 v Divadle Hybernia jsou k dostání na: https://www.ticketportal.cz/event/Hanka-Krizkova-40-let-na-scene

Zdroj foto: Lenka Hatašová


 
Banner

PřihlášeníKdo zabil Malého prince?

Autor policejních detektivek Michel Bussi se nechal inspirovat záhadnou smrtí Saint-Exupéryho a napsal napínavý příběh, který je hrou nejrůznějších náznaků a stop a zároveň je výjimečnou poctou Saint-Exupérymu a jeho malému hrdinovi.


JOTA

Dobrodružství mývala Gianlucy začínají na půdě malířské dílny mistra Leonarda da Vinciho

Fantasy plná napětí, záhad a humoru, odehrávající se v renesanční Itálii, se sice tváří jako četba pro děti a mládež, ale vůbec tomu tak nemusí být. Autor knihy Adam Folta totiž stvořil hrdinu – mývala Gianlucu, šibala, pohádkáře, dobrosrdečného naivku – který je sympatický jak svými kladnými vlastnostmi, tak svými nedokonalostmi.


65. pole
Banner

Rozhovor

„V poezii jsem objevila tu nejvhodnější vrbu,“ tvrdí Věra Orzághová

obalka ROZT 200Drsná, provokativní, dráždivá, zhýralá. A také něžná, milující, pokorná a obětující se. Taková je poezie Věry Orzághové, v literárním světě známé pod uměleckým pseudonymem Vorona. Autorka v básních prož...

Hledat

Epocha nároků: Christopher Caldwell o soumraku demokracie

Epocha nároků s podtitulem Zákon o občanských právech a soumrak americké demokracie popisuje na příkladu Ameriky od šedesátých let do současnosti, jak se může dobře míněný zákon zvrhnout ve svůj protiklad. Dílo v překladu Aleše Valenty vychází v edici Agora, ve které nakladatelství Leda představuje nekonformní knihy zaměřené na politiku a společnost.


LEDA

Z archivu...


Literatura

Je libo argentinskou literaturu? Přečtěte si knihu Tohle je moře

Tohle je more 200Tohle je moře je třetím román argentinské prozaičky a novinářky Mariany Enriquezové a pokud vás láká přečíst si něco jiného, určitě byste po něm měli sáhnout.

 

...

Divadlo

Havlovo POKOUŠENÍ v činohře Jihočeského divadla

divadlo HAVEL perexPrestižní a divácky oblíbený festival Divadelní svět Brno letos v termínu 23. – 28. května 2019 vstoupil do svého jubilejního desátého ročníku. Organizátoři lákali na více než padesát představení z celého světa i na atraktivní té...

Film

Zahajovací večer Severského filmového podzimu

sfp 200Severský filmový klub zahájil ve čtvrtek 9. listopadu v kině Lucerna další ročník festivalu Severský filmový podzim. Jeho cílem je přiblížit divákům severskou filmovou tvorbu a vybrat to nejlepší co se v poslední době urodilo. Filmy se promítají v originálním znění s českými ...