Metalové okénko únor

Metalové okénko únor

Tisk

mo 200Nejkratší měsíc v roce za námi a před námi jeho rekapitulace z hlediska hudebního, lépe řečeno metalového. Přijde mi, že tentokrát zažíváme trochu exkurzi do minulosti díky kapelám, o kterých si můžete přečíst. Ale historie se opakuje a dobrá muzika přetrvá celá léta!

 

Americká maskovaná devítičlenná banda Slipknot překvapila samostatným singlem Bone Church. Jak je zvykem, tak Clown, tedy M. Shawn Crahan natočil video nazvané Yen – Director's Cut (Bone Church). Tak co na to říkáte?

Korn vydali před rokem nejnovější desku Requiem a na její počest vydávají nové pětipísňové EP a zároveň vypouští ven unikátní záznam z loňského představení této desky z kostela Hollywood United Methodist Church v Los Angeles. Tak si užijte bezmála dvacet minut parádní muziky:

Static-X oznámili vydání své osmé studiovky Project Regeneration: Vol. 2 na 3. listopadu. Najdeme zde 13 zbrusu nových písní, na kterých pracovali jak zemřelý zpěvák Wayne Static, tak i sestava zahrnující Tonyho Campose (basa), Koichi Fukudu (kytara), Kena Jaye (bicí). Nové album produkuje nynější vokalista a kytarista kapely Xer0. Jako první vlaštovku tu máme cover písničky Terrible Lie od kapely Nine Inch Nails:

Loni vydali desku Deceivers, kterou kladně uvítali jak fanoušci, tak hudební kritici, metalisté Arch Enemy a nyní se nám ohlašují s videoklipem k písničce Poisoned Arrow:

Pokud holdujete komerčnější hudbě, máme tu klípek k písničce Beaver Cage, což je nový singl Butcher Babies z jejich nového chystaného alba.

Do poněkud klidnějších vod nás přenese nový singl americké kapely Nonpoint, písnička Heartless:

V březnu 2003 vyšlo druhé album kapely Linkin Park, Meteora, na kterém se dají najít hity jako Somewhere I Belong, Faint, Numb a další. Linkin Park má pauzu od smrti zpěváka Chestera Benningtona od roku 2017 a Mike Shinoda říká, že žádné plány na novou hudbu, alba nebo živé koncerty, zbývající členové nemají. Nicméně, aby nějak oslavili album Meteora, vydali novou, nikdy nezveřejněnou písničku s trefným názvem Lost:

Godsmack vypustili do světa nejnovější singl Soul On Fire a zajímavé je, že klip k písni režíroval sám zpěvák Sully Erna. Líbí?

Znáte kapelu Umbilicus? Také mi to nic neříkalo, i když sestava je více, než zajímavá: bubeník Paul Mazurkiewicz (Cannibal Corpse), kytarista Taylor Nordberg (Deicide, Inhuman Condition), basák Vernon Blake (Anarchus) a zpěvák Brian Stephenson (Fore, Old James). Loni v září vydali debutovou desku Path Of 1000 Suns a teď v únoru odehráli první živý koncert na Floridě. Co na to říkáte?

 

Zdroj: https://blabbermouth.net/


 
Banner

PřihlášeníObčanská válka, draci a dvě dívky. Jak nás ovlivňuje původ naší rodiny?

Aurora a Eva. Dvě odlišné dívky. Aurora je sirota, o kterou se stará její babička. Eva má milující rodiče. Jejich cesty se protnou během války, která obě poznamená.

Knihy s úsměvem

Dagmar Pecková nežije z podstaty, neusíná na vavřínech a je kreativní, což dokládají i její alba

Mezzosopranistky Dagmar Peckové si vážím nejen pro její umění, ale je mi sympatická i tím, že je taková, jaká je. Přímá, bezprostřední a neskutečně agilní co se týče nejrůznějších uměleckých projektů – ať už je to hudební festival Zlatá Pecka nebo činoherní inscenace Mistrovská lekce, kde má hlavní roli. Jako jako jediná z pěvkyň své generace neustrnula, nežije z podstaty a neusíná na vavřínech. Jde o umělkyni hodně širokého záběru, o čemž svědčí i její tři „různobarevná“ alba…

www.dagmarpeckova.com

Banner

Hledat

Rozhovor

Zákulisní párty French Films

perexJohannes Leppänen: „Jestli skončíš v naší backstage, je tady něco, co bys měl vědět. Vždycky všechny nutíme nosit helmy a útlé plavky a děláme satanistické rituály, zatímco pijeme Jaloviina a všechno to natáčíme. VIP zlato!“

...

Videorecenze knih

Kdo jsem a co tady dělám?

Novinkou nakladatelství Portál je knížka supervizora, lektora a poradce obětí trestných činů Rostislava Honuse s názvem Kdo jsem a co tady dělám? Tato publikace vycházející z existenciální filozofie nabízí praktickou sebezkušenost pro každého, kdo by jen na okamžik zapochyboval o tom, že je právě tam, kde má být a že jeho život má svůj smysl.

Portál

Z archivu...


Literatura

Hledání přítomného okamžiku – ovlivňuje čtenář příběh?

Okamzik 200Žít a nevzdávat se. To je zřejmě hlavním poselstvím nové knihy japonsko-kanadské spisovatelky Ruth Ozeki. Ve svém románu se zabývá velkým množstvím témat – přítomností, šikanou, druhou světovou válkou a především svě...

Divadlo

V Činoherním klubu straší! Divadlo uvede v české premiéře westendový hit 2:22 – DUCHAŘSKÝ PŘÍBĚH

duch1Činoherní klub zahájí novou sezónu premiérou světově úspěšné hry britského dramatika Dannyho Robinse 2:22 – DUCHAŘSKÝ PŘÍBĚH v režii Braňa Holička. Vztahový thriller od autora populárních a oceňovaných podcastů BBC UNCANNY a THE BA...

Film

Perly na Mezinárodním filmovém festivalu Karlovy Vary

mffkv 200Novou znělku k 48. MFF KV natočil režisér Martin Krejčí a kameraman Štěpán Kučera spolu s loňskou návštěvnicí festivalu britskou herečkou Helen Mirrenovou v Londýně na začátku června...