Majk Spirit vydal svoje nové album PLAYLIST

Majk Spirit vydal svoje nové album PLAYLIST

Tisk

majk spirit 200Majk Spirit je jedním ze zásadních jmen slovenské i české rapové scény. Jeho předchozí alba byla několikrát platinová, klipy mají miliony zhlédnutí a skladby desítky milionů přehrání na Spotify. Majk Spirit vydal 5. května svoje páté řadové album nazvané PLAYLIST, aktuálním singlem z něj je song STARGAZING, ke kterému vychází i videoklip.

 

Tři roky od zatím posledního řadového alba a dva roky od poslední desky s H16 vydává Majk Spirit novou nahrávku PLAYLIST. Nové album je žánrově rozkročené, obsahuje skladby ovlivněné afrobeatem, afro trapem, dancehallem, trapem a dalšími žánry. “Nijak nedefinuju, čím je která ze skladeb konkrétně ovlivněná, pocitově jsem šel prostě po tom, co mě baví. Chtěl jsem udělat lehké fresh album, které bude lidi v letních měsících bavit. Moje nové album je soundtrack pro tvůj volný čas, PLAYLIST pro tvoje léto 2023,” vysvětluje Majk Spirit.

Co se týče textů, je z nich cítit klid a rovnováha. “Jsem “family man”, mám dvouletou dceru a moje texty to logicky odrážejí. Zároveň jsem OG rapové hry už třetí dekádu. Na albu tak najdeš hlavně “good life vibes”, cool bars, ale určitě i trochu motivace a té dobré inspirace,” popisuje k textům Majk.

Prvním singlem, který už pár týdnů sbírá nadšené reakce fanoušků, je song FULL SPEED. Souběžně s vydáním desky pak představuje Majk další singl, kterým je STARGAZING, doplňuje ho videoklip od Alexe Žitňanského. V songu jsou hosty Ben Cristovao a Ego. S prvním jmenovaným jde (po skladbě KURT z Majkova alba ARTIST nebo songu Happy Birthday z Benova alba PROTENKONTRAST) o několikátý společný song: “S Benem máme podobný mindset, dobře se nám spolu pracuje,“ vysvětluje Majk. Z dalších hostů alba zmiňme například Kaliho, Yaela nebo Dominiku Mirgovou.

Před časem Majk Spirit svým fanouškům sliboval, že se letos dočkají pokračování alba Nový človek. “Při práci na albu Nový človek 2 jsem si uvědomil, že mám vlastně připravená alba dvě - jeden je NOVÝ a druhy je čLOVEk. NOVÝ se nakonec jmenuje PLAYLIST a jsou to myslím víc cool a fresh songy na léto. V druhé půlce roka chci dropnout ještě album čLOVEk, které bude víc deep. Bude to v podstatě ten Nový človek 2,“ představuje Majk Spirit svoje hlavní hudební plány na rok 2023.

Kromě tradičně nabitého koncertního roku na Slovensku, bude Majk Spirit také jednou z hvězd line-upu letošního putovního festivalu HRADY CZ.

majk spirit1

MAJK SPIRIT – PLAYLIST TRACKLIST:
1. APEX
2. LIFESTYLE
3. STARGAZING
4. FULL SPEED
5. EMOJIS
6. SORRY
7. LET’S GO
8. WIN WIN
9. WASSUP WASSUP
10. PARADOX

Více informací:

https://open.spotify.com/album/1S3CjlWzLMHnn4zLKb2JQU
https://www.instagram.com/majkspirit/
https://www.facebook.com/MajkSpirit/


 
Banner

PřihlášeníSlavná herečka a její studentka. Která z nich si zahraje v nově otevřeném Národním divadle?

Eliška Pešková (Miroslava Pleštilová) je divadelní hvězda, úspěšná učitelka herectví a žena divadelního podnikatele Pavla Švandy ze Semčic. Otýlie Malá (Iveta Hlubučková) je zas mladá dívka, která ze všeho nejvíc touží stát se herečkou.

Začala jsem svým snům rozumět a vykládat je i druhým

Nejdříve psala básničky, které, jak sama přiznává, byly spíše jakési přetlaky emocí a jejího silného vnímání. Pak přišly novelky ze života, v nichž mohla uplatnit svoji fantazii, která pracovala na plné obrátky. Později si jen tak vydala básnickou sbírku Proudy, novelku Mimo prostor a čas a v roce 2021 již pod nakladatelstvím Albatros Media knihu Tajemství snů a jak ho rozluštit, na jejímž pokračování pracuje. Také má rozepsaných několik románů a jako šéfredaktorka vede internetový magazín Kultura21.cz.

Banner

Hledat

Videorecenze knih

Rozhovor

Novou akvizicí rockové kapely GAIA je zpěvačka a textařka Bára Havelková

bara havelkova perexI když začala zpívat s otrokovickou rockovou kapelou GAIA teprve loni, i na aktuálním kapelovém albu nazvané Druhá múza přesvědčila o svém pěveckém talentu. Kromě toho je muzikální Bára Havelková nejen pohlednou ženou, ale ...

Tvrdý jak voda - varování před totalitou "kulturních revolucí"

Tvrdý jak voda je tvrdá politická satira, román, kde se mísí humor a emoce. Univerzální lidské drama o povaze moci, nebezpečí pýchy a síly touhy, jež se valí navzdory všemu a všem, jen směr nikdo z nás nezná. Román Tvrdý jak voda se odehrává v místech, kde se autor narodil, na Oradelské vrchovině uprostřed Číny. Je jaro roku 1968, zuří kulturní revoluce a hlavní hrdina, Kao Radboj odchází z armády, aby "přenesl plamen nového myšlení na rodnou hroudu".


Literatura

Hra s ohněm

hra s ohnem perexOsm nebo klidně devět bodů z deseti. Opravdu výborná severská krimi, které nelze vytknout snad nic, lehký propad bodů dávám jen proto, že ne každému musí sednout atmosféra společenství, o které se zde jedná. A které bude čtenář...

Divadlo

Strach jíst duši (Angst essen Seele auf ) Premiéra v divadle Reduta v Brně

Strach jist dusi perexPodtitul opravdu zajímavého díla zni: Romantická kabaretní komedie s pohádkovými rysy, s Ivanou Hloužkovou a Romanem Blumaierem v hlavních rolích!

...

Film

Na začátku února vstoupí do kin životopisný snímek Spravedlnost pro Emmeta Tilla

Spravedlnost 200V srdceryvném příběhu podle scénáře Michaela Reillyho, Keitha Beauchampa a Chinonye Chukwu, která zároveň film režírovala, je hlavním aktérem čtrnáctiletý chlapec jménem Emmett Till, který byl usmrcen brutálním lynčováním za to, že v 50. l...