Po dvou měsících jsme nažhavení na další hraní před publikem, říká Bára Havelková, zpěvačky skupiny GAIA

Po dvou měsících jsme nažhavení na další hraní před publikem, říká Bára Havelková, zpěvačky skupiny GAIA

GAIA200Už v sobotu 10. září zahraje otrokovická skupina GAIA poprvé v Kroměříži. Bude to v rámci Svatováclavských slavností, které se konají tradičně na Výstavišti. Tentokrát rozhovor poskytla zpěvačka skupiny Bára Havelková, která je podepsána pod několika písněmi i jako textařka. Ale nejen o nejbližším vystoupení v Kroměříži je řeč, také o tom, co kapela chystá nového a co je v plánu v nejbližší době.

Budete hrát snad prvně v Kroměříži, na co se můžou návštěvníci těšit?

Přesně tak, v Kroměříži bude naše kapela vystupovat poprvé, a to v sobotu 10. září na Svatováclavských slavnostech, které se budou konat na Výstavišti. Náš koncert začne v 15.40 hod na druhém pódiu, které je zastřešené, takže se návštěvníci nemusí obávat ani nepříznivého počasí. Jsme rádi, že naše kroměřížská premiéra se uskuteční právě na tak velkém open-air hudebním festivalu, kde vystoupí i spousta známých hvězd české hudební scény. Repertoár jsme pečlivě vybírali a zařadili jsme do něj naše nejlepší současné songy, zazní písničky z alba Druhá Múza a samozřejmě i ty nejnovější. Bude to našlapaných 45 minut naší pohodové muziky, která se vyznačuje žánrovou rozmanitostí.

GAIA1

Zahráli jste si během léta?

V červenci jsme stihli odehrát jen jedno vystoupení, a to v nádherném prostředí parku Komenského ve Zlíně. Koncert pořádala kulturní agentura Živý Zlín v rámci oblíbené akce Hudební neděle. Jinak se všichni většinou přes prázdniny v různých termínech rozjedeme s rodinami na dovolené, takže bývá problém dopředu zorganizovat další koncerty, a i zkoušky máme v tuto dobu omezené. Proto už jsme teď po dvou měsících nažhavení na další hraní před publikem.

Obsazení kapely se nezměnilo?

Vše je při starém, stálí členové jsou kytarista a kapelník Vladan Vavruša, basista Milan Koplík, bubnuje a zároveň zpívá Libor Školný, kytary a rytmické nástroje má na starost Pavel Martinka a na klávesy hraje Filip Doležal. Zapomněla jsem na někoho? Ano, vlastně na zpěvačku, to jsem já (smích). A taky nás těší, že s námi pořád jako host vystupuje i Radek „Fufal“ Bednařík, který naše skladby zpestřuje svým saxofonem.

GAIA2

Co vás čeká v nové sezóně a co máte v plánu? Kde byste si měli zahrát?

Když nepočítám to nejbližší vystoupení v Kroměříži, tak do konce roku máme zatím naplánované ještě tři koncerty, vlastně tak na každý měsíc vychází jeden. V říjnu (22. 10.) to bude dokonce dvojkoncert s kapelou Jitunk Kampeny v Otrokovicích v Music clubu U Bubáka, kde pro publikum chystáme příjemné překvapení. V listopadu (4. 11.) se znovu vrátíme do Kroměříže, tentokrát na pódium klubu Stará Masna. A na závěr roku (17. 12.) zavítáme na naši „základnu“ do Dolly v Otrokovicích, kde pro fanoušky odehrajeme tradiční adventní koncert.

Máte v plánu i nové album, co nové nahrávky či klipy?

V podstatě vše, co jsi vyjmenoval, jsou naše plány a moc se těšíme, až se zrealizují (smích). Právě dokončujeme další zbrusu novou autorskou písničku, natrénovali jsme i dva nové covery, pilujeme naše nejnovější skladby. Pochopitelně bychom je chtěli nahrát ve studiu, takže už pomalu začínáme uvažovat o novém albu. Ze všeho nejdřív ale budeme finalizovat scénář videoklipu k písničce LeukoCity, který jsme chvíli nechávali uzrát. Rádi bysme do konce roku klip k této naší asi nejpopulárnější písničce natočili.

A kdo by se o nás chtěl dozvědět další informace, najde je na www.gaiaotrokovice.cz

GAIA3

Zdroj foto: archiv GAIA


 

PřihlášeníSoutěže

Za časů ušatých čepic…

Jo, jo, to bývaly časy. Venku nasněžilo, mráz lezl za nehty, děti sáňkovaly a koulovaly se, oblečení samý sníh a boty promáčené, dobře bylo. Prý tehdy světem chodil medvědář, který na poutích a jarmarcích předváděl svého medvěda.
Jonathan Livingston

Krása vsakující se do míst, kde žijeme...

Začala bych duchem místa. Odkazem mých předků. Nalezením svých silných míst. A začala kolem sebe tvořit krásu, která se podle autorky bude vsakovat do místa, na kterém žijeme. Zamyslela jsem se. Znáte ty lidi, kteří umí udělat domov kdekoliv? U kterých je vám krásně, protože z ničeho udělali mnoho? Tak tady bych si byla jistá, že tito lidé vědí, kam náleží.
GRADA
Banner

Videorecenze knih

Rozhovor

Festivalové otázky pro: Jirku Sýkoru (Tleskač)

200rozPřinášíme vám další rozhovor ze série festivalového ‚popovídání‘. Po koncertě partičky Tleskač na Benátské noci jsme se sešli s frontmanem Jirkou Sýkorou!

...

Hledat

Sylva Lauerová: V románu Hodina zmijí své pokušení hrát si se čtenáři posouvám až k hranici dokonalosti

Fanoušci spisovatelky Sylvy Lauerové se po třech letech konečně dočkali a jejich radost může být hned dvojnásobná. Je to jen pár týdnů, co vyšla její sbírka poezie s názvem Klóketen a nyní se na knižních pultech objevil i nový román Hodina zmijí.

Čtěte také...

Turistický seriál K21: Hrad Malenovice

hrad malenovice 200Milí čtenáři, s prázdninami jsme se u nás rozhodli podívat se pod pokličku různých turistických cílů. Seznámíme vás s životy kastelánů několika hradů a zámků, podíváme se na zoubek strašidlům a představíme pár muzeí. Nebudou chy...


Literatura

Slavné internetové vtípky v knižní podobě, to je TMBOOK

tmbk 200Reagovat na dění v naší zemi kolážemi nebo memy, to už začíná být v podstatě folklor dnešní doby. A že nás především politická reprezentace zásobuje novým materiálem, o tom snad už nikdo nepochybuje.

...

Divadlo

Slam poetry exhibice vol.8

slam poetry report200První letošní pražská exhibice se uskutečnila ve čtvrtek 7. února, již tradičně v Rock Café. Osm slamerů, finálový rozstřel a značně vypjaté emoce. Letošní start do soubojů básníků se rozhodně povedl, vydali ale...

Film

Povedený film Dáma ve zlatém

damaVezlatem perexFilmová novinka Dáma ve zlatém se představila českým divákům premiérou 25. června. Jedná se o životopisný snímek, kdy hlavní postava Maria Altmannová, v podání oscarové herečky Helen Mirren, bojuje o ...