Po dvou měsících jsme nažhavení na další hraní před publikem, říká Bára Havelková, zpěvačky skupiny GAIA

Po dvou měsících jsme nažhavení na další hraní před publikem, říká Bára Havelková, zpěvačky skupiny GAIA

Tisk

GAIA200Už v sobotu 10. září zahraje otrokovická skupina GAIA poprvé v Kroměříži. Bude to v rámci Svatováclavských slavností, které se konají tradičně na Výstavišti. Tentokrát rozhovor poskytla zpěvačka skupiny Bára Havelková, která je podepsána pod několika písněmi i jako textařka. Ale nejen o nejbližším vystoupení v Kroměříži je řeč, také o tom, co kapela chystá nového a co je v plánu v nejbližší době.

Budete hrát snad prvně v Kroměříži, na co se můžou návštěvníci těšit?

Přesně tak, v Kroměříži bude naše kapela vystupovat poprvé, a to v sobotu 10. září na Svatováclavských slavnostech, které se budou konat na Výstavišti. Náš koncert začne v 15.40 hod na druhém pódiu, které je zastřešené, takže se návštěvníci nemusí obávat ani nepříznivého počasí. Jsme rádi, že naše kroměřížská premiéra se uskuteční právě na tak velkém open-air hudebním festivalu, kde vystoupí i spousta známých hvězd české hudební scény. Repertoár jsme pečlivě vybírali a zařadili jsme do něj naše nejlepší současné songy, zazní písničky z alba Druhá Múza a samozřejmě i ty nejnovější. Bude to našlapaných 45 minut naší pohodové muziky, která se vyznačuje žánrovou rozmanitostí.

GAIA1

Zahráli jste si během léta?

V červenci jsme stihli odehrát jen jedno vystoupení, a to v nádherném prostředí parku Komenského ve Zlíně. Koncert pořádala kulturní agentura Živý Zlín v rámci oblíbené akce Hudební neděle. Jinak se všichni většinou přes prázdniny v různých termínech rozjedeme s rodinami na dovolené, takže bývá problém dopředu zorganizovat další koncerty, a i zkoušky máme v tuto dobu omezené. Proto už jsme teď po dvou měsících nažhavení na další hraní před publikem.

Obsazení kapely se nezměnilo?

Vše je při starém, stálí členové jsou kytarista a kapelník Vladan Vavruša, basista Milan Koplík, bubnuje a zároveň zpívá Libor Školný, kytary a rytmické nástroje má na starost Pavel Martinka a na klávesy hraje Filip Doležal. Zapomněla jsem na někoho? Ano, vlastně na zpěvačku, to jsem já (smích). A taky nás těší, že s námi pořád jako host vystupuje i Radek „Fufal“ Bednařík, který naše skladby zpestřuje svým saxofonem.

GAIA2

Co vás čeká v nové sezóně a co máte v plánu? Kde byste si měli zahrát?

Když nepočítám to nejbližší vystoupení v Kroměříži, tak do konce roku máme zatím naplánované ještě tři koncerty, vlastně tak na každý měsíc vychází jeden. V říjnu (22. 10.) to bude dokonce dvojkoncert s kapelou Jitunk Kampeny v Otrokovicích v Music clubu U Bubáka, kde pro publikum chystáme příjemné překvapení. V listopadu (4. 11.) se znovu vrátíme do Kroměříže, tentokrát na pódium klubu Stará Masna. A na závěr roku (17. 12.) zavítáme na naši „základnu“ do Dolly v Otrokovicích, kde pro fanoušky odehrajeme tradiční adventní koncert.

Máte v plánu i nové album, co nové nahrávky či klipy?

V podstatě vše, co jsi vyjmenoval, jsou naše plány a moc se těšíme, až se zrealizují (smích). Právě dokončujeme další zbrusu novou autorskou písničku, natrénovali jsme i dva nové covery, pilujeme naše nejnovější skladby. Pochopitelně bychom je chtěli nahrát ve studiu, takže už pomalu začínáme uvažovat o novém albu. Ze všeho nejdřív ale budeme finalizovat scénář videoklipu k písničce LeukoCity, který jsme chvíli nechávali uzrát. Rádi bysme do konce roku klip k této naší asi nejpopulárnější písničce natočili.

A kdo by se o nás chtěl dozvědět další informace, najde je na www.gaiaotrokovice.cz

GAIA3

Zdroj foto: archiv GAIA


 
Banner

PřihlášeníVzpoura oceánů ohrožuje lidstvo

Tento fascinující ekothriller, v němž autor zobrazuje vzpouru přírody proti lidstvu jako hororový scénář, nad nímž se tají dech, se stal světovým bestsellerem. Jeho druhé vydání přináší na knižní trh nakladatelství Laser ze společnosti Euromedia Group. První díl už leží na pultech knihkupectví, díl druhý je aktuálně v předprodeji a můžeme se na něj těšit již v únoru 2023.


Laser

Zjistěte, jak přežít ve městě i v přírodě

Kurz přežití je název knihy od Amara Ibrahima, který se dlouhodobě věnuje přežití – pořádá kurzy i o něm přednáší. Tento titul by si měl přečíst každý.


BizBooks
Banner

Rozhovor

Petr Kolář: „Na fotečku v plavkách si fanoušci budou muset ještě počkat“

kolar brnokoncert perexZpěvák Petr Kolář nemá čas na zahálení - svou poslední desku s názvem Čas nás naučí nahrával v Los Angeles, nyní pro své fanoušky chystá nové album a aktuálně má před sebou několik koncert...

Hledat

Je libo dystopii?

Kdo sleduje knižní svět, nemohl minout knihu Znamenitá mrtvola od argentinské spisovatelky Agustiny Bazterricy. Jaká je?


Fobos

Čtěte také...

„Miluji Vás!“ vzkázala svým fanouškům spisovatelka Jenny Han

jenny han perexV pražské Meet Factory proběhl letos druhý ročník knižního festivalu pro děti a náctileté.

Naší redakci se poštěstilo „ulovit“ rozhovor s jednou z hlavních autorek letošního ročníku Humbook Fest, Jenny ...


Literatura

Jedno malé prasátko

jedno male prasatko 200V lednu vyšla u kalibru druhá detektivní kniha britského autora Roba Ashmana ze série Případy Rosalind Krayové. Jedno malé prasátko přináší hutný detektivní příběh, který není pro slabší povahy a na pouhých 250 stránkách dokáž...

Divadlo

Zabíjejte popírače klimatických změn. Švandovo divadlo chystá satirickou komedii o střetu politiky a ekoteroristů

Zabijejte popirace 200Co se stane, když se mocná síla klimatické změny střetne s nepružnými osobami z nejvyšší politiky? Ministryně životního prostředí se ocitá v největší morální krizi za svoji kariéru a koncert v australském parlamentu, který je...

Film

Bez kalhot: spojení tance a nahých mužů funguje i na plátně

Jaký je asi svět striptérů? Jak vypadá jejich vystoupení na jevišti si dokáže představit asi každý. Jaký je ale život mužů, kteří se bez ostychu, za nějaký ten úplatek, svlékají, to už je pro většinu z nás větší záhada. Do této doby jsme si s tím mohli tak na...