Po dvou měsících jsme nažhavení na další hraní před publikem, říká Bára Havelková, zpěvačky skupiny GAIA

Po dvou měsících jsme nažhavení na další hraní před publikem, říká Bára Havelková, zpěvačky skupiny GAIA

Tisk

GAIA200Už v sobotu 10. září zahraje otrokovická skupina GAIA poprvé v Kroměříži. Bude to v rámci Svatováclavských slavností, které se konají tradičně na Výstavišti. Tentokrát rozhovor poskytla zpěvačka skupiny Bára Havelková, která je podepsána pod několika písněmi i jako textařka. Ale nejen o nejbližším vystoupení v Kroměříži je řeč, také o tom, co kapela chystá nového a co je v plánu v nejbližší době.

Budete hrát snad prvně v Kroměříži, na co se můžou návštěvníci těšit?

Přesně tak, v Kroměříži bude naše kapela vystupovat poprvé, a to v sobotu 10. září na Svatováclavských slavnostech, které se budou konat na Výstavišti. Náš koncert začne v 15.40 hod na druhém pódiu, které je zastřešené, takže se návštěvníci nemusí obávat ani nepříznivého počasí. Jsme rádi, že naše kroměřížská premiéra se uskuteční právě na tak velkém open-air hudebním festivalu, kde vystoupí i spousta známých hvězd české hudební scény. Repertoár jsme pečlivě vybírali a zařadili jsme do něj naše nejlepší současné songy, zazní písničky z alba Druhá Múza a samozřejmě i ty nejnovější. Bude to našlapaných 45 minut naší pohodové muziky, která se vyznačuje žánrovou rozmanitostí.

GAIA1

Zahráli jste si během léta?

V červenci jsme stihli odehrát jen jedno vystoupení, a to v nádherném prostředí parku Komenského ve Zlíně. Koncert pořádala kulturní agentura Živý Zlín v rámci oblíbené akce Hudební neděle. Jinak se všichni většinou přes prázdniny v různých termínech rozjedeme s rodinami na dovolené, takže bývá problém dopředu zorganizovat další koncerty, a i zkoušky máme v tuto dobu omezené. Proto už jsme teď po dvou měsících nažhavení na další hraní před publikem.

Obsazení kapely se nezměnilo?

Vše je při starém, stálí členové jsou kytarista a kapelník Vladan Vavruša, basista Milan Koplík, bubnuje a zároveň zpívá Libor Školný, kytary a rytmické nástroje má na starost Pavel Martinka a na klávesy hraje Filip Doležal. Zapomněla jsem na někoho? Ano, vlastně na zpěvačku, to jsem já (smích). A taky nás těší, že s námi pořád jako host vystupuje i Radek „Fufal“ Bednařík, který naše skladby zpestřuje svým saxofonem.

GAIA2

Co vás čeká v nové sezóně a co máte v plánu? Kde byste si měli zahrát?

Když nepočítám to nejbližší vystoupení v Kroměříži, tak do konce roku máme zatím naplánované ještě tři koncerty, vlastně tak na každý měsíc vychází jeden. V říjnu (22. 10.) to bude dokonce dvojkoncert s kapelou Jitunk Kampeny v Otrokovicích v Music clubu U Bubáka, kde pro publikum chystáme příjemné překvapení. V listopadu (4. 11.) se znovu vrátíme do Kroměříže, tentokrát na pódium klubu Stará Masna. A na závěr roku (17. 12.) zavítáme na naši „základnu“ do Dolly v Otrokovicích, kde pro fanoušky odehrajeme tradiční adventní koncert.

Máte v plánu i nové album, co nové nahrávky či klipy?

V podstatě vše, co jsi vyjmenoval, jsou naše plány a moc se těšíme, až se zrealizují (smích). Právě dokončujeme další zbrusu novou autorskou písničku, natrénovali jsme i dva nové covery, pilujeme naše nejnovější skladby. Pochopitelně bychom je chtěli nahrát ve studiu, takže už pomalu začínáme uvažovat o novém albu. Ze všeho nejdřív ale budeme finalizovat scénář videoklipu k písničce LeukoCity, který jsme chvíli nechávali uzrát. Rádi bysme do konce roku klip k této naší asi nejpopulárnější písničce natočili.

A kdo by se o nás chtěl dozvědět další informace, najde je na www.gaiaotrokovice.cz

GAIA3

Zdroj foto: archiv GAIA


 

PřihlášeníAneta Žabková: Největší radost mi uděláte kusem klacku z lesa

Vystudovala FAMU (katedra animované tvorby), vytvořila čtyři animované filmy, které získaly řadu ocenění, je úspěšnou ilustrátorkou mnoha dětských knih a přispívá do několika časopisů jako jsou Puntík či Tečka, spolupracovala i s Mateřídouškou a Sluníčkem. Řeč je o Anetě Žabkové.

Po Vodníkovi přichází neméně skvělá Dceřina kletba

Česká spisovatelka Tereza Bartošová zaujala tuzemskou čtenářskou obec předchozím titulem Vodník. Jednalo se o případ, který smrdí bahnem. Nyní přichází Dceřina kletba lákající na obálce na to, že si starý zločin žádá nové oběti.

Banner

Hledat

Videorecenze knih

Rozhovor

Naše písničky vznikají jako bouřka – rychle!

Maxim Turbulenc 200Psal se rok 1994, když v Praze vzniklo nové hudební seskupení, které si dalo název Maxim Turbulenc. V tom roce mi bylo třiadvacet a tahle trojice mi připadala pěkně praštěná. Dokázali ale rozesmát a získat si náklonnost napříč ge...

Výborné herecké kreace a silné téma nabízí nový český film Sucho

Sucho to je tísnivé vesnické drama. Na jedné straně velkostatkář a na straně druhé chudý "kolchozník", který nutí rodinu k soběstačnému životu, ale také klíčící láska revoltujících mladých lidí. Zatímco ona je dcerou chudého farmáře, on synem vlivného agrárníka, který sice dává práci půlce dědiny, nicméně půdu, vodu a krajinu devastuje chemií. To je obrazově vytříbený a emočně nabitý film režiséra Bohdana Slámy, který je i autorem scénáře.

Čtěte také...

Nejvíc si odpočinu při dlouhé koupeli ve vaně, říká básník Robert Wudy

robert200Je sympatický a sečtělý, ale také píše básně a organizuje akce v Knihovně na Vinohradech, kde pracuje. Přitom jeho zájmy jsou poměrně široké, což dost možná napoví i následující rozhovor. Má také zajímavé a zvláštní jméno – Robert Wudy. Určitě o něm ješ...


Literatura

Tajemství hedvábného vějíře – přátelství, jenž pomáhá přežít

vejirKdyž jednoho dne malá dívka jménem Lilie dostane hedvábný vějíř od dívky jménem Sněžný kvítek, nemůže uvěřit svému štěstí. Sněžný kvítek ji totiž žádá o to, aby s ní mohla být spojena v citový svazek lao-thung. Svazek, který je pevnější než jakýkoliv jiný a zprav...

Divadlo

Premiéra muzikálu v Brně: Ženy na pokraji nervového zhroucení

foto perexPodle známé filmové komedie Pedra Almodóvara  z roku 1988 se v londýnském West Endu pustili naslovo vzatí odborníci muzikálového  žánru, Jefrey Lane (libreto) a David Yazbek (hudba a text písní) do divadelní...

Film

Nový dokumentární film Klusáka a Pecháčkové mapuje tři roky pandemie v Čechách, do kin půjde na jaře příštího roku

VelkeNic200Dokumentární režiséři Vít Klusák a Marika Pecháčková téměř tři roky sledovali českou společnost a její pojetí pandemie nemoci covid-19. V dokumentární tragikomedii Velké nic se autoři zaměřili na lidské příběhy, poetiku doby, bizarní obrazy nebo klí...