Hlas Česka, Moravy a Slezska chystá velkolepý Galakoncert!

Hlas Česka, Moravy a Slezska chystá velkolepý Galakoncert!

Tisk

galakoncert 200Již za pár dní - 20. května 2023 v pražském Kostele sv. Šimona Judy vyvrcholí jedinečná československá pěvecká soutěž pro amatérské a poloprofesionální zpěváky Hlas Česka, Moravy a Slezska 2023, která odstartovala již 6. ročník. V měsících březnu a dubnu se již odehrála výběrová kola, během kterých porota vyslechla téměř 300 soutěžících v moderním zpěvu a vlastní tvorbě. V současné době je také již ukončena registrace do kategorie klasického zpěvu. Celkem tak letos soutěží 322 soutěžících!

 

Postupující účastníky v moderním zpěvu a vlastní tvorbě čeká ještě 19. května semifinálové kolo. Soutěžící v klasickém zpěvu čeká 19. května výběrové kolo a již 20. května budeme znát vítěze všech kategorií. Vyhlášení výsledků proběhne v rámci programu Slavnostního Galakoncertu.

Na Galakoncertu vystoupí porotci, jako například zpěvačka Yanna (Jana Rybníčková), která je patronkou moderního zpěvu, operní pěvkyně, trojnásobná držitelka ceny Thálie a patronka klasického zpěvu Jana Šrejma Kačírková, zpěvačka Renata Drössler, operní pěvkyně debutující ve Vídeňské státní opeře Eliška Weissová, herec a zpěvák Ladislav Korbel, zpěvák a skladatel Patrik Stoupa, zpěvák a muzikálový herec Richard Pekárek, nebo třeba loňský absolutní vítěz moderního zpěvu Matěj Plšek, který po soutěži vystoupil třeba s kapelou Mirai v největší tuzemské hale, a další.

Hlavní cenou jsou studiové nahrávky ve studiu BigWin a cena ředitelky soutěže Ilony Rédlové, v podobě finanční částky 10 000 Kč a spousty dalších cen od partnerů soutěže. Letošní ročník se odehrává pod záštitou starostky MČ Praha 1 Mgr. Terezie Radoměřské. Ambasadorkou projektu je zpěvačka Heidi Janků a tváří soutěže je zpěvačka a moderátorka Sonia Edde, která bude provázet celým Galakoncertem.

Mezi hosty se objeví například zpěvačka Petra Zámečníková, módní návrhářka Yvet Molchian, Supermiss 2016 Paulína Pélyová (obě dámy oblečou a ozdobí šperky ředitelku soutěže Ilonu Rédlovou) a mnoho dalších.

Soutěže, která má za cíl propojovat zpěv moderní se zpěvem klasickým se mohou zúčastnit zpěváci ve věku od 8 do 99 let. Speciální kategorie Vlastní tvorba je tu i pro jedince, kteří skládají autorskou tvorbu.

galakoncert plakat

Pořadatel, kterým je nezisková organizace Hlas Česka, z. s. nezapomíná ani na handicapované, i pro ně je tu speciální kategorie.

,,Letošní soutěžící jsou velmi na vysoké úrovni. Mám velkou radost, že se kvalita pěveckých vystoupení posouvá nahoru. Porota to letos opravdu nebude mít jednoduché. Jsem také moc ráda, že se k nám soutěžící vrací a soutěží u nás již několikátým rokem. Na Galakoncertu se máte rozhodně na co těšit,” říká o celém projektu zakladatelka a ředitelka soutěže Ilona Rédlová, dipl. um.

Vstupenky jsou k dispozici v sítí Ticketportal.


 
Banner

PřihlášeníS toxickými vztahy je to jako s chřipkou – virus daleko snadněji napadne člověka s oslabenou imunitou

S velkou nadsázkou by se tenhle příběh dal nazvat „Jíst, meditovat a milovat po česku“. Jen to není taková selanka, i když se děj odehrává v romantickém přírodním prostředí Grand Canyonu. Hlavní hrdinka tam ani nemedituje, ani si neužívá místních kulinářských specialit, ale tvrdě maká a kručení v břiše už ani nevnímá. A milování? Počáteční elektrické výboje vzrušení brzy vystřídají bolest, paralýza ze strachu a živočišný odpor. Naštěstí zafunguje i pud sebezáchovy.

Pointa

Skřítci Houbáci opět zasahují

Děti, co mají pod kloboukem, už jistě znají skřítky Houbáky. Ti se nyní vracejí na scénu a s nimi spousta dalších lesních bytostí, bez nichž by to v lese nebylo tak úplně ono. Na světě je druhý díl Houbáčků, knížky, která by měla ležet na čestném místě všech knihkupectví. Čím je tak výjimečná? Je prostě jedinečná!

Pointa

Banner

Hledat

Rozhovor

„Prostě jsme psali a hledali nová témata,“ vzpomíná na vznik lekavých povídek Zuby nehty Jiří Holub

Zuby nehty 200Po pěti letech opět vyšly Zuby nehty – lekavé povídky autorů sdružujících se v tvůrčí skupině Hlava nehlava. Aktuální vydání má nové ilustrace, nové dvě povídky, naopak jedna schází. I po nějaké době Zuby n...

Videorecenze knih

Fotbal je magie, je to souboj umění, techniky a síly se soupeřem, který chce taky vyhrát

Na svém kontě má 130 fotbalových zápasů v nejvyšší československé soutěži, během nichž vystřelil 11 gólů. Kromě toho je dvakrát mistr Kostariky a jednou mistr střední Ameriky, z doby kdy působil v kostarickém klubu LD Alajuelense. Řadu let byl fotbalovým expertem a komentátorem fotbalových zápasů v České televizi. Spolu s manželkou, dcerou a synem pořádají každoročně pravidelně rodinný příměstský tábor pro děti Multi Art Camp, o který je obrovský zájem. Věnuje se také grafice a malování obrazů. Řeč je o Pavlu Karochovi.

Z archivu...


Literatura

Prožijte Soumrak v říši slevových karet

soumrak 200Nedávno konečně spatřila světlo světa kniha Soumrak v říši slevových karet mladého autora Davida Hájka. Provázela ji neúspěšná kampaň na serveru Hithit.cz, ale také různé problémy s tiskárnou a podobně.  Přes tyto peripetie

Divadlo

Komediomat: “Vždycky se snažíme o určitou míru kultivovanosti a inteligentní humor.”
ImageMáte rádi Whose Line Is It Anyway? Nebo českou či slovenskou Partičku? Pak si jistě rádi přečtete rozhovor s improvizační partou Komediomat, která brázdí česká divadla a přináší do nich smích, ú...

Film

DVD Pohádkář

Pohadkar 200Český film Pohádkář, který vznikl podle stejnojmenné knižní předlohy spisovatelky Barbary Nesvadbové, měl loni na podzim v kině svoji premiéru. Český lev ho ocenil za nejlepší herecký výkon ve vedlejší roli (Matěj Hádek), nejlepší kameru, zvuk i...