Skupina Lady Praga protíná šeď všedních dnů albem #Barevno

Skupina Lady Praga protíná šeď všedních dnů albem #Barevno

Tisk

lady praga 200Pop-jazzová formace Lady Praga vydává třetí řadové album #Barevno. Ústřední skladba nahrávky s názvem Turmalin vznikla ve spolupráci s brazilským jazzovým kytaristou, zpěvákem a skladatelem Adrianem Trindadem. Deska nahraná v pražském Soundevice studiu, na které se podíleli producenti Boris Carloff a Darek Král, vychází 1. prosince na CD.

Na devítiskladbové nahrávce se kromě pražské čtveřice zpěvačky Veroniky Bergmanové, baskytaristy Martina Knesla, pianisty Jana Kubína a bubeníka Karla Kříže podílelo několik hudebních hostů. Kytarové party obstaral Jakub Juránek z kapely Věry Martinové, trubku Jan Červenka, vokálů se ujaly Barbora Fialová, Magdaléna Řehořová a Vilemína Marhoulová a perkusí Adam Rek. Skladbě Zase prší propůjčil svůj hlas i jeden z producentů alba Boris Carloff. Singl Chci, abys zapomněl… s textem zpěváka a textaře Tomáše Průši se na #Barevno dočkal nové aranže. Názvem alba chtěli hudebníci shrnout barvitost spoluprací a aranží, které zastřešuje malovaný přebal od výtvarnice Terezy Kotek.

Názvem alba jsme chtěli nejen nastínit barvitost témat a aranží, do kterých jsme se pustili, ale také přirozeně vyšlo ze spolupráce s výtvarnicí Terezou Kotek, které jsme hráli na vernisáži její tvorby v Malostranské besedě v minulém roce. Tehdy vlastně naše spolupráce nabyla jasnějších kontur. I když jsou některé texty smutnější, ale to proto, že jsou o životě, tak jsme se snažili dát důraz na pozitivní notu. Což dnešní svět podle mého potřebuje,” říká baskytarista Martin Knesl.

Skupina Lady Praga poprvé natáčela album coby strukturovaný studiový projekt. Předchozí dva počiny Sociální experiment a Bez retuší byly záznamy živých vystoupení, jednou z koncertu v brněnském klubu Stará Pekárna a podruhé z live session v nahrávacím studiu 3bees. Na každém z nich byla vždy jedna autorská aranže převzaté skladby. Tato kapelní tradice přetrvává i na #Barevno přítomným ztvárněním písně Human od Rag'n'Bone Mana.

lady praga 1

„Turmalin od Adriana jsme pojali jako duet. Snoubením obou zvučných jazyků vznikla ze skladby, která byla původně jen pro jeden hlas a jednu kytaru, květnatější verze. Adriano nám přeložil text do angličtiny nebo spíše jeho hrubý význam a Veronika reagovala českými verši. Turmalin symbolizuje brazilské pláže a další klenoty jihoamerické země, v dvojjazyčném dialogu se příběh rozšířil i o milostné vyznání,” popisuje spolupráci Knesl.

Křest alba proběhne 11. prosince v pražském klubu U Staré Paní.

lady praga obalka

Zdroj foto: Petra Vavřečková

Více informací:
Facebook: www.facebook.com/ladypragaCZ
Instagram: https://www.instagram.com/ladypragacz/


 

PřihlášeníAneta Žabková: Největší radost mi uděláte kusem klacku z lesa

Vystudovala FAMU (katedra animované tvorby), vytvořila čtyři animované filmy, které získaly řadu ocenění, je úspěšnou ilustrátorkou mnoha dětských knih a přispívá do několika časopisů jako jsou Puntík či Tečka, spolupracovala i s Mateřídouškou a Sluníčkem. Řeč je o Anetě Žabkové.

Po Vodníkovi přichází neméně skvělá Dceřina kletba

Česká spisovatelka Tereza Bartošová zaujala tuzemskou čtenářskou obec předchozím titulem Vodník. Jednalo se o případ, který smrdí bahnem. Nyní přichází Dceřina kletba lákající na obálce na to, že si starý zločin žádá nové oběti.

Banner

Hledat

Videorecenze knih

Rozhovor

Vladimír Brabec: Conneryho miluju, ale naštval mě, pacholek! (1.část )

Brabec perexNa rozhovor se skvělým hercem a znamenitým dabérem Vladimírem Brabcem jsem dorazila s asi 20 minutovým zpožděním. Dole mi otevřela jeho manželka a poslala mě nahoru – prý už na mě čekají a ona že...

Výborné herecké kreace a silné téma nabízí nový český film Sucho

Sucho to je tísnivé vesnické drama. Na jedné straně velkostatkář a na straně druhé chudý "kolchozník", který nutí rodinu k soběstačnému životu, ale také klíčící láska revoltujících mladých lidí. Zatímco ona je dcerou chudého farmáře, on synem vlivného agrárníka, který sice dává práci půlce dědiny, nicméně půdu, vodu a krajinu devastuje chemií. To je obrazově vytříbený a emočně nabitý film režiséra Bohdana Slámy, který je i autorem scénáře.


Literatura

Přivítejte na zahradě živočichy s otevřenou náručí

zahrada plna zivota 200Zahrada plná života je útlá novinka, která vyšla v nakladatelství Grada. Zjistěte díky ní, jak přilákat do zahrady užitečné živočichy i vy!

 

...

Divadlo

Mistrovská lekce bude majstrštyk Heleny Čermákové

Mistrovska-lekce plakat200Diváci, kteří zavítají do Městského divadla Zlín na hru Terrence McNallyho o věhlasné operní superstar Marii Callas pod názvem Mistrovská lekce, zažijí doslova masterclass, hodinu zpěvu a života. Hořká komedie v režii o...

Film

Jiří Strach: “Přece si kvůli vlastní ješitnosti nezkazím film!”
ImageRežisér Jiří Strach je navzdory svému jménu považován za jednoho z nejlaskavějších českých režisérů, a stejně tak působí i v reálu. Je trpělivým učitelem mladých filmových tvůrců a má upřímnou radost z jejich úspěchů, protože dobře ...