Luděk je šestým albem kapely Bombarďák

Luděk je šestým albem kapely Bombarďák

Tisk

Bombardak 200Po čtvrtém albu kapely Bombarďák, které se jmenovalo Čtvrtek a bylo zelené, přišel logicky černý Pátek. A tak asi nikoho nepřekvapí, že šestá nahrávka nese název Luděk!

 

 

Album začíná písní Opačnou neboť "Všechno je opakem toho, jak to vypadá, a nic není opakem toho, jak to vypadá." Bombarďáka už řadu let tvoří kvartet v sestavě Michal Dalecký, Jirka Jelínek, Filip Nebřenský a Matěj Pospíšil. Surfaři hudebních stylů opět připravili dvaadvacet písní, které vykouzlí vždy úsměv na tváři a mají typický bombarďácký zvuk.

Hoši Bombarďáci se zavřeli na týden do studia se zvukovým mistrem Adamem Pakostou. A podle zpráv od kaely: „To bylo studio malé, tak když chtěl Michal odložit krabici po dojedené salámové pizze, musel jí dát pod nohy Filipa, co zrovna nahrával píseň o LYŽÍCH... a proto jsou tam takové divoké basové sjezdy. (Touto cestou děkujeme pizzerii Labužník.) To ale nebylo nic proti tomu, když chtěl Matěj do písně PIANA, světe div se, piana dvě. Dva dny je chlapci stěhovali, než poznali, že do studia se vejdou jen bílé klapky, což je symbolické neboť CD Luděk má bílý obal. (Za zapůjčení pian děkujeme továrně Paflov.) Písničku MAJDA nazpívala stálá hostyně kapely Johana Vavřínová a jméno Magdaléna jí tak učarovala, že se chystá tak pojmenovat své šesté dítě (i kdyby to byl chlapeček). Jiří chodil celý týden v kraťasech, aby se vcítil do postavy HURVÍNKA a dokázal nazpívat píseň s tímto názvem. Nepomohlo to a tak musela Denisa Kischnerová dovézt z Divadla Spejbla a Hurvínka originál této loutky. (Ve třetí písni od konce tedy opravdu Hurvínka uslyšíte a my jim touto cestou vyjadřujeme vděk.) Michal zpíval píseň FLESH za běhu! Filip píseň SAMOTÁŘ zavřený na WC! Matěj nazpíval píseň DRSŇÁK s rašplí v botě! Bubeník Michal se zase nechal zasypat 73 kilogramy sněhu, aby správně zabubnoval píseň SNÍH. (Tímto děkujeme zásilkové službě Vrchlabí.) Novým hlasem alba je Adéla Polka, které zpívá píseň IN a její postava v této písni je nafoukaná, což v reálu znamenalo, že ji do studia museli nosit dva nájemní nosiči (naše díky letí firmě Namaste.)“

Pokud jste se dočetli až sem, věřte, že šesté album kapely Bombarďák bude hravé, radostné, šťastné a veselé a přesně takoví budou i jinoši, jež vám ho nahráli, když si ho poslechnete. Krásné dny!

Bombardak LUDEK 2

Koncerty:

14.5. Praha - Letenský jarmark, 16.30 h
20.5. Praha - Divadlo v parku, 12 h
27.5. Velké Meziříčí - Muzikanti dětem, 14.45 h
27.5. Rosice - Den dětí, Žerotínovo nám., 18 h
28.5. Třinec - Třinec gastro show, 14.30 h
1.6. Praha - Výstaviště, 16. h
2.6. Kopřivnice - Den dětí, 17 h
3.6. Nová Paka - RodFest
4.6. Brno - Husa na provázku, 18 h
10.6. Kvasiny - Takový normální Pfestival, 15 h
17.6. Holešov - Holešovská regata, 11.15 h
17.6. Soběslav - Dobrovol, 17.30 h
24.6. Planá - Zahradní slavnost MŠ, 17 h
9.7. Borovany - Borůvkobraní
22.7. Trhové Sviny - Rockáček, 16 h
29.7. Hlučín - Štěrkovna open air
11.8. Ostrava - Pimprléto, Divadlo loutek
19.8. Žamberk - Ejhle loutka, 19 h
27.8. Hrádek n. Nisou - slavnosti, 14.15 h

BIO Bombarďák

Bombarďák je název kapely, jejíž začátky se vztahují ještě ke kapele 3B BomBarďák. Zásadní postava, beatboxer a průvodce z alba Bongo BomBarďák, se stal nejprve inspirací pro dětské hudebně divadelní představení Příhody kluka BomBarďáka!. To mělo premiéru na festivalu Colours of Ostrava 2012. Na jeho základě pak vznikla „modrá“ deska Písničky kluka BomBarďáka, která vyšla v roce 2013 u Indies Scope. V roce 2015 na debut navazuje druhé, žluté album Píp. Třetí nahrávce je přezdíváno „červená“, jmenuje se 3FO3 a datem vydání je podzim 2017. V roce 2019 následovalo CD proslulé zelenou barvou a názvem Čtvrtek a v roce 2021 „černé“ album Pátek. Autorem představení i všech textů na albech je Jirka Jelínek a tvoří kapelu společně s Michalem Daleckým, Filipem Nebřenským a Matějem Pospíšilem, kteří odpovídají za muziku. Bombarďák už s úspěchem odehrál několik stovek koncertů po celé republice.

Jiří Jelínek: herec, autor, režisér, kreslič komiksů, vykřikovač písňových textů. Zakladatel Divadla DNO, občas člen divadel Husa na provázku, Tramtarie atd. Otčím komiksové postavy FAGI.

Michal Dalecký: herec (divadlo Reduta Brno, Husa na provázku, Národní divadlo Praha, divadlo DNO, Komediomat...), muzikant (Meteor z Prahy), módní ikona, idol.

Filip Nebřenský: muzikant, programátor, hudební skladatel, bývalý učitel, příležitostný herec, sběratel hudebních nástrojů, inženýr a trojnásobný otec. Člen hudební skupiny Hm… a kapely divadla Minor.

Matěj Pospíšil: stále čerstvý fotr, střihač, muzikant a mistr v záskoku do dálky.

Bombardak LUDEK cover

Umělec: Bombarďák
Album: Luděk
Datum vydání: 12.5.2023/l
Label: Indies Scope

Více informací:

Multilink: https://orcd.co/ludek
www.bongobombardak.cz


 

PřihlášeníŘeka pod hladinou – hra na samotné výspě teritoria život

Na knižním trhu se nedávno objevil titul, který by si zasloužil multižánrové zařazení. Řeka pod hladinou s podtitulem Vědomím proti času totiž není pouhým dobrodružstvím, ale románem s mnohem širším, filosoficko-psychologicko-vědeckofantastickým přesahem. Vypráví o muži, jehož v červnu roku 2018 objevili indiánští lovci na břehu řeky Tatshenshini v oblasti Yukon a přivezli jej s vážným poraněním do Nemocnice sv. Pavla ve Vancouveru. Neznámý v bezvědomí je později identifikován jako vodácký průvodce z Čech.

Bílá vlčice

Na první pohled mě Bílá vlčice zaujala svou nádherně ilustrovanou obálkou, která láká k samotnému prozkoumání obsahu knihy. Pojďme se tedy společně ponořit do dobrodružství maličké Pětky a jejího věrného druha havrana Raaka, který ji doprovází na její místy i strastiplné životní pouti. Budete zažívat nezměrná dobrodružství v hlubokých lesích, podél řek i na rozsáhlých pláních v samotném srdci hor, kdy se radostné chvíle, budou střídat s těmi smutnějšími, avšak rozhodně vás nenechají vydechnout.

Banner

Hledat

Videorecenze knih

Rozhovor

Dana Kalinová: Dobrá duše pražského veletrhu Svět knihy

svet knihyO rozhovor jsme požádali paní Danu Kalinovou, dámu, která je už dlouhých devatenáct let duší pražského veletrhu Svět knihy. S ředitelkou této úspěšné akce jsme si povídali právě o zmiňovaném svátku všech českých ...

Fanouškovství i historie nejúspěšnějšího českého klubu

Úspěšný český autor Ota Kars přichází s dalším dílem, které se tentokrát věnuje jeho vášni pro fotbal. Fotbalová škvára je další knihou vydanou ke 130. výročí od založení letenského klubu. Popisuje jeho historii tak trochu jiným způsobem.


Literatura

Televize jako loď s otroky na palubě

lod s otroky perexPublicistu a investigativního novináře Josefa Klímu není nutno dlouho představovat. Jeho knížky mají svůj okruh čtenářů, v této se ale poprvé představuje jako autor detektivky. Knížka vznikala v rozmezí pěti let a zahrnuje po...

Divadlo

Bezruči uvedou hit amerických divadelních scén Venuše v kožichu

venuse200Hit amerických divadelních scén Venuše v kožichu bude v ostravském Divadle Petra Bezruče první premiérou roku 2022. Intimní hru o setkání debutujícího autora a režiséra s energickou herečkou uvedeme v režii Jiřího Pokorného. Autorem netradičního rozvržen...

Film

Jarní smršť České televize: Hraná tvorba

jarni smrst200Zatímco se programová jarní nabídka letošního roku nesla na populární vlně kriminálních a detektivních příběhů, v roce 2017 budou tyto oblíbené žánry doznívat a na jaře se do popředí dostane retrospektiva. Diváci se tak skrze své televizní o...