Krásný ztráty Live po osmé - kromě rocku nebude chybět ani alternativa, šanson či gospel

Krásný ztráty Live po osmé - kromě rocku nebude chybět ani alternativa, šanson či gospel

Tisk

krasny ztraty200Festivalová přehlídka, jejímž zakladatelem a hudebním garantem je zpěvák Michal Prokop, už v minulých týdnech zveřejnila hlavní část programu, nyní kompletuje nabídku dramaturgií dalších hudebních scén. Přibyla jména jako Monika Načeva s Michalem Pavlíčkem, Eva Mišíková nebo Carpenter Ants. Krásný ztráty Live se uskuteční ve dnech 8. a 9. srpna na tradičním místě na statku ve středočeských Všeticích u Benešova.

Na hlavní scéně se vystřídají například Bratři Ebenové s Jiřím Schmitzerem, Barbora Poláková, Zrní, Sto zvířat, Midi Lidi nebo The Silver Spoons. Se svými oběma sestavami, tedy „plnotučným“ Framusem Five i akustickým Triem, samozřejmě zazpívá i garant festivalu Michal Prokop. Ze zahraničí festival přivítá slovenského rockového šansoniéra Richarda Müllera či proslulého britského funky trombonistu Ashleyho Slatera známého mj. z kapely Freak Power.

Program na hlavním pódiu doplní Komorní scéna, na které ovšem vystoupí i mnozí další proslulí umělci. Je mezi nimi skvělá zpěvačka Monika Načeva, kterou doprovodí všeobecně uctívaný král českých kytaristů Michal Pavlíček. Svoje pubrockové hity, oblíbené už dvěma generacemi fanoušků alternativní scény, přijede zahrát skupina Echt!. Svébytné písničkářství představí například Tomáš Průša se svým bandem nebo Eva Mišíková s kapelou E+Mausy. Bluesově vyladí Komorní scénu vynikající kytarista St. Johnny, gospelově laděnou muziku přivezou ze Spojených států Carpenter Ants, bláznivý rej kostýmů a převleků podložený brilantní hudbou předvedou Zooblasters. Tu nejmladší generaci budou na Komorní scéně zastupovat například pozoruhodní brněnští pop-funkeři Jay Delver, čím dál populárnější šansoniérka Rozálie Havelková nebo klávesista Framusu Five Andy Čermák v sólovém projektu.

Krasny-ztraty 1

Ke Krásným ztrátám Live patří neodmyslitelně i scéna věnovaná vesměs alternativním, experimentálním a undergroundovým kapelám, která nese název Všetická jízda. Letos v průběhu obou dní přivítá převážně hledačské soubory často bizarních názvů jako Edith, Permon Balet Superstar, Jiříkovo vidění, Cuk Letu, Sladký konec, Dřevěné pytlí v jutových uhlích, Eč, RV4, Do řady! nebo Mutanti hledaj východisko.

To samozřejmě není zdaleka všechno. Krásný ztráty Live jsou známé i tím, že nabízejí kromě muziky také mimořádně zajímavý nehudební program., osvědčené živé podcasty Šídla a Dobrovského, Jiřího Peňáse nebo Salon Echo. V přípravě je i jedno velké nehudební překvapení, které bude již brzy oznámeno.

Festival Krásný ztráty Live se chystá i na svém osmém ročníku potvrdit svoji pozici mezi nejlépe hudebně obsazenými a co do prostředí návštěvnicky nejvstřícnějšími českými festivaly. Nabídne dokonalou úpravu areálu, vynikající catering doplněný exkluzivní nabídkou, kterou na žádném jiném festivalu nenajdete, a také výborné ubytování. Momentálně jsou v nabídce partnerské balíčky ubytování na statku a balíček s ubytováním v nedalekém Benešově včetně shuttle servisu.

Aktuální vlna vstupenek za 2300 Kč a 2700 Kč s kempem zvolna dochází, pořadatelé doporučují urychlený nákup. Po vyprodání aktuální edice budou vstupenky opět o něco dražší.

krasny ztraty plakat

Vstupenky a více informací:

www.krasnyztratyvsetice.cz
https://www.krasnyztratyvsetice.cz/cs#tickets
https://www.facebook.com/krasnyztratylivevsetice


 

PřihlášeníRomán Všechny naše životy je skvělé čtení na léto. Je snazší žít životy druhých, než ten vlastní

Jako závan letního vánku, který nese chvíle pohody, přátelské atmosféry a příslibu blížících se prázdnin. Takový je román „Všechny naše životy“ od francouzské spisovatelky Sophie Astrabie. Pohladí vás po duši a zahřeje u srdce. Nemusíte nad ním hlouběji přemýšlet, stačí se jen nechat unášet jeho jemným kouzlem. Co si více přát, když si potřebujete prostě jen odpočinout a uvítáte společnost nenáročné a milé knihy.

Setkání s C. G. Jungem poskytlo nakladatelství Portál. Schůzka je to parádní!

Pokud patříte mezi příznivce C. G. Junga, nová knížka z nakladatelství Portál bude pro vás opravdovou lahůdkou, která vám rozzáří oči. Publikace přináší výběr z Jungovy tvorby i pozůstalosti, ale i vzpomínky jeho blízkých či dalších osob, které se s ním setkaly a spolupracovaly. Knížka je velmi pestrá a zajímavá, můžete se k ní opakovaně vracet. Já jsem neskutečně nadšená, protože patřím mezi velkou obdivovatelku Junga a takovou knihu jsem si nemohla nechat ujít.

Banner

Hledat

Videorecenze knih

Rozhovor

Rozhovor s maliarkou Stanislavou Habšudovou

Stanislava Habsudova 200Stanislava Habšudová sa narodila v Ilave a po svojich štúdiách a životných skúsenostiach sa rozhodla skombinovať fotografiu, maľbu a kováčske zručnosti a prácu so sklom jednotný celok. Každá jedna z tý...

Výchova štěněte – ideální příručka nejen pro nováčky!

Nakladatelství Kazda vydalo v únoru úžasnou praktickou příručku Výchovu štěněte od trenérky psů Kathariny Schlegl-Koflerové. Pokud si plánujete pořídit malé chlupaté štěstí nebo vás zajímají aktuální trendy ve výchově štěňátek, tato kniha je pro vás nutnost!


Literatura

František Kvíz: Houbařův sen

houbar200Je málo knih, které když si přečtete, dýchnou na vás stylem tak starobylým, že často budete vzpomínat na knihy svého dětství, nejlépe ty, které jste podědili po babičce. Možná je to tím, že František Kvíz zvolil téma magické a pohádkové – převyprávěn...

Divadlo

Jubilejní 10. ročník festivalu Dokořán ukáže mnoho tváří hudebního divadla

dokoran 200Vážení příznivci hudebního divadla, festival Dokořán pro hudební divadlo se již stal tradiční divadelní třešinkou na závěr sezóny a také letos před vás předestře rozmanitou paletu pozoruhodných uměleckých počinů a nabídne vám odborně s pečlivostí vo...

Film

Na Prázdninách s Broučkem se občas i pobavíme

Prazdniny s Brouckem perexPohodová rodinná komedie PRÁZDNINY S BROUČKEM, kterou natočil začínající režisér JIŘÍ MATOUŠEK, těží z osvědčených zápletek i postav (v tomto případě se jedná o sbližování městských lidí s vesničany). Avšak vyznačuj...