Slánský Tuplák už se blíží a přinese nejen dávku kvalitní hudby

Slánský Tuplák už se blíží a přinese nejen dávku kvalitní hudby

Tisk

Slánský Tuplák 200Ve Slaném se bude 14. – 15. června konat již 13. ročník pivního a hudebního festivalu Slánský Tuplák. Na místním Masarykově náměstí se návštěvníci mohou těšit na přehlídku malých pivovarů a připraven je také rozmanitý hudební program. Objeví se v něm například Felix Slováček, Protheus, Funny Ukulele Band, Absolut Deafers a mnoho dalších. Neděle pak bude věnována dětem, pro které je přichystána akce s názvem Slánská kvasnice.

Slánský Tuplák je tady už 13 let a letos se koná tradičně na Masarykově náměstí ve Slaném. Hlavním podporovatelem akce je Středočeský kraj. Jak říká za organizátory Josef Paulík, tak Slánský Tuplák je spojený s konzumací perfektní hudby, jídla a s adrenalinovými atrakcemi. Na hudebním menu se nachází: Keks, Protheus, Absolut Deafers, zahraniční kapela Triphammer, skupiny ze Skutečné ligy a jako bonbonek na konec zahraje mistr všech saxofonistů, pan Felix Slováček. Tak kdo tuto pozvánku čte, nechť přijde. Vstupné platit nebude, zdůrazňuje Josef Paulík.

Skupina Absolut Deafers se na pódia vrací po pětileté pauze v obměněné sestavě a s vyladěnou show. Na té spolupracuje s mistry choreografie a společností TARRA – výherce světové soutěže v pyrotechnice a efektech. „Hodně se těším na setkání s fanoušky a na společné chvíle s ostatními muzikanty,“ doplňuje za kapelu kytarista Radek Sněhota.

Organizátoři mysleli také na děti, pro které bude ve Slaném přichystáno hodně zábavy. A to především na Slánské kvasnici, jenž se koná 16. června od 10 hodin na stejném místě. Jedná se o dětský den, kde je bude bavit Panda Band a vydovádět se mohou na skákacích hradech.

Slánský Tuplák 2024 plakát

Program festivalu:

PÁTEK 14.6.
17:00 – 17:45 – DOGGYBAG
18:15 – 19:30 – FUNNY UKULELE Band
20:00 – 21:00 – PROJEKT PARABELUM
21:30 – 22:30 – KEKS
23:00 – 24:00 – MADAM ROYAL
SOBOTA 15.6
14:15 – 15:00 – FRET
15:30 – 15:00 – NAMARS!
16:45 – 17:30 – TRIPHAMMER (PL)
18:00 – 18:45 – VOSOLIT!
19:30 – 20:45 – PROTHEUS
21:15 – 22:15 – ABSOLUT DEAFERS
22:30 – 24:00 – FELIX SLOVÁČEK A HOST


 

PřihlášeníRomán Všechny naše životy je skvělé čtení na léto. Je snazší žít životy druhých, než ten vlastní

Jako závan letního vánku, který nese chvíle pohody, přátelské atmosféry a příslibu blížících se prázdnin. Takový je román „Všechny naše životy“ od francouzské spisovatelky Sophie Astrabie. Pohladí vás po duši a zahřeje u srdce. Nemusíte nad ním hlouběji přemýšlet, stačí se jen nechat unášet jeho jemným kouzlem. Co si více přát, když si potřebujete prostě jen odpočinout a uvítáte společnost nenáročné a milé knihy.

Setkání s C. G. Jungem poskytlo nakladatelství Portál. Schůzka je to parádní!

Pokud patříte mezi příznivce C. G. Junga, nová knížka z nakladatelství Portál bude pro vás opravdovou lahůdkou, která vám rozzáří oči. Publikace přináší výběr z Jungovy tvorby i pozůstalosti, ale i vzpomínky jeho blízkých či dalších osob, které se s ním setkaly a spolupracovaly. Knížka je velmi pestrá a zajímavá, můžete se k ní opakovaně vracet. Já jsem neskutečně nadšená, protože patřím mezi velkou obdivovatelku Junga a takovou knihu jsem si nemohla nechat ujít.

Banner

Hledat

Videorecenze knih

Rozhovor

Tomáš Savka – Osmý světadíl je pro mě mimořádné dílo

savka 200Tomáš Savka si již tuto sobotu, 14. prosince v pražském Divadle V Rytířské, zazpívá spolu se svými hosty v rámci koncertu „Swinging Christmas“ písně Karla Hály, Waldemara Matušky, Sammy Davise jr., či Franka Sinatr...

Výchova štěněte – ideální příručka nejen pro nováčky!

Nakladatelství Kazda vydalo v únoru úžasnou praktickou příručku Výchovu štěněte od trenérky psů Kathariny Schlegl-Koflerové. Pokud si plánujete pořídit malé chlupaté štěstí nebo vás zajímají aktuální trendy ve výchově štěňátek, tato kniha je pro vás nutnost!


Literatura

Zpověď inkvizitora – inspirováno Kladivem na čarodějnice

Zpoved inkvizitora 200Současnému lidstvu se musí zdát představa o upalování lidí směšná a zároveň i neuvěřitelná. Přesto to bylo v minulosti skutečností. O hrůzostrašných lidských zvěrstvech vypráví kniha téměř navazující na kultovní Kladivo na...

Divadlo

Švandovo divadlo má nového stálého hosta, je jím oceňovaný soubor JEDL

svandovo divadlo 200Nového stálého hosta ověnčeného mnoha divadelními cenami přivítá od ledna 2022 pražské Švandovo divadlo. Program jeho studiové scény tak v příštím roce obohatí pět inscenací souboru JEDL, profilujícího se už víc než 10 let ja...

Film

Nový dokumentární film Klusáka a Pecháčkové mapuje tři roky pandemie v Čechách, do kin půjde na jaře příštího roku

VelkeNic200Dokumentární režiséři Vít Klusák a Marika Pecháčková téměř tři roky sledovali českou společnost a její pojetí pandemie nemoci covid-19. V dokumentární tragikomedii Velké nic se autoři zaměřili na lidské příběhy, poetiku doby, bizarní obrazy nebo klí...