Epica vypustí do světa nové album

Epica vypustí do světa nové album

Tisk
ImageHolandská gothic metalová kapela Epica existuje již deset let. Za svou pracovní dekádu stihla vydat čtyři řadové desky, jeden živák, jedno DVD a ještě mnohem více. S Epicou je nepopíratelně spjat hlavně klasický zpěv smyslné divy Simone Simons, hutný zvuk kytar, rychlé bicí a kooperace kapely s orchestrem. Kapela byla založena v roce 2002, kdy kytarista Mark Jansen opustil After Forever v honbě za vlastními sny. Zjistil, že kytarista Ad Sluijter, basista Yves Huts a klávesista Coen Janssen sdílí jeho vizi. Bubeník Jeroen Simons a zpěvačka Simone Simons doplnili kapelu. Jejich hudebními inspiracemi byly rocková hudba, ale také symphonic metal nebo filmová hudba od známých velikánů jako Danny Elfman a Hans Zimmer. Skupinu v současné podobě tvoří zpěvačka Simone Simons, kytaristé Mark Jansen a Isaac Delahaye, klávesista Coen Janssen, basista Yves Huts a bubeník Ariën van Weesenbeek.Studiová alba


Pojďme si představit děti Epicy a s nimi i nejlepší skladby, podle kterých se můžete orientovat v jednotlivých tématech samotných alb.

Prvním oficiálním studiovým debutem kapely bylo album s názvem The Phantom Agony (2003). Cry for the Moon "The Embrace that Smothers - Part IV", třetí skladba z tohoto alba, vás okamžitě na první poslech zaujme svou upřímností a melodickým důrazem. Simone Simons zde předvádí své hlasové kreace a skladba graduje z pomalejšího tempa do rychlejšího a naopak. Touto písní Epica vystihuje svůj postoj k hudbě a naznačuje, jakým hudebním směrem se přesně bude vyvíjet její další tvorba. Druhou nejznámější, a také dvojkou na track listu, je skladba s názvem Sensorium, která na vás, oproti trojce, hned vybalí tvrdé a sekané riffy plné hrubé síly s následným prolínáním andělského hlasu Simone. Za zmínku určitě také stojí pětka Illusive Consensus. Je to tvrdá skladba s údernými kytarami.

Druhým řadovým albem je Consign to Oblivion (2005). Skladba, jež vás může oslovit a přiblížit nejvíce kapele je bezesporu třetí píseň z tohoto alba s titulem The Last Crusade "A new Age Dawns - part I". Budete okouzleni rychlými tempy kytar v kombinaci s dynamickými kombinacemi mistrného bubeníka Ariëna. Dalšími vynikajícími skladbami pak jsou například Blank Infinity nebo Quietus.

Image


A dostáváme se k třetímu, u kapel většinou kritickému albu, které rozhoduje o budoucnosti uskupení, s názvem The Divine Conspiracy (2007). Co se týče Epicy, tak zvládli toto album na jedničku. Výborná produkce, technická profesionalita a vášeň pro hudbu je cítit z každého koutu alba. Byla to věc pro Epicu, jak jsem už naznačil, zlomová. Tímto albem si získali nové fanoušky do své fanouškovské základny a potvrdili, že se mohou pohybovat ve světě gothic metalu vedle takových stálic, jako například Within Temptation, Sirenia a podobně. Skladby jako The Obsessive Devotion, Menace of Vanity, Chasing The Dragon, Never Enough, Living a Lie ~ the Embrace that Smothers part VIII, Beyond Belief nebo Sancta Terra jsou kousky prošpikované skrz naskrz melodiemi všeho druhu.

Čtvrtý oficiální počin kapely s názvem Design Your Universe (2009) měl velký ohlas, i když ne tak velký, jako The Divine Conspiracy, a je pouze potvrzením už výše zmíněného. Ve skladbách typu Resign to Surrender ~ A New Age Dawns - part IV, Unleashed, Martyr of the Free Word, Kingdom of Heaven ~ A New Age Dawns - part V, Deconstruct nebo Semblance of Liberty můžete cítit melodičnost proplétající se s agresivitou hudebníků a něžným hlasem Simone Simons. Nepopiratelným faktem ale je, že na dosud posledním albu Design Your Universe se kapela s ničím nepárala a pořádně přitvrdila, co se týče agrese.

Image


Páté studiové album


Páté dítko Epicy se jmenuje Requiem for The Indifferent a mělo by vyjít 9. března, takže se můžete těšit na pořádnou dávku gothic metalu.

Pokud vás zajímá hudební pozadí jednotlivých členů Epicy, jejich oblíbené kapely, filmy nebo oblíbení hudebníci, pak se můžete podívat na jejich oficiální stránky www.epica.nl, kde můžete najít i info o novém albu a další užitečné věci. Jestli byste rádi viděli některá videa na výše zmíněné skladby, tak je můžete zhlédnout zde: youtube.com/user/epica.Zdroj info a foto:
epica.nl


 

PřihlášeníBanner

Roky od nobelistky Annie Ernaux jsou výjimečnou mnohogenerační zpovědí

Spisovatelka Annie Ernaux získala v roce 2022 Nobelovu cenu za literaturu za to – podle vyjádření švédské akademie – „s jakou odvahou a klinickou ostrostí odhaluje ve svých literárních textech odcizení a kolektivní omezení osobní paměti“. Právě tento motiv figuruje i v jejím starším díle zvaném Roky, které teď konečně po 15 letech vyšlo i v českém překladu.

Host

Já, smrt = zdařilá česká young adult

V nakladatelství Cosmopolis vyšla další kniha mladého autora Aleše Novotného, young adult thriller Já, smrt.

Cosmopolis

Banner

Hledat

Rozhovor

Barbora Adamcová: Ráda nasávám vůni deště

BARAperexPrvní místo v literární soutěži na téma Všechny vůně a chutě světa patří díky hlasování čtenářů Kultury21 teprve patnáctileté Barboře Adamcové z Litoměřic. Zajímalo mě, zda jsou všechny zážitky popsané v povídce její vlastní, jaké má plány do budou...

Videorecenze knih

Anketa

Červen, Mezinárodní den dětí, Světový den hudby. Co pro vás hudba znamená, vnímáte ji od dětství?
 
Banner

Fifty aneb Když je trojka životním snem

Představení Fifty Dejvického divadla bylo vrcholem čtvrtého dne zlínského divadelního festivalu Setkání Stretnutie, jehož cílem je upozornit na aktivní vztahy českých a slovenských divadel a divadelníků a ukázat výsledky jejich spolupráce.

Městské divadlo Zlín

Z archivu...


Literatura

Ledový strach – tajemství, které vás může stát život

ledovyV malém grónském městě se stala několikanásobná vražda mladých lidí. Na večírku se z ničeho nic začali hádat a během chvíle na sebe namířili zbraně. Jediný přeživší tvrdí, že během večírku si vzali nějaké bílé prášky, a poté se začali chovat agresivně. Jak tahle severská detektivka asi do...

Divadlo

Jidáš Noid Bárta Superstar

Jesus perexPředstavení oblíbeného muzikálu Jesus Christ Superstar se po několika letech opět vrátilo na divadelní prkna. Od roku 2010 jej mohou diváci zhlédnout na pódiu Hudebního divadla Karlín.

...

Film

Vlčí jáma - mistrné zpracování milostného trojúhelníku

altVlčí Jáma je psychologické drama podle stejnojmenné knihy. Osiřelá dívka Jana začíná nový život v domě starosty a jeho starší manželky, kteří se sirotka ujali. Jana je jemná, slušně vychovaná a poddajná dívka, která se zcela podřizuje svým nový...