Colours of Ostrava: zbrusu nový areál a nejnabitější program v historii

Colours of Ostrava: zbrusu nový areál a nejnabitější program v historii

Tisk

altZhruba za sto dní se bude konat 11. ročník multižánrového hudebního festivalu Colours of Ostrava, který letos připadá na 12. až 15. červenec. Program patří k nejnabitějším a také k nejdražším v celé histori festivalu. Hlavní hvězdou bude islandská zpěvačka Björk, která v Ostravě představí svůj poslední multimediální projekt Biophilia. Festival se letos z centra města přesouvá do areálu památky Dolní oblast Vítkovic, kam se vejde až 35 tisíc lidí. Na to, jakou má nový areál atmosféru a zázemí pro návštěvníky, jsem si ptala mluvčího festivalu Jiřího Sedláka.

 

Proč ke změně došlo?

Starý areál byl již pro Colours of Ostrava malý, vše tam bylo natěsnané, nebyl tam dostatek místa pro zázemí, hygienu apod. A měl i některé další nevýhody – jako například přechod přes řeku mezi oběma hlavními areály. Kdyby například byla zvýšená hladina vody, pak by nebylo možné nainstalovat druhou lávku a přechod mezi oběma areály by byl každou chvíli ucpaný. Areál také neměl vlastní parkoviště apod.

V čem je nové místo lepší?

K hlavním výhodám patří například větší prostor u obou hlavních venkovních scén, stanové městečko opět v zeleni s možností parkování, druhé vlastní parkoviště pro návštěvníky, více prostoru pro zkvalitnění služeb a hygieny, všechny scény se budou nacházet v jednom areálu a odpadne nutnost přecházení mezi oběma hlavními areály. Festival získá na vzdušnosti, lidé se nebudou tlačit. Navíc se nachází tři zastávky tramvají od centra Ostravy, tj. je opět velmi blízko města, nemusí se jezdit někam daleko za město. Opět zde lidé najdou trávu, stromy, zpevněné plochy apod., nemusí mít strach, že budou někde uprostřed továrny či prachu a hlíny.

Má i nějaké mínus?

Snad jen to, že ho zatím lidé neznají, že se tam Colours konají poprvé.

alt

Jak byste popsal atmosféru nových prostor?

V jedné části areál nabídne velké open-air scény, kempink na trávě a v zeleni i další travnaté zóny určené k odpočinku nebo zpevněné plochy ke stání a tanci při koncertech. Druhá – více industriální část – nabídne nejen několik zastřešených scén včetně unikátního plynojemu, ale i procházku skrze unikátní industriální architekturu, která bude zrekonstruována a připravena pro bezpečný pohyb návštěvníků. Vedlejší část bývalého dolu Hlubina nabídne další zastřešené objekty s tradičně bohatým doprovodným programem – diskusemi, kinem, workshopy, noční taneční scénou, restaurací či místem pro interaktivní setkávání.

Jaké zázemí nabídne návštěvníkům?

Nový areál nabídne veškerý obvyklý servis na letních festivalech – tribuny, stanové městečko v zeleni, parkoviště pro návštěvníky, parkoviště pro kemp i karavany, dostatečné množství toalet, koryt s pitnou vodou, sprch, občerstvení všeho druhu, stany partnerů, atd. Ve spolupráci s Dopravním podnikem města Ostravy bude zajištěna posílená MHD i doprava na blízkou zastávku Českých drah. Děti do 140 cm budou mít opět na celý festival vstup zdarma, senioři nad 65 let pak v neděli vstup také zdarma. Nový areál bude připraven tak, aby zde festival mohl v červenci bez problémů proběhnout - vše bude zajištěno po bezpečnostní stránce i z hlediska pohodlí, přátelskosti, rodinného zázemí a diváckého servisu, jak jsou lidé na Colours zvyklí.

Už se tam něco konalo, je to „vyzkoušené“?

Ne, zatím ne. Ale areál bude uváděn do provozu postupně, protože se tam před Colours budou konat i jiné akce, které s festivalem nemají nic společného – Den otevřených dveří, koncerty Jarka Nohavici nebo koncert festivalu Janáčkův Máj.

Krom místa – jsou nějaké další organizační novinky pro letošek?

Žádné zásadní další nejsou – nový areál úplně stačí. Změna místa nebude mít vliv na to, proč lidé na Colours rádi jezdí – pestrost, šíře a kvalita programu, velké množství nejrůznějších scén a zároveň pohoda v areálu – možnost odpočívat na trávě, schovat se pod stromy, tančit i vzít s sebou malé děti.

Jaký je aktuální stav vstupenek?

Je prodaných v tuto chvíli cca 12 000 vstupenek.

alt

A z obsahového soudku – koho by si podle vás letos neměli na Colours nechat návštěvníci ujít?

Každý si asi najde to svoje. Ale letos je program nejnabitější a nejlepší za celou historii. Já sám bych doporučil francouzskou zpěvačku ZAZ přezdívanou „nová Edith Piaf“. Její koncerty jsou skutečně zážitek. Z dalších koncertů pak samozřejmě Björk, Rufus Wainwright, Antony and the Johnsons s Janáčkovou filharmonií nebo třeba i Parov Stelar... Je toho skutečně hodně, to bych popsal několik stran…

Více informací o festivalu Colours of Ostrava najdete zde: www.colours.cz

Zdroj foto: Colours of Ostrava


 
Banner

PřihlášeníS toxickými vztahy je to jako s chřipkou – virus daleko snadněji napadne člověka s oslabenou imunitou

S velkou nadsázkou by se tenhle příběh dal nazvat „Jíst, meditovat a milovat po česku“. Jen to není taková selanka, i když se děj odehrává v romantickém přírodním prostředí Grand Canyonu. Hlavní hrdinka tam ani nemedituje, ani si neužívá místních kulinářských specialit, ale tvrdě maká a kručení v břiše už ani nevnímá. A milování? Počáteční elektrické výboje vzrušení brzy vystřídají bolest, paralýza ze strachu a živočišný odpor. Naštěstí zafunguje i pud sebezáchovy.

Pointa

Skřítci Houbáci opět zasahují

Děti, co mají pod kloboukem, už jistě znají skřítky Houbáky. Ti se nyní vracejí na scénu a s nimi spousta dalších lesních bytostí, bez nichž by to v lese nebylo tak úplně ono. Na světě je druhý díl Houbáčků, knížky, která by měla ležet na čestném místě všech knihkupectví. Čím je tak výjimečná? Je prostě jedinečná!

Pointa

Banner

Hledat

Rozhovor

„Chtěla bych vyfotit štěstí,“ sní fotografka Sára Saudková

Maminka čtyř dětí, fotografka a charismatická dáma. To vše a mnohem více je Sára Saudková, která vám nyní dovolí nahlédnout do jejího nitra.

 

...

Videorecenze knih

Fotbal je magie, je to souboj umění, techniky a síly se soupeřem, který chce taky vyhrát

Na svém kontě má 130 fotbalových zápasů v nejvyšší československé soutěži, během nichž vystřelil 11 gólů. Kromě toho je dvakrát mistr Kostariky a jednou mistr střední Ameriky, z doby kdy působil v kostarickém klubu LD Alajuelense. Řadu let byl fotbalovým expertem a komentátorem fotbalových zápasů v České televizi. Spolu s manželkou, dcerou a synem pořádají každoročně pravidelně rodinný příměstský tábor pro děti Multi Art Camp, o který je obrovský zájem. Věnuje se také grafice a malování obrazů. Řeč je o Pavlu Karochovi.

Z archivu...


Literatura

Jděte offline číst Girl Online

girl online 200Nejrychleji prodávaná britská kniha roku 2014, které se za jediný týden prodalo skoro 80 000 výtisků. Přesně tato pověst předcházela české vydání knihy Girl Online od Zoe Sugg neboli Zoelly. Jde o čtyřiadvacetiletou blogerku a youtuberku ...

Divadlo

Veronští milenci z Bratislavy konečně v Praze a Brně

romeo julia 200Nesmrtelný příběh velké lásky Romea a Julie v podání slovenských hereckých hvězd zpestří program Letních shakespearovských slavností v pouhých čtyřech večerech. V Brně se hraje 10. a 11., v Praze pak 13. a 14. srpna. Generálním partnerem ...

Film

Kate Winslet prožívá mrazivé drama v horách

 

hora mezi nami 200Zima se teprve blíží, ale diváci si mrazivé teploty a všudypřítomný sníh můžou užít v novém romantickém dramatu Hora mezi námi. Podle traileru se může zdát, že se spíš jedná spíše o napínavý thriller – popravdě je film...