Dvě dřevěná těla, hudba z pavoučích vláken a kachličky

Dvě dřevěná těla, hudba z pavoučích vláken a kachličky

Tisk

tara fukiV rámci mezinárodního hudebního festivalu Lípa Musica vystoupilo v pátek 19.října 2012 v českolipské Klášterní basilice Všech svatých duo Tara Fuki. Zpěvačky a violoncellistky Dorota Barová a Andrea Konstankiewiczová svým veskrze sympatickým hudebním i lidským projevem doslova rozehřály studené prostředí baziliky, ačkoliv samy byly viditelně prokřehlé.

Základem jejich hudební tvorby a interpretace jsou společné improvizace s následným propracováním ke zvukové dokonalosti. Diváci a posluchači v jednom si mohli vychutnat něžné tóny písní v mazlivě znějící polštině za doprovodu viloncell a hangu (perkusní hudební nástroj s nenapodobitelným zvukem pocházející ze Švýcarska) z jejich alba „Sens“.

Příjemné hlasy obou protagonistek se krásně nesly prostorem baziliky díky zdejší vynikající akustice, kterou si ony samy také velmi pochvalovaly i vychutnávaly a omotávaly nás pevnými pavoučími vlákny pocitů.

Dorota Barova Andrea Konstankiewiczova tara fuki

Tara Fuki vystupují po celé Evropě a slavily uspěchy i ve Střední Americe. Za svou hudbu obdržely ocenění české Akademie populární hudby v kategoriích Alternativní hudba – World music a Objev roku za rok 2001 a v kategorii World music za rok 2007. Směs různých hudebních stylů s příchutí dálek vytváří barevný koktejl který vás probere z případné letargie.

Dorota Barova Andrea Konstankiewiczova tara fuki

Na tvářích návštěvníků koncertu se objevovaly výrazy údivu nad tím, co se dá provádět s hlasem. Úsměvy vyloudily i vtipné průvodní komentáře interpretek, zejména vkusná upoutávka na jejich cédéčka, která Andrea Konstankiewiczová představila jako produkty firmy Tara Fuki, zabývající se výrobou kachliček. První, zelená série Piosenki do snu z roku 2001, druhá, ostře červená Kapka z roku 2003, třetí řada multicolor s názvem Auris (2007) a zatím poslední kachličkový vzor, který jde s dobou a díky momentální krizi je bílý, s plátečkem pravého zlata a názvem Sens - prý jistě víme, do čeho se vyplatí investovat .

Posledními koncerty festivalu Lípa Musica, které ještě mohou případní zájemci stihnout, je koncert uskupení Schola Gregoriana Pragensis pod vedením Davida Ebena (26.10.2012 v německé Žitavě na radnici, kam je zajištěna i doprava autobusem zdarma) a závěrečný koncert festivalu v podání Českého komorního orchestru, kdy 2.11.2012, opět v českolipské basilice Všech svatých, zazní Requiem d moll KV 626 Wolfganga Amadea Mozarta.

Dorota Barova Andrea Konstankiewiczova tara fuki

Zdroj informací: www.tarafuki.eu , www.lipamusica.cz
Zdroj foto: www.lipamusica.cz


 
Banner

PřihlášeníVzpoura oceánů ohrožuje lidstvo

Tento fascinující ekothriller, v němž autor zobrazuje vzpouru přírody proti lidstvu jako hororový scénář, nad nímž se tají dech, se stal světovým bestsellerem. Jeho druhé vydání přináší na knižní trh nakladatelství Laser ze společnosti Euromedia Group. První díl už leží na pultech knihkupectví, díl druhý je aktuálně v předprodeji a můžeme se na něj těšit již v únoru 2023.


Laser

Zjistěte, jak přežít ve městě i v přírodě

Kurz přežití je název knihy od Amara Ibrahima, který se dlouhodobě věnuje přežití – pořádá kurzy i o něm přednáší. Tento titul by si měl přečíst každý.


BizBooks
Banner

Rozhovor

Vlaďka Dobiášová: „Každý by se měl pomocí módních trendů snažit najít svůj styl a ne je pouze bezhlavě kopírovat“

vladka dobiasova perexPozvání k rozhovoru přijala paní Vlaďka Dobiášová, sběratelka historického a dobového oblečení, jeho doplňků, bižuterie, knoflíků, šicích potřeb a ozdob. Věci z její sbírky můžete vidět napříkl...

Hledat

Je libo dystopii?

Kdo sleduje knižní svět, nemohl minout knihu Znamenitá mrtvola od argentinské spisovatelky Agustiny Bazterricy. Jaká je?


Fobos

Literatura

Dlouhá noc v Paříži

dlouha noc v parizi perexŠpionážní thriller z prostředí IT, do kterého je vtažen Izrael, Francouzi, čínská mafie i ruské zájmy, zobrazuje konflikt profesní cti s touhou po moci a pen...

Divadlo

Sněhurka a já: Pohádkový muzikál pro celou rodinu

Snehurka a ja 200Daisy je na prahu dospívání. Miluje pohádky, jejich srozumitelnost, daný řád, šťastné konce. Věří, že to podobně může fungovat i v opravdovém životě. Setkává se ale s nepochopením, znejistěním… Když se podívá do zrcadla, neví, koho v...

Film

Rok konopí hrozí novou vlnou nespokojenosti s naší legislativou
ImageRok konopí je vyčerpávající český dokumentární film, který se snaží dobrat odpovědi, zda je marihuana skutečně tak zázračným lékem, jak mnozí tvrdí, a proč je tak těžké její využití legalizovat. Tvůrci filmu sbírali víc n...