Ex-Sabatoni CIVIL WAR vydávají svůj první singl

Ex-Sabatoni CIVIL WAR vydávají svůj první singl

civil warKdyž se letos zjara švédská skupina Sabaton rozloučila hned se čtyřmi ze svých šesti členů, dali Rikard Sundén (kytara), Oskar Montelius (kytara), Daniel Mullback (bicí) a Daniel Mÿhr (klávesy) jasně najevo, že i když končí v Sabaton, s hudbou rozhodně skončit nehodlají. Zanedlouho založili skupinu Civil War, v níž tuto čtveřici doplnili baskytarista Stefan "Pizza" Eriksson a zpěvák Astral Doors Patrik Nils Johansson. Název kapely byl možná inspirován mnohaletou rivalitou dvou měst, v nichž protagonisté kapely žijí - tři z nich jsou z Borlänge a tři z Falunu.

V těchto dnech vydali svůj první singl - Rome Is Falling. K jeho nahrání využili principu tzv. Pledge Music, což je systém, který pomáhá kapelám i hudebníkům vydávat své nahrávky, na které by jinak nesehnali finanční prostředky. Funguje to tak, že kapela zveřejní svůj záměr a fanoušci přispějí na její účet libovolnou částkou podle svých možností. Ve chvíli, kdy je na účtu dostatek prostředků, může se začít nahrávat; pokud se ale požadovaná částka nenasbírá, akce se prostě nekoná. Tohoto systému využila od roku 2009, kdy vznikl, již spousta kapel i hudebníků, v nedávné době mj. například Tarja Turunen nebo Timo Tolkki, ten ale svůj projekt, nastartovaný po ukončení činnosti jeho zatím poslední kapely Symfonia, nedotáhl do konce.

civil war logo

Ne tak Civil War. Jejich první píseň je volně přístupná ke stažení na adrese http://www.pledgemusic.com/widgets/5058

případně na youtube - oficiální nahrávka:

a můžeme se přesvědčit, že tihle ostřílení válečníci se ani v civilu neztratí. Jejich hudba zní dobře, razantně a dynamicky. Léta strávená v Sabaton jsou znát, ale ani na první poslech bych si je nespletla, snad ani v případě, kdyby místo Patrika nazpíval jejich debut Joakim Brodén. Bohužel, při výběru zpěváka podle mého názoru neměli nejšťastnější ruku, jeho „nazlobený“ hlas mi moc nesedí. Kdybych měla hodnotit výkony jednotlivých členů kapely, dostal by ode mne s bídou 60% (což je ovšem můj problém - vím, že Patrik má v metalovém světě vysoký kredit). Zato vícehlasé sbory znějí minimálně stejně dobře jako současní i minulí Sabaton a jednotlivým nástrojům se nedá vytknout skoro nic, snad jen že Mÿhrovy klávesy jsou tentokrát hodně v pozadí, což je škoda. V dalších písních snad dostane víc prostoru.

Píseň vyjde nejen na stránkách Pledge Music, ale bude také součástí prvního EP, které je v současné době již kompletně nahráno a vydavatelství Despotz Records připravuje jeho vypuštění do světa v polovině listopadu. Hudba i texty budou výsledkem práce celého týmu - a protože v Sabaton měl veškeré skládání na starosti pouze frontman Joakim Brodén, je to pro tuto švédskou šestici nová zkušenost. Daniel Mÿhr k tomu uvedl, že dosud nikdy nezažil tolik kreativity a je to pro něj jako nové probuzení.

civil war

Takže zanedlouho můžeme očekávat jejich debutové EP a zjara 2013 kompletní album. Metal Made in Sweden byl odjakživa kvalitní značkou a věřím, že i v tomto případě se máme na co těšit.

Rome Is Falling (single)
Interpret: Civil War
Žánr: metal
Vydavatelství: Despotz Records
Hodnocení: 87%

Zdroj foto: Profil Civil War na Facebooku


 

Soutěže

Za časů ušatých čepic…

Jo, jo, to bývaly časy. Venku nasněžilo, mráz lezl za nehty, děti sáňkovaly a koulovaly se, oblečení samý sníh a boty promáčené, dobře bylo. Prý tehdy světem chodil medvědář, který na poutích a jarmarcích předváděl svého medvěda.
Jonathan Livingston

Krása vsakující se do míst, kde žijeme...

Začala bych duchem místa. Odkazem mých předků. Nalezením svých silných míst. A začala kolem sebe tvořit krásu, která se podle autorky bude vsakovat do místa, na kterém žijeme. Zamyslela jsem se. Znáte ty lidi, kteří umí udělat domov kdekoliv? U kterých je vám krásně, protože z ničeho udělali mnoho? Tak tady bych si byla jistá, že tito lidé vědí, kam náleží.
GRADA
Banner

Videorecenze knih

Rozhovor

Petr Kolečko: Člověk pořád začíná a pořád se učí

kolecko200Petr Kolečko v současnosti patří mezi naše nejvyhledávanější dramatiky a scénáristy. Velkou pozornost vyvolaly např. jeho hry Jaromír Jágr, Kladeňák, Federer- Nadal, Kauza Médeia, Poker Face či muzikál Pornohvězdy. Podílel se na seriálech Okresní př...

Hledat

Sylva Lauerová: V románu Hodina zmijí své pokušení hrát si se čtenáři posouvám až k hranici dokonalosti

Fanoušci spisovatelky Sylvy Lauerové se po třech letech konečně dočkali a jejich radost může být hned dvojnásobná. Je to jen pár týdnů, co vyšla její sbírka poezie s názvem Klóketen a nyní se na knižních pultech objevil i nový román Hodina zmijí.

Literatura

Skrytá aneb pátrání po uneseném andělovi

skryta 200Nakladatelství Jota přináší zejména náctiletým čtenářkám první díl nové YoungAdult fantasy trilogie Avena oblíbené australské spisovatelky Marianne Curleyové nazvaný Skrytá, je...

Divadlo

Divadelní rekonstrukce vraždy Alexandra Litviněnka

Prilis drahy jed perexAlexandr Litviněnko (Petr Lněnička), bývalý agent KGB a FSB, emigroval v roce 2000 do Velké Británie poté, co se stal v Rusku nežádoucím kvůli zveřejnění nezákonných praktik tamějších tajných služeb. S manželkou Marin...

Film

RETRO: Návrat k Rambovi
ImageRambův příběh je známý už velmi dlouhou dobu. Je to už téměř 30 let, kdy byl uveden do kin první díl. I když se může film na první pohled jevit poněkud omšele, vracím se k němu proto, že byla pro jeho natočení použita celá řada (na tu dobu) novátorsk...