Festivalové otázky pro: Aneta Langerová
Banner

Festivalové otázky pro: Aneta Langerová

Tisk

200langPřinášíme další festivalový flashback v podobě festivalových otázek pro Anetu Langerovou. Po jejím koncertě na Benátské noci jsme se sešli v zákulisí, abychom popovídali nejen o čerstvých hereckých zkušenostech, ale i o plánech pro nadcházející podzim.

 

 

 

Letos máte kromě festivalů i jiné povinnosti - a to muzikál Touha jménem Einodis. Co vám tahle nová zkušenost přinesla?

Muzikál mi přinesl spojení s Martou Kubišovou, což bylo moje velké celoživotní přání. Nelituju, že jsem do toho vstoupila, i když je to naprosto jiný žánr, než jsem si představovala, že kdy budu dělat. Vystoupit před lidi a hrát, ztvárňovat nějakou roli je pro mě absurdní, nejsem toho úplně tak schopná. Ale režisér, který se toho ujal, což byl Pavel Ondruch, mě dokázal vyprovokovat a nakonec tam dělám věci, až se někdy stydím (smích). Ale je to velmi příjemné. Je to hezký letní čas.

lang

Vy teď ale pracujete i na filmu 8 hlav šílenství. Jak se cítíte před kamerou v hlavní roli?

To, že se to jmenuje 8 hlav šílenství, mi je docela blízké (smích). Cítím se tam velmi dobře, protože mám dobré vedení, a to v režisérce a zároveň i autorce scénáře, Martě Novákové. Naslouchám jí, snažím se naplňovat její představy o daných scénách, o Anně, často si o tom povídáme, což mi velmi pomáhá. Někdy tomu celému tématu a hlavně Anně, postavě kterou ztvárňuju, trošku podlehnu, někdy z toho nemůžu ven, protože mi přece jenom není úplně vlastní vystupovat v nějakých rolích. Beru je za ‚své‘, jinak to vlastně neumím, což je herecká profese, kterou já nemám. Ale je mi v tom dobře, dokonce mi to pomohlo i v mém životě, vždy, když se na Annu napojím, mám pocit, že jí rozumím, že s ní můžu některá témata sdílet.

Jaký máte vztah k Benátské noci? Vzpomínám si na vaše první vystoupení na festivalu, ještě na Malé skále, na ohromnou podporu fanoušků…?

Já mám Benátskou ráda. Ve Vesci jsem ale poprvé a vyrostl z toho obří festival. Trochu jsem se bála, jak to lidi přijmou, ještě v půl jedenácté večer, ale bylo to super. Mám tenhle festival ráda odjakživa, protože právě tady se mi poprvé stalo, že při Vodě živé byla obrovská bouřka, atmosféra byla nevyslovitelná. Lidi byli na koních a zpívali text. Bylo to jedno z nejdůležitějších vystoupení na mém začátku, tu holku ze soutěže přijalo festivalové publikum. Měla jsem velkou radost. Dodali mi sílu dál vystupovat živě, hrát, zpívat pro lidi, ne pro kamery, i když i to má samozřejmě svůj smysl.Bylo to zkrátka nádherné a mám na to krásné vzpomínky.

Vodou živou jste zakončila i dnešní show. Jaké to je hrát ji po tolika letech a slyšet to zpívající publikum?

Vodu živou hraju už s nadhledem. Dovolím si ji užít, dovolím si to štěstí, že lidé znají slova. Snažím se ji zpívat stále tak, aby byla uvěřitelná, fanoušci si to užívají a to mě hrozně baví.

Na co se můžeme těšit po festivalové sezoně?

Jsem teď v období, kdy připravuju desku. Střádám materiál, píšu texty, témata, která mě zajímají, skládám hudbu. Snažím se nějakým způsobem uchopit to, co mám ráda, co je mi vlastní, to znamená propojování akustických písní s jemnou elektronikou, niterné písně s akustikou, nebo klavírem, které mají svůj příběh doplňovat písněmi, kde se více ukáže síla aranže pro celou kapelu, nebo menší orchestr. Přála bych si, aby další deska byla mnohem víc osobitá, názorově čitelnější. To by mě těšilo. Jenom je důležité tu mojí vizi, kterou teď mám, naplnit. A k tomu potřebuju zkrátka ještě trochu času.

Zdroj foto: Tomáš Šnírer


 

Přihlášení



Tomáš Šebek při vědomí, orientovaný, komunikace jasná a srozumitelná. Autentický, naléhavý a hluboce lidský Objektivní nález

Tomáš Šebek je mezi českými čtenáři znám především jako autor reportážních knih z humanitárních misí. V nové knize Objektivní nález: Moje nejtěžší mise však nepředstavuje dramatické příběhy ze vzdálených koutů světa, ale obrací pohled do svého nitra. Vytahuje na světlo nejhlubší zákoutí svého dětství stráveného v nefunkční rodině, osobní selhání, partnerské krize i touhu porozumět sám sobě.

Tajemství lady Antonie. Zakázaná vášeň na dvoře Tudorovců

Edice Klokan nakladatelství Alpress nabízí román pro ženy z historického prostředí Anglie 16. století, kdy vládli Tudorovci. Autorkou je Rebecca Michele, které se povedlo sepsat romantický příběh se zajímavou zápletkou. Tajemství lady Antonie, jak se kniha jmenuje, bude však brzy odhaleno. Knížka je primárně spíše červenou knihovnou než historickým románem, ale to nic nemění na tom, že je napínavá, čtivá a romantická, což potěší každou ženu.

Banner

Videorecenze knih

Hledat

Rozhovor

Turistický seriál K21: Zámek Dačice

dacice 200Milí čtenáři, s blížícími se prázdninami jsme se u nás rozhodli podívat se pod pokličku různých turistických cílů. Seznámíme vás s životy kastelánů několika hradů a zámků, podíváme se na zoubek strašidlům a představíme pár muzeí....

Když odejde od rodiny muž, vzbudí to rozruch a snad trochu pohoršení. Ale co se stane, když se rodinu rozhodne opustit žena?

Krajčířka Eva (Anežka Šťastná) miluje Mánka (Mark Kristián Hochman), avšak navzdory lásce nemohou být tito dva spolu kvůli jejich nerovnému původu. Proto se Eva z trucu rozhodne, že se provdá za kožešníka Samka (Jakub Tvrdík). Jen ať všichni vidí, že ona se nikoho doprošovat nebude!


Divadlo

Muzikál Pohádka o živé vodě zve do starého dobrého pohádkového světa

Pohadka o zive vode200„Byl jeden král a ten měl tři syny…“ Jak jinak začít s představováním nového pohádkového muzikálu, který bude mít již brzy premiéru na Hudební scéně? Pohádka o živé vodě obsahuje všechno, co od pohádky očekáváme. Tři prin...

Film

Vstup do Zóny jen na vlastní nebezpečí

Zona 200Když příznivec ruského režiséra Andreje Tarkovského uslyší nebo uzří slovo Zóna, okamžitě zastříhá ušima, zbystří pozornost a hledí zjistit, zda se tenhle výraz neváže k filmu Stalker (1979). V případě knihy Zóna, vydané nakladatelstvím Paseka, se sk...