Výborná výběrová kolekce Největší hity Václava Neckáře od Supraphonu

Výborná výběrová kolekce Největší hity Václava Neckáře od Supraphonu

Tisk

neckarhity perexHudební kariéra Václava Neckáře je skutečně velmi dlouhá a úspěšná. Mezi lety 1965  a 2013 nazpíval nespočet písní, z nichž bylo vybráno třadvacet největších hitů a zrodilo se cédéčko nejen pro skalní fanoušky tohoto populárního interpreta. 

 

 

Vyjmenuji-li prvních šest písní ze seznamu, bude vám hned jasné, že v Supraphonu rozhodně nesáhli vedle: Tu kytaru jsem koupil kvůli tobě, Lékořice, Stín katedrál, Ša-la-la-la-li, Miluju a maluju, Znám jednu krásnou zahradu. Poslední dvě zmíněné jistě správně zařadíte do pohádky Šíleně smutná princezna. 

Chronologický je systém řazení hitů – rokem 1965 počínaje a 2013 konče. Kromě již výše uvedených titulů, jejichž vznik se datuje do raného období Neckářovy profesní kariéry mezi léta 1965 -1967 a na kterých se podíleli takoví autoři, ať již hudby nebo textu, jako jsou Vratislav Blažek, Jiří Bažant, Karel Svoboda, Ivo Fischer, Jaromír Vomáčka a Jan Hammer, jsou dále na řadě Jak ten čas letí, Massachutses, Dobrá zpráva a Láska má. Tím se dostáváme do roku 1970 a to znamená přechod do období, kdy pro Václava Neckáře začíná skládat i jeho bratr Jan a na scéně se objevuje skupina Bacily. Písně Dr. Dam di Dam, Kdo vchází do tvých snů (má lásko), Potulný hráč, Mademoiselle Giselle, Tvým dlouhým vlasům a Lásko ztracená otextoval Zdeněk Rytíř, Chci tě líbat, Mýdlový princ, Se svou Mášou a My to spolu táhnem dál pak Eduard Krečmar. Ale to už byla léta osmdesátá… Láska ztracená uzavírá na tomto CD pro Neckáře nejplodnější a profesně nejpříznivější období, které bylo vystřídáno pauzou způsobenou, kromě jiného, i jeho vážnými zdravotními problémy. 

Velkolepý návrat Václava Neckáře se odehrál po odvysílání filmu Alois Nebel (natočeného v režii Tomáše Luňáka podle komiksu Jaromíra99 a Jaroslava Rudiše), ve kterém zazněla Půlnoční – píseň, kterou mu věnovali Honza Muchow, Jaromír Švejdlík (alias Jaromír99) a Dušan Neuwerth, prostřednictvím bratra Jana. Ta sice ležela dva roky v šuplíku, ale její čas dozrál a v roce 2011 získala konečnou podobu v nahrávacím studiu a posluchači ji zaznamenají i na tomto výběrovém CD Nejlepší hity 1965-2013

Pro Neckáře nastaly znovu Dobré časy, které daly jméno novému, úspěšnému albu. Novinka s mohoznačným názvem Podzim, od autorů Jaroslava99 a Dušana Neuwertha, natočená 20. září 2013, tvoří pomyslnou tečku v kompletním seznamu kolekce největších hitů a byla dárkem ke zpěvákovu říjnovému životnímu jubileu. 

Součástí nosiče je booklet obsahující informace o jednotlivých hitech včetně uvedení jmen autorů, interpretů, hudebníků, dat nahrávky. Následuje krátká rekapitulace úspěšnosti písní v dobových hitparádách a v závěru glosy Václava Neckáře k samotným písničkám a nechybí samozřejmě ani pár fotografií usměvavého zpěváka s veselýma očima a šibalským pohledem. A to mu zůstalo dodnes!

Václav Neckář, Největší hity 1965-2013

neckarhity

2013, Supraphon a.s.

Seznam písní:

1.    Tu kytaru jsem koupil kvůli tobě    00:03:29
2.    Lékořice    00:02:56
3.    Stín katedrál    00:03:23
4.    Ša-la-la-la-li (Sha-la-la-la-lee)    00:03:17
5.    Miluju a maluju    00:01:41
6.    Znám jednu krásnou zahradu    00:02:19
7.    Jak ten čas letí    00:02:49
8.    Massachusetts    00:02:12
9.    Dobrá zpráva    00:02:32
10.    Láska má    00:03:17
11.    Dr. Dam di Dam    00:02:28
12.    Kdo vchází do tvých snů /má lásko/ (Where Do You Go To /My Lovely/)    00:05:23
13.    Potulný hráč    00:04:00
14.    Chci tě líbat (When I Need You)    00:04:29
15.    Mademoiselle Giselle    00:02:58
16.    Mýdlový princ (Needles And Pins)    00:02:37
17.    Tvým dlouhým vlasům    00:03:57
18.    Se svou Mášou    00:03:06
19.    Je ráno, Anno    00:04:15
20.    My to spolu táhnem dál    00:03:36
21.    Lásko ztracená    00:03:05
22.    Půlnoční    00:05:02
23.    Podzim    00:03:04

Více informací o interpretovi: http://www.supraphon.cz/cs/umelci/?item=36

Zdroj: www.supraphon.cz

( 0 hlasů )

 
Banner

PřihlášeníObčanská válka, draci a dvě dívky. Jak nás ovlivňuje původ naší rodiny?

Aurora a Eva. Dvě odlišné dívky. Aurora je sirota, o kterou se stará její babička. Eva má milující rodiče. Jejich cesty se protnou během války, která obě poznamená.

Knihy s úsměvem

Dagmar Pecková nežije z podstaty, neusíná na vavřínech a je kreativní, což dokládají i její alba

Mezzosopranistky Dagmar Peckové si vážím nejen pro její umění, ale je mi sympatická i tím, že je taková, jaká je. Přímá, bezprostřední a neskutečně agilní co se týče nejrůznějších uměleckých projektů – ať už je to hudební festival Zlatá Pecka nebo činoherní inscenace Mistrovská lekce, kde má hlavní roli. Jako jako jediná z pěvkyň své generace neustrnula, nežije z podstaty a neusíná na vavřínech. Jde o umělkyni hodně širokého záběru, o čemž svědčí i její tři „různobarevná“ alba…

www.dagmarpeckova.com

Banner

Hledat

Rozhovor

Je cukr zdraví škodlivý? Aneb když se dva pustí po stopě mýtu - rozhovor s MUDr. Jonášem

jonas perexU nás je toto téma skoro tabu. Konspirační teoretici se nebojí bílý cukr označit za legální drogu s devastujícími účinky na lidský organismus. MUDr. Josef Jonáš a Jiří Kuchař se rozhodli, že na toto téma napíší knihu...

Videorecenze knih

Kdo jsem a co tady dělám?

Novinkou nakladatelství Portál je knížka supervizora, lektora a poradce obětí trestných činů Rostislava Honuse s názvem Kdo jsem a co tady dělám? Tato publikace vycházející z existenciální filozofie nabízí praktickou sebezkušenost pro každého, kdo by jen na okamžik zapochyboval o tom, že je právě tam, kde má být a že jeho život má svůj smysl.

Portál


Literatura

Pečeť smrti a Král nezná bratra

kral perexPokud má čtenář současně k dispozici historickou knížku s detektivní zápletkou od dvou různých autorů navíc s dějem v Praze, může porovnávat nejen autory, ale také jak se měnilo město. Oba autory není potřeba zvlášť představovat Jan Bauer

Divadlo

Dracula znovu ožil

dracula perexNepodléhejme šalebnému vábení nadpřirozených sil, mezi které reklama a propagace zajisté patří. Nechal jsem se zviklat sugestivní nabídkou, že divadelní představení Dracula Reloaded, čas od času divadlem Aqualung pořádané v Ž...

Film

Nebezpečně omamující jízda Rona Howarda

200rushNiki Lauda a James Hunt. Jména, která před pár dekádami vzbudily ve Formuli 1 takový rozruch, že si na své vzájemné rivalitě tito závodníci vystavili schody ke slávě, k níž se ale oba dostali úplně jinými cestami.

...