Výborná výběrová kolekce Největší hity Václava Neckáře od Supraphonu

Výborná výběrová kolekce Největší hity Václava Neckáře od Supraphonu

neckarhity perexHudební kariéra Václava Neckáře je skutečně velmi dlouhá a úspěšná. Mezi lety 1965  a 2013 nazpíval nespočet písní, z nichž bylo vybráno třadvacet největších hitů a zrodilo se cédéčko nejen pro skalní fanoušky tohoto populárního interpreta. 

 

 

Vyjmenuji-li prvních šest písní ze seznamu, bude vám hned jasné, že v Supraphonu rozhodně nesáhli vedle: Tu kytaru jsem koupil kvůli tobě, Lékořice, Stín katedrál, Ša-la-la-la-li, Miluju a maluju, Znám jednu krásnou zahradu. Poslední dvě zmíněné jistě správně zařadíte do pohádky Šíleně smutná princezna. 

Chronologický je systém řazení hitů – rokem 1965 počínaje a 2013 konče. Kromě již výše uvedených titulů, jejichž vznik se datuje do raného období Neckářovy profesní kariéry mezi léta 1965 -1967 a na kterých se podíleli takoví autoři, ať již hudby nebo textu, jako jsou Vratislav Blažek, Jiří Bažant, Karel Svoboda, Ivo Fischer, Jaromír Vomáčka a Jan Hammer, jsou dále na řadě Jak ten čas letí, Massachutses, Dobrá zpráva a Láska má. Tím se dostáváme do roku 1970 a to znamená přechod do období, kdy pro Václava Neckáře začíná skládat i jeho bratr Jan a na scéně se objevuje skupina Bacily. Písně Dr. Dam di Dam, Kdo vchází do tvých snů (má lásko), Potulný hráč, Mademoiselle Giselle, Tvým dlouhým vlasům a Lásko ztracená otextoval Zdeněk Rytíř, Chci tě líbat, Mýdlový princ, Se svou Mášou a My to spolu táhnem dál pak Eduard Krečmar. Ale to už byla léta osmdesátá… Láska ztracená uzavírá na tomto CD pro Neckáře nejplodnější a profesně nejpříznivější období, které bylo vystřídáno pauzou způsobenou, kromě jiného, i jeho vážnými zdravotními problémy. 

Velkolepý návrat Václava Neckáře se odehrál po odvysílání filmu Alois Nebel (natočeného v režii Tomáše Luňáka podle komiksu Jaromíra99 a Jaroslava Rudiše), ve kterém zazněla Půlnoční – píseň, kterou mu věnovali Honza Muchow, Jaromír Švejdlík (alias Jaromír99) a Dušan Neuwerth, prostřednictvím bratra Jana. Ta sice ležela dva roky v šuplíku, ale její čas dozrál a v roce 2011 získala konečnou podobu v nahrávacím studiu a posluchači ji zaznamenají i na tomto výběrovém CD Nejlepší hity 1965-2013

Pro Neckáře nastaly znovu Dobré časy, které daly jméno novému, úspěšnému albu. Novinka s mohoznačným názvem Podzim, od autorů Jaroslava99 a Dušana Neuwertha, natočená 20. září 2013, tvoří pomyslnou tečku v kompletním seznamu kolekce největších hitů a byla dárkem ke zpěvákovu říjnovému životnímu jubileu. 

Součástí nosiče je booklet obsahující informace o jednotlivých hitech včetně uvedení jmen autorů, interpretů, hudebníků, dat nahrávky. Následuje krátká rekapitulace úspěšnosti písní v dobových hitparádách a v závěru glosy Václava Neckáře k samotným písničkám a nechybí samozřejmě ani pár fotografií usměvavého zpěváka s veselýma očima a šibalským pohledem. A to mu zůstalo dodnes!

Václav Neckář, Největší hity 1965-2013

neckarhity

2013, Supraphon a.s.

Seznam písní:

1.    Tu kytaru jsem koupil kvůli tobě    00:03:29
2.    Lékořice    00:02:56
3.    Stín katedrál    00:03:23
4.    Ša-la-la-la-li (Sha-la-la-la-lee)    00:03:17
5.    Miluju a maluju    00:01:41
6.    Znám jednu krásnou zahradu    00:02:19
7.    Jak ten čas letí    00:02:49
8.    Massachusetts    00:02:12
9.    Dobrá zpráva    00:02:32
10.    Láska má    00:03:17
11.    Dr. Dam di Dam    00:02:28
12.    Kdo vchází do tvých snů /má lásko/ (Where Do You Go To /My Lovely/)    00:05:23
13.    Potulný hráč    00:04:00
14.    Chci tě líbat (When I Need You)    00:04:29
15.    Mademoiselle Giselle    00:02:58
16.    Mýdlový princ (Needles And Pins)    00:02:37
17.    Tvým dlouhým vlasům    00:03:57
18.    Se svou Mášou    00:03:06
19.    Je ráno, Anno    00:04:15
20.    My to spolu táhnem dál    00:03:36
21.    Lásko ztracená    00:03:05
22.    Půlnoční    00:05:02
23.    Podzim    00:03:04

Více informací o interpretovi: http://www.supraphon.cz/cs/umelci/?item=36

Zdroj: www.supraphon.cz

( 0 hlasů )

 

PřihlášeníSoutěže

Hana Zagorová dokázala oživovat písničky, byla v nich krása, oduševnělost a poetika

I kdyby nazpívala třeba jen třetinu toho, co ve své kariéře Hana Zagorová skutečně natočila, tak by byla pořád tou milovanou zpěvačkou. I když nevyzpívala tři oktávy, uměla chytit za srdce, zaujmout. Už od svých uměleckých začátků dokázala oživovat písničky. Textem, výrazem, atmosférou a pak ještě čímsi, co v sobě nemá každý zpěvák.

Bouřlivé ticho po pobřežní cestě

Po tisícikilometrové Jihozápadní pobřežní cestě se manželé Raynor a Moth snaží vrátit k normálnímu životu a zase žít mezi čtyřmi zdmi. Jenže to pro ně není vůbec jednoduché. Raynor bojuje se strachem z lidí i z budoucnosti a Moth vzdoruje postupující nemoci. Ale postačí neuvěřitelné gesto někoho, kdo si přečetl o jejich putování a ztrátě domova, a znovu se v nich probudí síla a odhodlání.
Kazda
Banner

Videorecenze knih

Rozhovor

MUDr. David Frej: Nejen o fekální transplantaci, ale především o Zdravém střevě

frej ft perexJak střeva a zažívací trakt ovlivňuje naše emoce, psychiku, zdraví, imunitu? Právem autoři Jiří Kuchař a MUDr. David Frej říkají, že jde o druhý mozek našeho organismu. MUDr. Davida Freje se zeptáme na pár otázek, které v knize vyčnívají, kte...

Hledat

Odvážná rebelka, která jako jediná může zachránit království

Malá Mia je sirotek žijící ve středověkém městě, v němž zná každý kout. Je samostatná a velmi vynalézavá, a tak se jí a jejím třem lasičkám daří přežít na ulici, a to zejména díky krádežím jídla. Jednoho dne Mia prchá před strážemi a narychlo se převlékne do princeznovských šatů.
Kazda

Literatura

Koho zaujme thriller Tonoucí?

tonouci 200V březnu nám nakladatelství Kalibr nadělilo neotřelý společenský thriller Tonoucí od americké autorky Paula Treick DeBoard. Vzpomenete si, že není všechno zlato, co se třpytí a věřit nelze opravdu nikomu…

 

Divadlo

Nový počin souboru Kašpar: Baterka Miki

baterka miki 200Divadlo v Celetné má na kontě další premiéru. V úterý 19. února divadelní soubor Kašpar odehrál poprvé v České republice monodrama Baterka Miki. Hra z pera současné francouzské spisovatelky je neotřele pojaté vyprávění. Není ovšem na...

Film

Film Stroj času prošel zkouškou času

200 filmStarodávný film Stroj času (1960) je tehdejším Oscarovým snímkem. Dějí se v něm totiž naprosto neuvěřitelné věci. Když pomineme, že byla v té době televize už jakousi samozřejmostí, i tak byl pro lidi nejvíce fascinující prostý pohyb vteřinové ruč...