Kelis, Madness, The Bloody Beetroots. Sziget Festival odhalil nová jména z programu

Kelis, Madness, The Bloody Beetroots. Sziget Festival odhalil nová jména z programu

szigetminiBudapešťský Sziget festival opět rozšířil svůj hudební program o několik hvězdných jmen. Zatímco mezi těmi stávajícími byste našly Queens of the Stone Age, Placebo, The Prodigy, Outkast, Skrillex, Lily Allen, Blink-182 nebo třeba Manic Street Preachers. Nově se teď můžete těšit na londýnskou skáčkovou divočinu Madness, hard-core elektro house v podání italských The Bloody Beetroots, popovou kočku Kelis a mnoho dalších.

 


Týdení Sziget festival se už přes dvacet let odehrává na ostrově v samém srdci historické Budapeště. Od 11. do 18. srpna na multižánrový festival přijede statisíce hudebních fanoušků z celé Evropy. Pořadatelé právě ohlásili deset nových jmen z  programu a my vám k nim přinášíme pestrou hudební ochutnávku.

sziget

Prvním z nově představených jmen jsou Madness, jedna z nejvýraznějších londýnských ska kapel. V předchozích ročnících Szigetu již dokázali, že opravdová ska party je zejména o zábavě, tanci a zpěvu. Stejného zážitku se dočkáme bezpochyby také letos, na Sziget dorazí během svého světového turné.

The Bloody Beetroots přivezou pořádnou dávku energie přímo z Itálie, můžeme očekávat pořádný hard-core elektro house nášup.

Kelis, americká popová ikona, který má na svém kontě již šest alb a třicet jedna singlů, je jednou z nejžádanějších hvězd současného popového nebe. Návštěvníci Szigetu se mohou těšit i na taneční pecky z nejnovějšího alba s názvem Food, které v dubnu vydalo Ninja Tunes.

Nejzvučnější antwerpská rocková kapela Triggerfinger se opět vrací na Sziget.  Jejich hudba v sobě zahrnuje tradičnější, old schoolový, ale přesto dynamický přístup k duchaplnému srdečnímu rocku.

Německý DJ Thomas Gold vydal svůj první debut v roce 2006 a nyní je jedním z nejuznávanějších producentů moderní dance music.

Francouzskou elektronickou scénu zastoupí Quentin Mosimann, vycházející hvězda mezi DJ a producenty, které jsou předpovídány velké zítřky.

Dále se nově můžete těšit na ruské ska v podání Leningradu, trio ze Southamptonu Band of Skulls, progresivní a elektro house v podání Denize Koyu, drum & bass Black Sun Empire nebo švédský hardcore punk INVSN.

Vstupenky za zvýhodněnou cenu můžete koupit do konce července na www.ticketpro.cz nebo na stránkách festivalu. Více informací o programu, vstupenkách, ubytování nebo parkování najdete na www.szigetfestival.cz.

Pokud vás zajímá, jak taková nonstop hudební jízda po maďarsku vypadá, přehrajte si sestřih z loňského ročníku:

Sziget – Island of Freedom 2014, Budapěšť – ostrov Sziget, 11. - 18. srpna 2014

Zdroj foto: Sziget/Sándor Csudai


 

Soutěže

Za časů ušatých čepic…

Jo, jo, to bývaly časy. Venku nasněžilo, mráz lezl za nehty, děti sáňkovaly a koulovaly se, oblečení samý sníh a boty promáčené, dobře bylo. Prý tehdy světem chodil medvědář, který na poutích a jarmarcích předváděl svého medvěda.
Jonathan Livingston

Krása vsakující se do míst, kde žijeme...

Začala bych duchem místa. Odkazem mých předků. Nalezením svých silných míst. A začala kolem sebe tvořit krásu, která se podle autorky bude vsakovat do místa, na kterém žijeme. Zamyslela jsem se. Znáte ty lidi, kteří umí udělat domov kdekoliv? U kterých je vám krásně, protože z ničeho udělali mnoho? Tak tady bych si byla jistá, že tito lidé vědí, kam náleží.
GRADA
Banner

Videorecenze knih

Rozhovor

Richard Jaroněk: Starý lovec už jen tak bezmyšlenkovitě do všeho nekouše

Jaronek zralok perexCo si mnozí z nás představí, když se řekne ,,velký bílý ŽRALOK“? Hádám, že jste si právě vybavili nezastavitelného zabijáka, nejen díky filmu ,,Čelisti“ obecně vžitý předsudek. Nemám pravdu? Tito tvorové ale za svou robustnost ne...

Hledat

Sylva Lauerová: V románu Hodina zmijí své pokušení hrát si se čtenáři posouvám až k hranici dokonalosti

Fanoušci spisovatelky Sylvy Lauerové se po třech letech konečně dočkali a jejich radost může být hned dvojnásobná. Je to jen pár týdnů, co vyšla její sbírka poezie s názvem Klóketen a nyní se na knižních pultech objevil i nový román Hodina zmijí.

Z archivu...


Literatura

Když si rocková hvězda odskočí napsat krimi román


chlapec ve stinu 200Carl-Johan Vallgren – rockový hudebník a spisovatel v jednom, je ve Švédsku známým autorem. Ovšem Chlapec ve stínu je jeho prvním krimi románem. I tak se ale může rovnat zavedeným krimi značkám jako je například jeho krajan...

Divadlo

Neváhejte a vyrazte za zážitky na Kulturu pod hvězdami

kultura pod hvezdami200Kultura pod hvězdami pořádá letní kulturní akce open-air s tím, že spojuje krásná místa s krásným zážitkem v podobě muzikálů a činohry pod širým nebem. Už mají za sebou několik zastávek jako je Opočno, Kroměříž, Brno nebo ...

Film

Komedie Po čem muži touží 2 představuje titulní píseň

po cem muzi touzi 200Nová česká komedie Po čem muži touží 2 představuje ústřední píseň a videoklip. Film je volným pokračováním úspěšné komedie, která se stala divácky nejúspěšnějším českým snímkem roku 2018. Píseň Chci, abys věděla, kdo opravdu jsem ...