Rock for People v Plzni ovládli Motörhead a Guano Apes

Rock for People v Plzni ovládli Motörhead a Guano Apes

Tisk

rfp 200Historicky první ročník festivalu Rock for People Europe se uskutečnil v areálu industriální plzeňské zóny DEPO 2015. Festival dostal podporu od města, které bylo vyhlášeno evropským hlavním městem kultury 2015. Jako hlavní headlineři festivalu vystoupily metalʼnʼrollové legendy Motörhead v čele s Lemmym Kilmistrem.


Zahájení festivalu v pátek 3. července patřilo především britské hudební scéně. První večer ovládla dubstepová parta Modestep. Ze Spojeného království si k nám přijel zadovádět i kokainový král a lamač dívčích srdcí Peter Doherty.


Druhý festivalový den rozproudili především švédští Movits! Už jste někdy slyšeli kombinaci swingu a hip hopu? Movits! jsou toho živým důkazem. A ono to skutečně funguje. Švédy pak na hlavním pódiu vystřídali němečtí Guano Apes, jedni z hlavních headlinerů celého festivalu.

rfp 1


Zpěvačce Guano Apes Sandře Nasic sice už táhne na čtyřicet, ale vůbec na to nevypadá. Předvedla skvělou show, kapela odehrála staré známé pecky, ale i nejnovější songy z alba Offline. Dokonce zazněl i cover písně Ugly boy od Die Antwoord.


Po Guano Apes nastoupilo největší lákadlo festivalu v podobě metalʼnʼrollové legendy Motörhead. Syrové a drásavé decibely se rozléhaly snad celou Plzní. Jediným mínusem celého vystoupení bylo to, že frontmanovi kapely Lemmymu nebylo skoro rozumět. Fanoušci mu to však během show rádi odpustili, stejně jako fakt, že si podle všeho kapela myslela, že vystupuje na Slovensku.
Hvězdou posledního dne se stali energičtí The Parov Stelar, kteří svým elektroswingem roztančili snad každého, kdo stál v doslechu. Mým osobním hudebním objevem celého festivalu se ale stala sympatická estonská parta Elephants from Neptune. Sice jen pro malé publikum, ale tahle kapela předvedla ten správný ryzí rock. Oscilovali někde mezi Foo Fighters a Queens of the Stone Age a sami svůj žánr definují jako Desert Boogie.

rfp 2


www.rockforpeople.com


 
Banner

PřihlášeníDokázali uniknout rozpojení. To ale neznamená, že mají vyhráno

Connor, Risa a Lev jsou teenageři, kterým se podařilo uniknout rozpojení, děsivé proceduře, která z nich měla udělat zdroje náhradních orgánů pro vyvolené. To, že díky náhodám dokázali přežít, ale neznamená, že je čeká šťastná a poklidná budoucnost, právě naopak. To nejtěžší mají teprve před sebou.


YOLI

Rozhovory, které jsou dveřmi k pochopení jinakosti

Kniha z pera Filipa Titlbacha, českého novináře, přibližuje skrze osobní rozhovory životy queer lidí žijících v českém prostoru. Filip Titlbach představil světu nejen soubor třinácti příběhů, ale hlavně soubor sedmnácti důležitých osobností, včetně jeho samotného. Skrze jejich odpovědi předkládá téma čtenářům hned z několika pohledů. O tématech queer komunity mluví zástupci z řad aktivistů, akademické obce a dokonce církve.


N media
Banner

Rozhovor

Kultura pro mě znamená čtení v posteli a fascinaci lidskou tvořivostí

Radka perexŠéfredaktorka Kultury 21 Radka Mothejzíková toho stíhá opravdu hodně. Kromě civilního zaměstnání, má spoustu koníčků a svůj vlastní krámek v České Lípě. Obětavě se věnuje i vedení magazínu K21, což všichni maximálně oceňujeme. Možná vás bude zajímat,...

Hledat

Nalaďte se na jaro plánováním vyvýšených záhonů nejen na balkoně

Vyvýšené záhony na balkoně je název poslední novinky, která vyšla v nakladatelství Kazda. Dozvíte se v ní jak na bohatou úrodu nejen na malém prostoru.Literatura

Skok rovnýma nohama do světa turfu

altTěžko se mi popisuje pocit, když se pár metrů ode mě řítí skupina koní, pod jejich kopyty duní zem. Ta jejich touha být první, zvítězit, která dělá dostihové koně dostihovými koňmi. Ten pro mne tak silný genius loci dostihových závodišť… Koňské dostih...

Divadlo

Největší příběh všech dob

Nejvetsi pribeh 200Hra Patricka Barlowa „Největší příběh všech dob“ (Greatest story ever told). Divadelní „road movie“ se vrací! Aneb všechny cesty vedou na Golgotu...

 

...

Film

Včelka Mája slaví 100. narozeniny!
ImageNaše kamarádka včelka Mája bavila naše maminky, nás a teď i naše děti. Dobrodružství včelky Máji, Vilíka, Hopa a mnoho dalších přátel zkrátka nestárne. V českém znění bylo vydáno hned 104 dílů. Animované příběhy vycházej...