Pozor! Za tebou

Pozor! Za tebou

Tisk

za tebou 200V červenci vyšel u nakladatelství Kalibr příběh Za tebou britské autorky Sibel Hodge s thriller prvky. Jedná se o příjemnou oddechovku, která se čte sama!

 
O autorce

Sibel Hodge je anglická autorka, která v českém překladu debutovala psychothrillerem Faleš (2020), který si získal popularitu a pochvalné recenze. Je to vášnivý člověk a stoupenkyně práv zvířat. Její žánrově rozmanité knihy byly nominovány na nejrůznější literární ceny a patří mezi nejprodávanější například ve Velké Británii, USA, Austrálii i Německu.

O příběhu

Mladá a krásná Chloe Bensonová se probudí v děsivé kobce, ale nakonec se jí podaří utéct. Jejímu příběhu o únosu však nevěří ani doktoři, ani policie, dokonce ani manžel Liam. Chloe však není blázen a rozhodne se na vlastní pěst přijít na to, co se jí stalo a proč si nepamatuje hned několik dní ze své minulosti. Odhalí prodělaná traumata, ale musí se mít na pozoru, protože někdo usiluje o její život.

O mých pochybách

Když jsem si uvědomila, že kniha má jen něco přes dvě stě stran, tak jsem byla na obavách, jak si autorka dokáže poradit s věrným zachycením myšlenkových pochodů jednotlivých postav a logicky postavit příběh, aby měl hlavu a patu. Ale mé obavy nebyly na místě, povedlo se to zdárně a já měla z knihy dobrý pocit, ačkoliv jsem už od první kapitoly věděla, kdo za tím stojí a autorka jela podle klišoidní šablony.

O tom, komu ji doporučit

Pokud máte rádi knihy na jeden-dva dny, při kterých nemusíte moc přemýšlet, ale hlava si odpočine a zabaví se, pak je Za tebou vhodnou volbou pro vás. Příběh je průhledný, ale hrdinčino skládání minulosti dohromady neurazí.

za tebou

Název: Za tebou
Autor: Sibel Hodge
Žánr: thriller
Originální název: Look Behind You (2014)
Nakladatelství: Kalibr
Rok vydání: 2020, pevná vazba
Počet stran: 216
Hodnocení: 70 %

Odkaz na web: https://www.euromedia.cz/za-tebou/kniha/10574/


 
Banner

PřihlášeníVzpoura oceánů ohrožuje lidstvo

Tento fascinující ekothriller, v němž autor zobrazuje vzpouru přírody proti lidstvu jako hororový scénář, nad nímž se tají dech, se stal světovým bestsellerem. Jeho druhé vydání přináší na knižní trh nakladatelství Laser ze společnosti Euromedia Group. První díl už leží na pultech knihkupectví, díl druhý je aktuálně v předprodeji a můžeme se na něj těšit již v únoru 2023.


Laser

Zjistěte, jak přežít ve městě i v přírodě

Kurz přežití je název knihy od Amara Ibrahima, který se dlouhodobě věnuje přežití – pořádá kurzy i o něm přednáší. Tento titul by si měl přečíst každý.


BizBooks
Banner
CBDB.cz - Databáze knih a spisovatelů, knihy online, ebooky zdarma, eknihy ke stažení

Rozhovor

Keramika i malba se staly mou velikou láskou, říká výtvarnice Věra Katka Tatarkovičová

tatarkovicova perex"Nádherné obrazy. Vyzařují neskutečnou pohodu a teplo a vy máte pocit, jako by rozzářily celý prostor foyer Domu kultury v Kroměříži. Tvorba olomoucké výtvarnice má neskutečné pozitivní atmosféru..." To jsou názory návštěvníků na n...

Hledat

Je libo dystopii?

Kdo sleduje knižní svět, nemohl minout knihu Znamenitá mrtvola od argentinské spisovatelky Agustiny Bazterricy. Jaká je?


Fobos

Z archivu...

Čtěte také...

Pokrok nezastavíte, tak buďte alespoň v obraze

pokrok bez povoleni 200V nakladatelství Grada vyšla kniha slovenského odborníka Róberta Chovanculiaka s názvem Pokrok bez povolení a podtitulem Jak sdílená ekonomika, crowdfunding a kryptoměny změnily svět.

...


Literatura

Bee, Schenker: Nestárnoucí tělo

nestarnouci telo200Tohle není dieta, milí čtenáři, je to možná stravovací a životní styl, který vám přinese úlevu nejen na těle, ale i na duši. A je to přitom tak jednoduché, jen to je občas proti zažitým konvencím a všem těm rádoby dietním a stra...

Divadlo

„Jsme citoví analfabeti”

sceny200Měsíc po premiéře nové inscenace Švandova divadla Scény z manželského života, jsem i já vyrazila na představení. Inscenace vychází ze slavného stejnojmenného filmu Ingmara Bergmana, který napsal pro svou bývalou lásku Liv Ullmann a vycházel ve scénáři ...

Film

Miloš Forman slaví osmdesátiny
ImageMiloš Forman jako jediný z českých režisérů, kteří kdy emigrovali (připomeňme uměleckou rezignaci Gustava Machatého, Františka Čápa, Ivana Passera, Vojtěcha Jasného, nemluvě o Janu Němcovi atd.), plně souzněl s cizím prostředím a pro...