Sociální sítě to umí pěkně zavařit

Sociální sítě to umí pěkně zavařit

Tisk

Eliza-je-sama-doma 200V nakladatelství Grada pod značkou Metafora román Eliza je sama doma, určený především ženám.

 

 

 

Eliza Huntová je zakladatelka facebookové stránky Nástěnka pro ženy z Hudson Valley. Tehdy byla na předměstí šťastná, užívala si jak lásky od manžela, tak její malá dvojčata. Pak se však stala jistá věc, děti takzvaně vyletěly z hnízda a ona začala trpět úzkostnou poruchou, která ji brání vycházet z domu. Facebookovou stránku u tak považuje za jedinou zábavu a také kontakt s okolním světem. Když se dozvídá, že tato stránka má živější konkurenci, pouští se do akce a přidává anonymní příspěvek, který má rozvířit vody.

„Anonym: Právě jsem se sem přistěhovala z města a doufala jsem, že začnu znovu. Měla jsem poměr, o kterém můj manžel nic neví. Bývalý milenec se přistěhoval za mnou a pořád se mi objevuje u dveří. Dneska jsem předstírala, že nejsem doma. Bušil na dveře tak, až jsem dostala strach. Řekla jsem mu, že to chci ukončit, ale on o tom nechce ani slyšet. Vím, že podvádět se nemá. Proto s tím chci skoncovat a začít znovu. Jen konstruktivní rady, prosím.“ (str. 40)

Zdánlivě nevinný příběh má dopad na celé předměstí a odstartuje koloběh událostí. Čtenář v krátkých kapitolách sleduje příběhy hned několika vypravěčů jako je novopečená maminka Olivie, vdovec Jackie nebo kamarádka Elizy Amanda. Jejich osudy se podle očekávání spojí a přinesou nečekaná odhalení.

Eliza je sama doma je román, který mě osobně nenadchl, ani neurazil. Četl se dobře, postavy si brzy získaly mé sympatie a zajímalo mě, jak to s nimi bude dál. Navíc dobře ukázal moc sociálních sítí i atmosféru podobných předměstí. Pokud máte rády knihy pro ženy a hledáte nějakou nenáročnou odpočinkovou četbu, nenechte si tento titul ujít.

Jane L. Rosenová je spisovatelka a novinářka píšící pro Huffington Post. Žije v New Yorku a na ostrově Fire Island se svým manželem a třemi dcerami. Často čerpá inspiraci z města, kde žije, i od lidí, kteří v něm spolu s ní žijí. Je autorkou románu pro mladé The Thread, který v roce 2013 sama vydala. Kromě psaní se věnuje televizní produkci a pořádání různých akcí, je spoluzakladatelkou dárkového webu It's All Gravy a spoluautorkou stejnojmenné aplikace. V březnu 2017 navštívila autorka sídlo nakladatelství, aby viděla, kde vzniklo české vydání její knihy. Setkala se rovněž s nakladatelkou Magdalénou Feldekovou.

Eliza-je-sama-doma

Eliza je sama doma
Autor: Jane L. Rosenová
Překlad: Kateřina Harrison Lipenská
Žánr: beletrie, román
Nakladatelství: Grada
Rok vydání: 2021
Počet stran: 328
Hodnocení: 75 %

https://www.grada.cz/eliza-je-sama-doma-12143/


 
Banner

PřihlášeníS toxickými vztahy je to jako s chřipkou – virus daleko snadněji napadne člověka s oslabenou imunitou

S velkou nadsázkou by se tenhle příběh dal nazvat „Jíst, meditovat a milovat po česku“. Jen to není taková selanka, i když se děj odehrává v romantickém přírodním prostředí Grand Canyonu. Hlavní hrdinka tam ani nemedituje, ani si neužívá místních kulinářských specialit, ale tvrdě maká a kručení v břiše už ani nevnímá. A milování? Počáteční elektrické výboje vzrušení brzy vystřídají bolest, paralýza ze strachu a živočišný odpor. Naštěstí zafunguje i pud sebezáchovy.

Pointa

Skřítci Houbáci opět zasahují

Děti, co mají pod kloboukem, už jistě znají skřítky Houbáky. Ti se nyní vracejí na scénu a s nimi spousta dalších lesních bytostí, bez nichž by to v lese nebylo tak úplně ono. Na světě je druhý díl Houbáčků, knížky, která by měla ležet na čestném místě všech knihkupectví. Čím je tak výjimečná? Je prostě jedinečná!

Pointa

Banner
CBDB.cz - Databáze knih a spisovatelů, knihy online, ebooky zdarma, eknihy ke stažení

Hledat

Rozhovor

Renáta Navrátilová: „Taky jsem si přála přibrat v těhotenství co nejméně. A oproti Alici nemám příšernou tchyni a mámu.“

renata navratilova 200Renátě Navrátilové před několika dny vyšla kniha Malý šikanista aneb Jak mámy přicházejí o iluze, a nejen o ní nám prozradila více v tomto rozhovoru.

...

Videorecenze knih

Fotbal je magie, je to souboj umění, techniky a síly se soupeřem, který chce taky vyhrát

Na svém kontě má 130 fotbalových zápasů v nejvyšší československé soutěži, během nichž vystřelil 11 gólů. Kromě toho je dvakrát mistr Kostariky a jednou mistr střední Ameriky, z doby kdy působil v kostarickém klubu LD Alajuelense. Řadu let byl fotbalovým expertem a komentátorem fotbalových zápasů v České televizi. Spolu s manželkou, dcerou a synem pořádají každoročně pravidelně rodinný příměstský tábor pro děti Multi Art Camp, o který je obrovský zájem. Věnuje se také grafice a malování obrazů. Řeč je o Pavlu Karochovi.

Z archivu...

Čtěte také...

O hrůzách koncentráků i důležitosti přátelství a lásky

Chlapeckterý následoval  100Další z mnoha děl o holocaustu vyšlo nedávno u nakladatelství Jota. Jeremy Dronfield a jeho Chlapec, který následoval svého otce do Osvětimi se rozhodně zařadí mezi ty nejzajímavější, a navíc se nebojí pouk...


Literatura

Francouzský román k zasnění i oddechu

stastni lide200Pokračování románu autorky Agnes Martin-Lugand nám vrací Francouzku Diane, která propadla kouzlu irského ostrova, který se stal jejím útočištěm po smrti její dcery a manžela. Chytila zde nový dech a chuť do života za velkého přispění neoma...

Divadlo

Dárkové poukázky Letních shakespearovských slavností přináší nevšední zážitky, a ještě něco navíc

shakespeare 200Od 1. prosince jsou v síti Ticketmaster v prodeji Dárkové ePoukazy na Letní shakespearovské slavnosti 2022. Krásný vánoční dárek v podobě ePoukazu umožní příznivcům Slavností obdarovat své blízké, a kromě bohaté nabídky představení gar...

Film

Láska bez bariér - romantická komedie, kterou musíte vidět

laskabezbarier-perex-novyJocelyn (Franck Dubosc) je úspěšný a bohatý podnikatel a nenapravitelný sukničkář. Aby ženu okouzlil, používá osvědčené postupy: vytahuje se, přetvaruje se a především neustále lže. Když jej nová he...