Sociální sítě to umí pěkně zavařit

Sociální sítě to umí pěkně zavařit

Tisk

Eliza-je-sama-doma 200V nakladatelství Grada pod značkou Metafora román Eliza je sama doma, určený především ženám.

 

 

 

Eliza Huntová je zakladatelka facebookové stránky Nástěnka pro ženy z Hudson Valley. Tehdy byla na předměstí šťastná, užívala si jak lásky od manžela, tak její malá dvojčata. Pak se však stala jistá věc, děti takzvaně vyletěly z hnízda a ona začala trpět úzkostnou poruchou, která ji brání vycházet z domu. Facebookovou stránku u tak považuje za jedinou zábavu a také kontakt s okolním světem. Když se dozvídá, že tato stránka má živější konkurenci, pouští se do akce a přidává anonymní příspěvek, který má rozvířit vody.

„Anonym: Právě jsem se sem přistěhovala z města a doufala jsem, že začnu znovu. Měla jsem poměr, o kterém můj manžel nic neví. Bývalý milenec se přistěhoval za mnou a pořád se mi objevuje u dveří. Dneska jsem předstírala, že nejsem doma. Bušil na dveře tak, až jsem dostala strach. Řekla jsem mu, že to chci ukončit, ale on o tom nechce ani slyšet. Vím, že podvádět se nemá. Proto s tím chci skoncovat a začít znovu. Jen konstruktivní rady, prosím.“ (str. 40)

Zdánlivě nevinný příběh má dopad na celé předměstí a odstartuje koloběh událostí. Čtenář v krátkých kapitolách sleduje příběhy hned několika vypravěčů jako je novopečená maminka Olivie, vdovec Jackie nebo kamarádka Elizy Amanda. Jejich osudy se podle očekávání spojí a přinesou nečekaná odhalení.

Eliza je sama doma je román, který mě osobně nenadchl, ani neurazil. Četl se dobře, postavy si brzy získaly mé sympatie a zajímalo mě, jak to s nimi bude dál. Navíc dobře ukázal moc sociálních sítí i atmosféru podobných předměstí. Pokud máte rády knihy pro ženy a hledáte nějakou nenáročnou odpočinkovou četbu, nenechte si tento titul ujít.

Jane L. Rosenová je spisovatelka a novinářka píšící pro Huffington Post. Žije v New Yorku a na ostrově Fire Island se svým manželem a třemi dcerami. Často čerpá inspiraci z města, kde žije, i od lidí, kteří v něm spolu s ní žijí. Je autorkou románu pro mladé The Thread, který v roce 2013 sama vydala. Kromě psaní se věnuje televizní produkci a pořádání různých akcí, je spoluzakladatelkou dárkového webu It's All Gravy a spoluautorkou stejnojmenné aplikace. V březnu 2017 navštívila autorka sídlo nakladatelství, aby viděla, kde vzniklo české vydání její knihy. Setkala se rovněž s nakladatelkou Magdalénou Feldekovou.

Eliza-je-sama-doma

Eliza je sama doma
Autor: Jane L. Rosenová
Překlad: Kateřina Harrison Lipenská
Žánr: beletrie, román
Nakladatelství: Grada
Rok vydání: 2021
Počet stran: 328
Hodnocení: 75 %

https://www.grada.cz/eliza-je-sama-doma-12143/


 
Banner

PřihlášeníVzpoura oceánů ohrožuje lidstvo

Tento fascinující ekothriller, v němž autor zobrazuje vzpouru přírody proti lidstvu jako hororový scénář, nad nímž se tají dech, se stal světovým bestsellerem. Jeho druhé vydání přináší na knižní trh nakladatelství Laser ze společnosti Euromedia Group. První díl už leží na pultech knihkupectví, díl druhý je aktuálně v předprodeji a můžeme se na něj těšit již v únoru 2023.


Laser

Zjistěte, jak přežít ve městě i v přírodě

Kurz přežití je název knihy od Amara Ibrahima, který se dlouhodobě věnuje přežití – pořádá kurzy i o něm přednáší. Tento titul by si měl přečíst každý.


BizBooks
Banner
CBDB.cz - Databáze knih a spisovatelů, knihy online, ebooky zdarma, eknihy ke stažení

Rozhovor

Seriál k měsíci čtenářů: Knihovny pro K21, Benešov

brezen-mesic-ctenaru 200Regály plné knih, u počítače dáma či pán, který obřadně přebírá vracené knížky a zapisuje nově vypůjčené. Místnost specificky vonící – tak voní jenom tištěné publikace, stojící jako vojáci v řadách. V sále tichý šum, jak...

Hledat

Je libo dystopii?

Kdo sleduje knižní svět, nemohl minout knihu Znamenitá mrtvola od argentinské spisovatelky Agustiny Bazterricy. Jaká je?


Fobos

Z archivu...

Čtěte také...

Matěj Mlynář je zpět

Zavata snehem 200Nakladatelství Motto v rámci zářijových novinek vydalo další knihu Martina Stručovského, pokračování jeho detektivní série tentokrát nazvané Zavátá sněhem.

...

Literatura

Román o skutečném životě českých odbojářů

 

MBMM+B+M je na první pohled zkratka, která vám asi nic neřekne. Krycí název Tři králové už je podstatně známější. Román o třech známých odbojářích tentokrát zpracoval historik Dalibor Vácha. A to velice dobře.

...

Divadlo

První rande v Městském divadle v Brně

první rande perexNe, to není nějaká schůzka v divadle. Tak se jmenuje muzikálová komedie Alana Zachary, Michaela Weinera a Augustina Winsberga, která měla světovou premiéru v USA v roce 2012.. Tento typ příběhu je opravdu v dnešní době víc jak akt...

Film

Seriálová sezona: Orphan Black

orphan black 200Seriálová sezóna v letošním roce přinesla spoustu novinek, několikero obnovených seriálů i pár utnutých příběhů. Kabelové stanice se ale zaměřily především na nové projekty, ze kterých už teď vycházejí naděje na další seriálové ikony. P...