Mrazivé echo

Mrazivé echo

Tisk

mrazive echo 200Nakladatelství Kalibr vydalo v listopadu psychologický thriller Mrazivé echo britské autorky C. J. Carverové. Dokázali byste svěřit svůj život do rukou nejlepšího přítele z dětství?Kdo je C. J. Carverová?

Autorka (* 1959) se považuje za napůl Angličanku a napůl Australanku, je vášnivou cestovatelkou a milovnicí dobrodružství v nejrůznějších formách. Její knihy vycházejí po celé Evropě i v USA a byly přeloženy do více jak 16 jazyků. Mrazivé echo je první knihou ze série Psycholog Harry Hope.

Jak minulost ovlivňuje přítomnost

V dětství byli Harry, Lucas a Guy nejlepšími kamarády, ale udělali lumpárnu a jejich přátelství se rozpadlo. O mnoho let později poznáváme hlavního hrdinu našeho příběhu, psychologa Harryho, který je povolán jako konzultant ke zrůdnému případu, kdy je v ledě nalezena hlava, stažená z kůže a s vyříznutým jazykem. Události naberou rychlý spád, kdy ž vyjde najevo, že oním mrtvím je jeho dávný přítel Guy. Zanedlouho zmizí Harryho pacient a jakoby náhod nebylo dost, při vyšetřování potkává i Lucase. Kruh se uzavírá, jde o lidské životy a Harry se musí rozhodnout, jestli bude riskovat a uvěří Lucasovi.

Hrdina a ti ostatní

Autor nám nejdřív ukáže událost v minulosti, od které se odvíjí pozdější události a fakt, že nás občas minulost dožene. Pak nás uvrhne do přítomnosti a my poznáváme protagonistu Harryho, který nemůže zapomenout na minulou ženu, rád se napije a prostě je to celkově takový sympatický chlapík. Jako protiklad tu máme Lucase, který už v mládí vystupoval arogantně, měl problém s autoritami a teď dokonce i se zákonem. Tento rozpor se vine celou knihou, ale nenechte se mýlit, ne všechno je tak, jak na první pohled vypadá.

Mé doporučení

Mrazivé echo bylo pěkné napínavé čtení se zajímavými postavami a nečekanými zvraty a hádám, že popis detektivního vyšetřování spolu s nečekaným závěrem bude vyhovovat všem těm čtenářům, kteří rádi detektivky s prvky psychologického thrilleru.

mrazive echo

Název: Mrazivé echo
Autor: C. J. Carverová
Originální název: Cold Echo (2019)
Žánr: thriller
Nakladatelství: Kalibr
Rok vydání: 2020, pevná vazba
Počet stran: 272
Hodnocení: 70 %

Odkaz: https://www.euromedia.cz/mrazive-echo/kniha/12414/


 
Banner

PřihlášeníVzpoura oceánů ohrožuje lidstvo

Tento fascinující ekothriller, v němž autor zobrazuje vzpouru přírody proti lidstvu jako hororový scénář, nad nímž se tají dech, se stal světovým bestsellerem. Jeho druhé vydání přináší na knižní trh nakladatelství Laser ze společnosti Euromedia Group. První díl už leží na pultech knihkupectví, díl druhý je aktuálně v předprodeji a můžeme se na něj těšit již v únoru 2023.


Laser

Zjistěte, jak přežít ve městě i v přírodě

Kurz přežití je název knihy od Amara Ibrahima, který se dlouhodobě věnuje přežití – pořádá kurzy i o něm přednáší. Tento titul by si měl přečíst každý.


BizBooks
Banner
CBDB.cz - Databáze knih a spisovatelů, knihy online, ebooky zdarma, eknihy ke stažení

Rozhovor

Vidět rozzářené oči je velmi dojemné!

ducho200Pečovatelskou službu Kvalitní podzim života není třeba dlouze představovat. Již přes dva roky se tým paní ředitelky Lenky Klestilové s obrovskou láskou a péčí stará o seniory v přilehlém okolí Vestce. Stejně jako v předešlých letech, tak i konec loňskéh...

Hledat

Je libo dystopii?

Kdo sleduje knižní svět, nemohl minout knihu Znamenitá mrtvola od argentinské spisovatelky Agustiny Bazterricy. Jaká je?


Fobos

Z archivu...

Čtěte také...

Srdce včely má pět komor – o včelách a vášni k nim

IMG 20191002 120431Život Helen je plný stěhování, práce, vyčerpání a povinností. Momentálně si zvyká na novou hektickou práci a na další místo, kde bydlí, a které snad někdy nazve i domovem. Mezi snad jediné chvíle klidu ...


Literatura

Krásná zahrada – sen mnohých

kvetiny pro zahradu perexZahrada je fenomén, který provází lidstvo od doby, kdy se začalo kultivovat a kdy vznikly první starověké kultury. Visuté zahrady Semiramidiny patří mezi sedm divů starověkého svět...

Divadlo

Marie Stuartovna v Brně

Stuartovna perexSlavný titul Fridricha Schillera se po Černínově režii v Městském divadle v Brně z roku 2006 objevuje v novém nastudování v repertoáru Mahenova divadle NDB v režii Martina Čičváka. Není se co divit. Je to titul, který zaručuje divácký ...

Film

Jak ideologie pronikaly do filmu

Film Europe PEREXDistribuční společnost Film Europe, ačkoli na takovém podnikání sotva může něco vydělat, už drahnou dobu zásobuje českou i slovenskou veřejnost legendárními, ještě v dobách předzvukových vzniklými filmy, od jejichž natočení mnohdy uplyn...