Tajemství rodiny Hartových

Tajemství rodiny Hartových

Tisk

Detska hra perexAnna Hartová je dokonalá matka. Její dcery Nell a Iris jsou nejen nádherné, ale i skvěle vychované. Kromě nich se ale stará i o nevlastní dceru Bay. Jejich ideální život se však od základů změní v den, kdy Nellina krása upoutá pozornost cizince v kavárně.

 


Ukáže se, že muž je zaměstnancem prestižní modelingové agentury. Podle něj je Nell pro modeling jako stvořená. Anna s tím, aby se Nell stala modelkou, nesouhlasí, ale její manžel a Nellin otec Dom má jiný názor. Podle něj je to životní šance, kterou si jeho dcera nesmí nechat ujít. Pokud jde o Nell, ta modelku dělat chce. Nejen pro peníze, které jejich rodině zoufale chybí, ale především proto, aby unikla zvráceným hrám své nevlastní sestry. Podaří se jí to? A dokáže Anna udržet rodinu pohromadě?

O autorce
Autorkou psychologického románu Dětská hra, který v českém překladu vydalo Nakladatelství Ikar, je britská spisovatelka Clare Boyd. Než se stala spisovatelkou, pracovala v televizi jako výzkumná pracovnice v dokumentárních filmech a poté jako editorka scénářů dramatických pořadů v BBC a Channel Four, kde se jí zmocnila láska k vyprávěním příběhu. Nyní žije s manželem a dvěma dcerami v Surrey, kde jí malá zelená kůlna na konci zahrady poskytuje útočiště pro její spisovatelský život.

Jedna rodina, tři vypravěčky
Kniha je psaná v ich-formě a střídají se v ní tři vypravěčky – Anna, Nell a Bay. Najdete zde ale i několik kapitol v er-formě, které vás přenesou do minulosti, čímž vám umožní odhalit některá tajemství o vztahu dvou nevlastních sester.

Anna touží po dokonalé rodině a dělá všechno pro to, aby ji i měla. To ona trvala na tom, aby si její manžel vzal Bay k sobě. Usilovně se snaží, aby k všem dětem přistupovala stejně, ale pořád má pocit, že Bay potřebuje více lásky a pozornosti než její vlastní dcery. Její snaha o dokonalost a únavná starostlivost o matku jí však zabraňují vidět, co se u ní doma odehrává.

Bay je šťastná, že se dostala do milující rodiny, pořád však na Nell žárlí. Tváří se, že jí jde jen o sestřino dobro, její činy ale svědčí o opaku. Neustále se snaží s Nell manipulovat a využívá ji k tomu, aby dostala, co chce.

Nell zas celé dětství poslouchala, jak musí být na chudinku Bay hodná. Snažila se, ale její sestra ji zatáhla do svých zvrácených her. Nell nevěděla, jak se dostat ze sestřina vlivu, a příležitost dělat modelku jí poskytla možnost úniku. Místo toho, aby pocítila úlevu, se však dostala do dalších problémů… a neměla nikoho, koho by mohla požádat o pomoc.

Zneužívání mezi sourozenci i svět modelingu
Autorka na příběhu jedné rodiny ukazuje, jak a proč se odehrává zneužívání a týrání mezi nevlastními sourozenci. Objasní také to, proč to oběť obvykle nenahlásí. Dalším důležitým tématem v knize je postavení začínajících mladých neplnoletých modelek. Sama autorka byla kdysi modelkou, a tak tento svět, o kterém sní spousta dívek, dokonale zná. Ví, že v něm lze vydělat peníze a zažít záviděníhodný úspěch, neignoruje ale ani fakt, že má i svou temnou stránku a že v něm na dívky číhají různá nebezpečí.

Díky tomu nabízí román Dětská hra propracované a uvěřitelné rodinné drama, u kterého až do poslední stránky není jasné, jak dopadne. I když nebudete souhlasit se vším, co hrdinky dělají, dokážete se do nich snadno vcítit a pochopit jejich motivaci.

Detska hra

DĚTSKÁ HRA
Autorka: Clare Boyd
Originální název: The Pretty One
Žánr: psychologický román
Vydáno: Ikar (EUROMEDIA GROUP, a.s.), 2022
Počet stran: 416

Hodnocení: 90 %

www.knizniklub.cz/knihy/539880-detska-hra.html 


 
Banner

PřihlášeníVzpoura oceánů ohrožuje lidstvo

Tento fascinující ekothriller, v němž autor zobrazuje vzpouru přírody proti lidstvu jako hororový scénář, nad nímž se tají dech, se stal světovým bestsellerem. Jeho druhé vydání přináší na knižní trh nakladatelství Laser ze společnosti Euromedia Group. První díl už leží na pultech knihkupectví, díl druhý je aktuálně v předprodeji a můžeme se na něj těšit již v únoru 2023.


Laser

Zjistěte, jak přežít ve městě i v přírodě

Kurz přežití je název knihy od Amara Ibrahima, který se dlouhodobě věnuje přežití – pořádá kurzy i o něm přednáší. Tento titul by si měl přečíst každý.


BizBooks
Banner
CBDB.cz - Databáze knih a spisovatelů, knihy online, ebooky zdarma, eknihy ke stažení

Rozhovor

Velký rozhovor s nadějným umělcem Markem Hubáčkem nejen o Chicagu

hub 200S Markem Hubáčkem jsem se sešla v útulné zlínské kavárničce, abychom si popovídali o jejich velkém projektu s názvem From Czech to Chicago, který má na svědomí on s jeho kamarádem Martinem Vítkem. Rozhovor je o kampani, ale především o umě...

Hledat

Je libo dystopii?

Kdo sleduje knižní svět, nemohl minout knihu Znamenitá mrtvola od argentinské spisovatelky Agustiny Bazterricy. Jaká je?


Fobos

Z archivu...

Čtěte také...

Bublifuk je nová komiksová revue pro holky a kluky

bublif200Jako milovníkovi dětských komiksů mi nemohla uniknout nová komiksová revue Bublifuk. Je určena dětem od sedmi do dvanácti let. Hned na první stránce si v upoutávce čtenáři přečtou, co na ně čeká. Klára Smolíková, šéfredaktorka Bublifuku nám slibuje, že...


Literatura

Jak komunikovat se svým psem

Nestekej-na-sveho-psa Tomas 200V prvé řadě na něj neštěkejte, alespoň tohle doporučuje Tomáš Nushart titulem své knihy „Neštěkej na svého psa“ s podtitulem „Manuál láskyplné a efektivní výchovy“. Neštěkejte znamená vždy se snažte, aby pes p...

Divadlo

Komediomat začal novou sezónu zostra!

komediomat atomPrázdniny se přehouply a nejen ve Zlíně začala nová divadelní sezóna. Právě v rámci ní se v Baťově městě opět ukázala improvizační show Komediomat, která sice bojovala s hranicí morálnosti, ale o to byla vtipnější.

Film

Ivan Trojan se Ve stínu rozhodně neschová

ve stinu plakatBoj dobra proti zlu nebo, chcete-li, silného proti slabšímu tady byl vždy. Jsou to příběhy, které přitáhnou pozornost. Na druhou stranu jsou už ale více či méně předvídatelné. Stejné je to i s novým filmem Davida Ondříčka Ve stí...