Tajemství rodiny Hartových

Tajemství rodiny Hartových

Tisk

Detska hra perexAnna Hartová je dokonalá matka. Její dcery Nell a Iris jsou nejen nádherné, ale i skvěle vychované. Kromě nich se ale stará i o nevlastní dceru Bay. Jejich ideální život se však od základů změní v den, kdy Nellina krása upoutá pozornost cizince v kavárně.

 


Ukáže se, že muž je zaměstnancem prestižní modelingové agentury. Podle něj je Nell pro modeling jako stvořená. Anna s tím, aby se Nell stala modelkou, nesouhlasí, ale její manžel a Nellin otec Dom má jiný názor. Podle něj je to životní šance, kterou si jeho dcera nesmí nechat ujít. Pokud jde o Nell, ta modelku dělat chce. Nejen pro peníze, které jejich rodině zoufale chybí, ale především proto, aby unikla zvráceným hrám své nevlastní sestry. Podaří se jí to? A dokáže Anna udržet rodinu pohromadě?

O autorce
Autorkou psychologického románu Dětská hra, který v českém překladu vydalo Nakladatelství Ikar, je britská spisovatelka Clare Boyd. Než se stala spisovatelkou, pracovala v televizi jako výzkumná pracovnice v dokumentárních filmech a poté jako editorka scénářů dramatických pořadů v BBC a Channel Four, kde se jí zmocnila láska k vyprávěním příběhu. Nyní žije s manželem a dvěma dcerami v Surrey, kde jí malá zelená kůlna na konci zahrady poskytuje útočiště pro její spisovatelský život.

Jedna rodina, tři vypravěčky
Kniha je psaná v ich-formě a střídají se v ní tři vypravěčky – Anna, Nell a Bay. Najdete zde ale i několik kapitol v er-formě, které vás přenesou do minulosti, čímž vám umožní odhalit některá tajemství o vztahu dvou nevlastních sester.

Anna touží po dokonalé rodině a dělá všechno pro to, aby ji i měla. To ona trvala na tom, aby si její manžel vzal Bay k sobě. Usilovně se snaží, aby k všem dětem přistupovala stejně, ale pořád má pocit, že Bay potřebuje více lásky a pozornosti než její vlastní dcery. Její snaha o dokonalost a únavná starostlivost o matku jí však zabraňují vidět, co se u ní doma odehrává.

Bay je šťastná, že se dostala do milující rodiny, pořád však na Nell žárlí. Tváří se, že jí jde jen o sestřino dobro, její činy ale svědčí o opaku. Neustále se snaží s Nell manipulovat a využívá ji k tomu, aby dostala, co chce.

Nell zas celé dětství poslouchala, jak musí být na chudinku Bay hodná. Snažila se, ale její sestra ji zatáhla do svých zvrácených her. Nell nevěděla, jak se dostat ze sestřina vlivu, a příležitost dělat modelku jí poskytla možnost úniku. Místo toho, aby pocítila úlevu, se však dostala do dalších problémů… a neměla nikoho, koho by mohla požádat o pomoc.

Zneužívání mezi sourozenci i svět modelingu
Autorka na příběhu jedné rodiny ukazuje, jak a proč se odehrává zneužívání a týrání mezi nevlastními sourozenci. Objasní také to, proč to oběť obvykle nenahlásí. Dalším důležitým tématem v knize je postavení začínajících mladých neplnoletých modelek. Sama autorka byla kdysi modelkou, a tak tento svět, o kterém sní spousta dívek, dokonale zná. Ví, že v něm lze vydělat peníze a zažít záviděníhodný úspěch, neignoruje ale ani fakt, že má i svou temnou stránku a že v něm na dívky číhají různá nebezpečí.

Díky tomu nabízí román Dětská hra propracované a uvěřitelné rodinné drama, u kterého až do poslední stránky není jasné, jak dopadne. I když nebudete souhlasit se vším, co hrdinky dělají, dokážete se do nich snadno vcítit a pochopit jejich motivaci.

Detska hra

DĚTSKÁ HRA
Autorka: Clare Boyd
Originální název: The Pretty One
Žánr: psychologický román
Vydáno: Ikar (EUROMEDIA GROUP, a.s.), 2022
Počet stran: 416

Hodnocení: 90 %

www.knizniklub.cz/knihy/539880-detska-hra.html 


 

PřihlášeníŘeka pod hladinou – hra na samotné výspě teritoria život

Na knižním trhu se nedávno objevil titul, který by si zasloužil multižánrové zařazení. Řeka pod hladinou s podtitulem Vědomím proti času totiž není pouhým dobrodružstvím, ale románem s mnohem širším, filosoficko-psychologicko-vědeckofantastickým přesahem. Vypráví o muži, jehož v červnu roku 2018 objevili indiánští lovci na břehu řeky Tatshenshini v oblasti Yukon a přivezli jej s vážným poraněním do Nemocnice sv. Pavla ve Vancouveru. Neznámý v bezvědomí je později identifikován jako vodácký průvodce z Čech.

Bílá vlčice

Na první pohled mě Bílá vlčice zaujala svou nádherně ilustrovanou obálkou, která láká k samotnému prozkoumání obsahu knihy. Pojďme se tedy společně ponořit do dobrodružství maličké Pětky a jejího věrného druha havrana Raaka, který ji doprovází na její místy i strastiplné životní pouti. Budete zažívat nezměrná dobrodružství v hlubokých lesích, podél řek i na rozsáhlých pláních v samotném srdci hor, kdy se radostné chvíle, budou střídat s těmi smutnějšími, avšak rozhodně vás nenechají vydechnout.

Banner
CBDB.cz - Databáze knih a spisovatelů, knihy online, ebooky zdarma, eknihy ke stažení

Hledat

Videorecenze knih

Rozhovor

V divadle se ten čas úplně nezastavil, míní herečka Bohdana Pavlíková

bohdana perexCo poslední rok dělala a čím se zabývala herečka Bohdana Pavlíková, ale také o tom, jaké má mimoherecké vlohy či koníčky, jaké filmy či seriály ráda sleduje anebo o tom, co jí třeba už v další sezóně čeká, je následující rozhovor. I když působi...

Fanouškovství i historie nejúspěšnějšího českého klubu

Úspěšný český autor Ota Kars přichází s dalším dílem, které se tentokrát věnuje jeho vášni pro fotbal. Fotbalová škvára je další knihou vydanou ke 130. výročí od založení letenského klubu. Popisuje jeho historii tak trochu jiným způsobem.

Z archivu...

Čtěte také...

Jaké tradice se uchovaly v Jižních Čechách?
ImageKrásné a na omak příjemné knížce Jižní Čechy, velikostí tak akorát do ruky, vévodí na obálce fotka Putimi, vsi proslulé z literatury, jak jsem o tom psal nedávno na tomto serveru. Ovšem aut...

Literatura

Podivní na misi v Americe

mapa dni200Ještě si jasně pamatuji, jak mě naprosto zhypnotizovala obálka první knihy Ransoma Riggse. K tomu tajemný název Sirotčinec slečny Peregrinové pro podivné děti. Letos na knižní pulty doputoval již čtvrtý díl série. Tentokrát se s našimi podivnými...

Divadlo

Švandovo divadlo uvede inscenaci Kabaret Winton. Dramatický příběh zachráněných dětí se tak dočká divadelního zpracování

winton 200Silný příběh dvou sester inspirovaný skutečnými osudy a dramatickými historickými událostmi slibuje divákům Švandova divadla inscenace Kabaret Winton. Na scénáři se podílela spisovatelka Kateřina Tučková a jeho spoluautorem je i Martin Františák, uměle...

Film

Mazel je podle režiséra letní film s prázdninovou atmosférou

mazel 200Prázdninové dobrodružství z letního tábora od Petra Oukropce, autora filmu Modrý tygr. Rodinný film odhalí tajemství našich lesů, kde se skrývají kouzelné bytosti různých tvarů a velikostí. Travní mužíci, létající čarodějnice ostružníková, rodiny ...