Mrazivý příběh o pomstě a zradě

Mrazivý příběh o pomstě a zradě

Minulosti neuteces perex
Pro malou Zanu je den, kdy slaví své páté narozeniny, výjimečný. Dostane dort, na němž hoří pět červených svíček, a až je sfoukne, bude z ní oficiálně velká holka. Něco se však strašlivě zvrtlo a když do bytu vešel komisař Ewert Grens, udeřil ho do nosu nejen zápach zkaženého jídla, nýbrž i něčeho horšího.

 


Na to, co spatřil, nikdy nezapomněl. Teď, po dvou desetiletích, se do bytu vrací znovu. Někdo se do něj vloupal a vzal něco, co by mohlo s někdejším případem souviset. Zdá se, že ten někdo pátrá po Zaně. Pokud ji chce Grens zachránit, musí ji najít jako první.


Plnohodnotná severská krimi
Kniha Minulosti neutečeš je součástí série o Ewertu Grensovi, kterou napsala autorská dvojice tvořená oceňovaným novinářem Andersem Roslundem a bývalým vězněm Börgem Hellströmem. Kromě samotného Ewerta má série i dalšího hlavního hrdinu – informátora Pieta Hoffmanna. Knihy ze série se staly bestsellery po celém světě a na jejich motiv byl natočen i film. Po náhlé smrti Börgeho Hellstöma se Roslund rozhodl v psaní série pokračovat sám. Zatím ji doplnil o dvě knihy. Jednou z nich je i Minulosti neutečeš, která je plnohodnotnou severskou krimi.


Kdo a proč vraždil?
Vyšetřit několik let starou vraždu není snadné. To platí i pro takovou, která se vyšetřovatelům nesmazatelně vryje do paměti. Komisaře Grense však přivedlo na stopu vloupání na dávné místo činu, a tak se rozhodne, že tentokrát zjistí, kdo a proč tehdy vraždil. Chce také ochránit malou Zanu, a tak začíná souboj s časem. Grensovi v jeho snažení pomáhá informátor Piet Hoffmann, s nímž v minulosti již několikrát spolupracoval.


Na začátku knihy se nachází krátký náhled do minulosti, který odhalí, co se tenkrát vlastně stalo. Poté děj poskočí o dvacet let dopředu a pak se vše odehrává v průběhu pouhých tří dnů. Ty jsou plné překvapivých zjištění, akce i brutality a dokážou otřást vším, čemu hrdinové věřili. Příběh je skvěle napsaný, protkaný mrazivou atmosférou a zakončený překvapivou pointou.

 Minulosti neuteces

MINULOSTI NEUTEČEŠ
Autor: Anders Roslund
Originální název: Jamåhonleva
Překlad: Karolína Kloučková
Žánr: krimi, thriller
Vydáno: Kalibr, 2020
Počet stran: 472

Hodnocení: 85%

www.knizniklub.cz/knihy/404231-minulosti-neuteces


 

PřihlášeníSoutěže

HONZA HOMOLA HRAJE V BARVÁCH NA STO LET STAROU KYTARU

Honza Homola z Wohnoutů pokračuje ve své sólové tvorbě, kdy v minulosti vydal již dvě alba. Od roku 2012, kdy vyšlo CD Čarovánky, nechal sólovou tvorbu spát a pustil se do malování obrazů. V době lock downu, kdy Wohnouti nekoncertovali, se začal učit hrát na housle. A když se vše pospojovalo, vznikla z toho nová píseň, ke které přizval jako hosta Terezii Kovalovou.

I ve Finsku může být vyhlášené letovisko

Palm Beach Finland je název další knihy finského spisovatele Anttiho Tuomainena, která vyšla v nakladatelství Kniha Zlín.
Kniha Zlín (Albatros Media)
CBDB.cz - Databáze knih a spisovatelů, knihy online, ebooky zdarma, eknihy ke stažení

Rozhovor

Jsem workoholik a nedokážu být v klidu, říká herec Dušan Sitek

dusan sitek 200Čtvrtstoletí strávil herec Dušan Sitek v Městském divadle ve Zlíně, odkud před pěti lety přestoupil do souboru Divadla pod Palmovkou v Praze. Přesto ho teď zná pomalu celá republika, neboť díky vytopenému divadlu soubor hodně cestuje. Úspě...

Hledat

Videorecenze knih

Příhody telátka potěší malé poplety i rodiče

Ve vydavatelství Radioservis vyšla audiokniha Příhody telátka poplety určená pro malé děti, ale určitě pobaví a potěší i dospělé.
Radiotéka

Anketa

Myslíte si, že současná kultura upadá?
 

Z archivu...

Čtěte také...

Z louže pod okap

blanche na utekuDěj detektivní novely Barbary Neelyové Blanche na útěku se odehrává v Severní Karolíně. Její hlavní hrdinka je chudá čtyřicetiletá černoška s paradoxním jménem Blanche Whiteová, která řeší velký problém. Musela se s ...


Literatura

James Fallon = psychopat, který měl štěstí

psychopat 200V nakladatelství Portál vyšla velmi zajímavá kniha nazvaná Psychopat v mém mozku s podtitulem Neurovědcova cesta k odhalení jeho temného já. Jejím autorem James Fallon.

 

...

Divadlo

Večeře bez servítků

pohreb-az-zitra 1 perexŠvandovo divadlo zve na večeři prostřednictvím hry Pohřeb až zítra, jejíž autorkou je Natalie Kocab. Na diváky čeká intenzivní zážitek plný ostrých slovních střetů opepřený složitou situací jednotlivých členů rodiny zase...

Film

Brzobohatý, Ruml a Tobrman jako tuláci ve swingové pohádce Adély Zejfartové a jejího orchestru Sunny Swing

swingova pohadka 200Během letošního adventu spatří světlo světa nová česká pohádka. Nebude to však klasická tele-vizní pohádka, ale swingová pohádka. V hlavních rolích krátkého hudebního filmu k písni Jen se s písničkou smát uvidíte zpěvačku a h...