Krásné věci Aneb #ctenijesexy
Banner

Krásné věci Aneb #ctenijesexy

krasne veci 200V dubnu vyšel u nakladatelství Cosmopolis román Janelle Brownové Krásné věci, který se už na přebalu knihy pyšní oceněními bestseller deníku New York Times a nejlepší kniha měsíce na Amazonu. A to není všechno, Amazon chystá adaptaci tohoto příběhu a v hlavní roli zazáří Nicole Kidman. Krásné věci prostě stojí za to!Autorka, co má potenciál

Janelle Brownová je spisovatelka a novinářka píšící pro Vogue, The New York Times, Elle a mnoho dalších. Napsala zatím čtyři knihy, které byly vydány ve dvou desítkách zemí a umístily se na vrcholcích žebříčku novin The New York Times. Česky si můžete přečíst i její knihu Naposledy se ohlédni (2018).

Přepych, kam se podíváš

Hlavní hrdinkou je mladá a krásná Nina, která dávno opustila naivní představy o tom, že se bude živit uměním a teď s přítelem okrádá zlatou mládež v Los Angeles. Její partner Lachlan v tom umí chodit a ostatně Nina také, vždyť její matka byla profesionální podvodnicí. To se ale změnilo, když jí diagnostikovali rakovinu. Nina potřebuje rychle sehnat peníze na nákladnou léčbu a rozhodne se vrátit se do minulosti a podfouknout lidi, kteří jí v minulosti ublížili. Tak se dostáváme k druhé hlavní postavě knihy, Vanesse, která se narodila se stříbrnou lžičkou v puse, nikdy se nemusela o nic snažit, bohatí rodiče se o vše postarali a tak si dlouho užívala život influencerky. Po smrti jejího otce se však spousta věcí změnila, ona se vrací k jezeru Tahoe do rodinného sídla Stonehaven. Dosáhne Nina odplaty a získá snadné peníze, nebo vše dopadne jinak, jelikož nic není takové, jak se na první pohled zdá?

Dvě hrdinky, dvě časové linie, jeden příběh

Autorka před námi rozehrála zamotané vyprávění, kde často nahlížíme do minulosti, abychom lépe pochopili přítomnost a to, co žene hrdiny vpřed. Tak je tomu u Niny i její matky a taky Vanessy. Chybí mi tu ale pozadí života Lachlana, jak se k podfukům dostal a co je jeho hnacím motorem. Minulost Nininy a Vanessiny rodiny se proplétá a tvoří mozaiku, která čtenáře ihned zaujme. Kniha se čte jedním vrzem, je psána přívětivým moderním jazykem a ukazuje zlatou mládež i věk sociálních médií v nepříliš lichotivém světle.

Bohatství i odvrácená strana pozlátka

Kniha jistě zaujme už obálkou, kterou má na svědomí Robin Brichta, jelikož už i z ní sálá luxus. Jedná se o příjemné čtení a je fajn, že autorka nám nenaservírovala jednu hlavní hrdinku a kolem ní vystavěla příběh, ale postavila proti sobě dvě silné nezávislé ženy a nechala čtenáře, ať si vyprávění přebere po svém. Rozhodně se nelekejte délky, je to příjemný bonus, že se autorka tak rozepsala, protože přečtené je to raz dva. Román nabízí hodně twistů a poutavých odboček a stojí za to, mít tohle doma!

krasne veci

 

Název: Krásné věci
Autor: Janelle Brownová
Žánr: román
Originální název: Pretty Things (2020)
Nakladatelství: Cosmopolis
Rok vydání: 2021, pevná
Počet stran: 488
Hodnocení: 90 %

Odkaz: https://www.grada.cz/krasne-veci-11952/


 

PřihlášeníSoutěže

Má cesta za štěstím - autobiografie Mistra

gottPrávě vychází unikátní autobiografie největší legendy české a československé hudební scény všech dob. Autentický obraz fascinující životní dráhy výjimečného umělce s mezinárodním renomé, který na hudebním nebi začal zářit ve svých dvaceti letech.
SUPRAPHON

V hlavní roli Tomáš Holý a jeho nesnadný život i tragický konec

Český spisovatel, básník a držitel Magnesie Litera – Kosmas Ceny čtenářů za rok 2018 Ota Kars přichází s již druhou knihou o jednom z nejslavnějších českých dětských herců. V hlavní roli Tomáš Holý, tentokrát prostřednictvím krásně zpracovaného grafického románu.
Nakladatelství Argo
CBDB.cz - Databáze knih a spisovatelů, knihy online, ebooky zdarma, eknihy ke stažení

Rozhovor

Václav Neckář - rozhovor pro festival Benátská! s Impulsem

neckar 2Na jedinečném festivalu Benátská! s Impulsem, který se bude konat 25. – 28. července 2019 v areálu ve Vesci u Liberce, vystoupí také Václav Neckář i s jeho kapelou Bacily a v doprovodu smyčcového kvarteta! Na co se těší a jaká vystoupení si rozhodně...

Hledat

Videorecenze knih

Vymazlené dítě harfistky Jany Bouškové – sólové album Má vlast

Dokážete si představit harfu jako plnohodnotný sólový nástroj, který dokáže znít jako celý symfonický orchestr? Harfistka Jana Boušková pojala tuto otázku jako výzvu a v průběhu čtyř let upravila vybrané skladby českých velikánů, jakými jsou Smetana, Dvořák a Suk, do zcela unikátní podoby.
Supraphon

Z archivu...

Čtěte také...

Nechte se pohltit knihou Temná hmota

temna hmota perexKoncem května vydalo nakladatelství Knižní klub ponurý příběh Blake Crouche Temná hmota. Vymakaný příběh s přesahem do světa fyziky o životních rozhodnutích, která navždy mohou měnit naše životy, si zaslouží pozornost i vás!


Literatura

Sexy strategie zachraňuje svět, používá zbraně hromadného vzrušení

Sexy strategie perexLáska je boj, tak ahoj. Na tomto nepříliš duchaplném prohlášení, které kdysi vyrývali studenti a studentky do omítek na toaletách či autobusových zastávkách (a možná se tak děje dodnes), asi něco bude. Ovšem samotná láska je v...

Divadlo

Muzikál Mamma Mia! na prknech divadla Hybernia

Mia 200Muzikál Mamma Mia! patří bezesporu k nejslavnějším muzikálům světa. I u nás má tento muzikál úspěch. Prodalo se přes 250 000 vstupenek. Proto je muzikál obnoven a během léta se dočkáte 32 exkluzivních představení. V českém znění. Hra...

Film

Slavoj Žižek píše o filmu

lacrim200Slovinský filozof Slavoj Žižek bývá jednou považován za (neo)marxistu či přímo (neo)komunistu, zabředávajícího do psychoanalytických výkladů, jindy je mu vyčítáno laciné pozérství. Přesto jej časopis Foreign Policy zařadil mezi stovku nejvlivnějších my...