Helen Fieldsová je dokonalost sama

Helen Fieldsová je dokonalost sama

dokonaly zlocin 200V dubnu vyšla již pátá kniha britské autorky Helen Fieldsové ze série Luc Callanach, tentokráte nese titul název Dokonalý zločin. Vytříbenou směsici prohnanosti, akce a napětí v tomto díle okoření i vztah dvojice protagonistů, takže se máte na co těšit!

 Pár slov o autorce

Helen Fieldsová (* 1969) třináct let pracovala jako právnička, poté si s manželem založili filmovou produkční společnost, kde se uplatnila jako scenáristka i producentka. Vlastním nákladem si vydala první dvě fantasy knihy, ale do světa velké literatury pronikla právě se sérií Inspektor Luc Callanach, která v originále čítá už osm dílů. Fieldsová žije s rodinou v Hamsphiru, má ráda divadlo, filmy, karate a létání ve větrném tunelu.

Pár slov k sérii

V rámci série s krasavcem Lucem Callanachem a svéráznou Avou Turnerovou vyšly tyto knihy: Dokonalé stopy (2018), Dokonalá kořist (2018), Dokonalá smrt (2019), Dokonalé ticho (2020), Dokonalý zločin (2021). Kniha Dokonalé stopy byla v roce 2017 nominována v rámci McIlvanney Prize v kategorii nejlepší román, stejně tak v roce 2018 ve stejné kategorii kniha Dokonalá smrt.

Existuje dokonalý zločin?

Co si představíte pod pojmem dokonalý zločin? Přece zločin, o kterém se nikdo nedozví, tudíž nejde ani klasifikovat jako zločin. Právě na tento typ zločinecké aktivity v pátém románu naráží zkušené duo Luc a Ava. Vyšetřují sérii zdánlivě nepropojených sebevražd, jen aby přišli na to, že zde řádí nemilosrdný zabiják, který místo činu upraví tak, aby to vypadalo, že si život vzali dobrovolně. S každým dalším uzmutým životem je vrah sebevědomější a zvyšuje laťku toho, co si může dovolit a také jednotlivé vraždy jsou brutálnější.

Dokonalý příběh

Autorka vydává jednu knihu ročně a jednoduše vidíme, že si na své práci dává záležet a vše promýšlí do detailu. Přísady svých příběhů dokáže umně kombinovat, tu přidat či ubrat a vytváří čtivá díla. Mix drsného Skotska, dvou na prvních pohled naprosto odlišných protagonistů a jejich ne zrovna jednoduchého vztahu, stejně jako originální případy, které jsou vyřešeny díky poctivé a mnohdy mravenčí policejní práci, to člověku prostě uhrane. Mě autorka lapila už u prvního dílu a nemůžu se dočkat dalšího pokračování, takže pokud hledáte opravdu originální detektivku, musíte zkusit tuto lahůdku! 

dokonaly zlocin

Název: Dokonalý zločin
Autor: Helen Fieldsová
Žánr: detektivka
Originální název: Perfect Crime (2019)
Nakladatelství: Kniha Zlín
Rok vydání: 2021, pevná
Počet stran: 376
Hodnocení: 90 %

Odkaz: https://www.albatrosmedia.cz/tituly/63398881/dokonaly-zlocin/


 

PřihlášeníSoutěže

Zvířata nejsou bez citu

Nakladatelství Portál vydalo velmi zajímavou knihu. Zve nás do obrovského světa zvířecích smyslů. A je mi až hanba, jak člověk s těmito smyslově bohatými zvířaty zachází a je dojemné, když je někdo miluje a plně respektuje jejich potřeby.
Portál

Nevyhazujte dřevo a vyrobte si z něj jednoduše nějaký nábytek

Jednoduše ze dřeva s podtitulem Nábytek a předměty z nasbíraného dřeva je název knihy, která vyšla v nakladatelství Grada už v roce 2016 a loni se dočkala dotisku. Nadšení Antje Rittermannové je rozhodně nakažlivé!
Grada
CBDB.cz - Databáze knih a spisovatelů, knihy online, ebooky zdarma, eknihy ke stažení

Videorecenze knih

Rozhovor

Felix Holzmann znovu na scéně.

200roz12. října 2013 uvedlo pražské divadlo Semafor premiéru pořadu herce, moderátora a režiséra Davida Šíra s názvem NOVÉ SCÉNKY FELIXE HOLZMANNA. A protože to je bezesporu ojedinělá příležitost, přinášíme čtenářům rozhovor s Davidem nejen o tomto pořadu, ale...

Hledat

Když se v písních stmívá

Album Martina Hejnáka Chmýří, které vlastním nákladem vydal v roce 2021, obsahuje 14 (relativně) nových či zrevitalizovaných skladeb. Jednotlivé songy nejsou příliš dlouhé, takže i přes jejich celkový počet výsledná stopáž jen o fous přesahuje 30 minut.

Z archivu...

Čtěte také...

Introverti jako odporní individualisté? Mýtus!

Kontakty perexBýt introvertem ve světě plném extrovertů není snadné. Protože introverti jsou vnímáni jako ti divní, ti, kteří se nehodí pro týmovou práci nebo ti, kteří nemají rádi společnost. A přitom to tak vůbec nemusí být! Devora Zack, autorka knih...


Literatura

Budete se bát Závislosti?

zavislost 200V dubnu vyšel u nakladatelství Kniha Zlín thriller Závislost italského autora Paola Roversiho. Chcete-li si vyzkoušet jiný styl vyprávění, než momentálně preferovaný severský či britský, zkuste sáhnout zrovna po této útlejší, leč neméně přek...

Divadlo

Slovácké divadlo uvádí soudní drama Teror přímo u Okresního soudu

teror200V pátek 29. dubna se příznivci Slováckého divadla dočkají dalšího výjimečného zážitku. Soudní drama Teror německého dramatika a právníka Ferdinanda von Schiracha Teror budou hrát divadelníci v jednací síni Okresního soudu v Uherském Hradišti a o vině či n...

Film

Vzhůru za Piráty!

altDruhý díl filmu Piráti z Karibiku s názvem Truhla mrtvého muže je možná nejzajímavějším pokračováním z celé filmové série.

...