Helen Fieldsová je dokonalost sama
Banner

Helen Fieldsová je dokonalost sama

dokonaly zlocin 200V dubnu vyšla již pátá kniha britské autorky Helen Fieldsové ze série Luc Callanach, tentokráte nese titul název Dokonalý zločin. Vytříbenou směsici prohnanosti, akce a napětí v tomto díle okoření i vztah dvojice protagonistů, takže se máte na co těšit!

 Pár slov o autorce

Helen Fieldsová (* 1969) třináct let pracovala jako právnička, poté si s manželem založili filmovou produkční společnost, kde se uplatnila jako scenáristka i producentka. Vlastním nákladem si vydala první dvě fantasy knihy, ale do světa velké literatury pronikla právě se sérií Inspektor Luc Callanach, která v originále čítá už osm dílů. Fieldsová žije s rodinou v Hamsphiru, má ráda divadlo, filmy, karate a létání ve větrném tunelu.

Pár slov k sérii

V rámci série s krasavcem Lucem Callanachem a svéráznou Avou Turnerovou vyšly tyto knihy: Dokonalé stopy (2018), Dokonalá kořist (2018), Dokonalá smrt (2019), Dokonalé ticho (2020), Dokonalý zločin (2021). Kniha Dokonalé stopy byla v roce 2017 nominována v rámci McIlvanney Prize v kategorii nejlepší román, stejně tak v roce 2018 ve stejné kategorii kniha Dokonalá smrt.

Existuje dokonalý zločin?

Co si představíte pod pojmem dokonalý zločin? Přece zločin, o kterém se nikdo nedozví, tudíž nejde ani klasifikovat jako zločin. Právě na tento typ zločinecké aktivity v pátém románu naráží zkušené duo Luc a Ava. Vyšetřují sérii zdánlivě nepropojených sebevražd, jen aby přišli na to, že zde řádí nemilosrdný zabiják, který místo činu upraví tak, aby to vypadalo, že si život vzali dobrovolně. S každým dalším uzmutým životem je vrah sebevědomější a zvyšuje laťku toho, co si může dovolit a také jednotlivé vraždy jsou brutálnější.

Dokonalý příběh

Autorka vydává jednu knihu ročně a jednoduše vidíme, že si na své práci dává záležet a vše promýšlí do detailu. Přísady svých příběhů dokáže umně kombinovat, tu přidat či ubrat a vytváří čtivá díla. Mix drsného Skotska, dvou na prvních pohled naprosto odlišných protagonistů a jejich ne zrovna jednoduchého vztahu, stejně jako originální případy, které jsou vyřešeny díky poctivé a mnohdy mravenčí policejní práci, to člověku prostě uhrane. Mě autorka lapila už u prvního dílu a nemůžu se dočkat dalšího pokračování, takže pokud hledáte opravdu originální detektivku, musíte zkusit tuto lahůdku! 

dokonaly zlocin

Název: Dokonalý zločin
Autor: Helen Fieldsová
Žánr: detektivka
Originální název: Perfect Crime (2019)
Nakladatelství: Kniha Zlín
Rok vydání: 2021, pevná
Počet stran: 376
Hodnocení: 90 %

Odkaz: https://www.albatrosmedia.cz/tituly/63398881/dokonaly-zlocin/


 

PřihlášeníSoutěže

Má cesta za štěstím - autobiografie Mistra

gottPrávě vychází unikátní autobiografie největší legendy české a československé hudební scény všech dob. Autentický obraz fascinující životní dráhy výjimečného umělce s mezinárodním renomé, který na hudebním nebi začal zářit ve svých dvaceti letech.
SUPRAPHON

V hlavní roli Tomáš Holý a jeho nesnadný život i tragický konec

Český spisovatel, básník a držitel Magnesie Litera – Kosmas Ceny čtenářů za rok 2018 Ota Kars přichází s již druhou knihou o jednom z nejslavnějších českých dětských herců. V hlavní roli Tomáš Holý, tentokrát prostřednictvím krásně zpracovaného grafického románu.
Nakladatelství Argo
CBDB.cz - Databáze knih a spisovatelů, knihy online, ebooky zdarma, eknihy ke stažení

Rozhovor

Ředitel Klášterních hudebních slavností: „Již se nebojím.“

Roman Janku 200Rozhovor s Romanem Janků, ředitelem hudebního festivalu, který neúnavně pořádá v srdci Jeseníků již 15 let. Letos má od 27. června do 13. září na programu symbolických 15 koncertů. Vystoupí mimo jiné světová harfistka a patronka festivalu...

Hledat

Videorecenze knih

Vymazlené dítě harfistky Jany Bouškové – sólové album Má vlast

Dokážete si představit harfu jako plnohodnotný sólový nástroj, který dokáže znít jako celý symfonický orchestr? Harfistka Jana Boušková pojala tuto otázku jako výzvu a v průběhu čtyř let upravila vybrané skladby českých velikánů, jakými jsou Smetana, Dvořák a Suk, do zcela unikátní podoby.
Supraphon

Z archivu...

Čtěte také...

Zábavná poučná kniha pro děti? Bojovníci od Jany Sedláčkové!

bojovnici200V listopadu nám nakladatelství B4U Publishing ve spolupráci s nakladatelstvím Albatros poskytlo výborný tip na vánoční dárek! Nádherně ilustrovanou knihu Bojovníci od Jany Sedláčkové. Pokud hledáte pro děti poučné čtení s úžasnými obrázky, u kt...


Literatura

Není uspávací peřinka jako uspávací peřinka – jedna z nich je Kanafásek!

o kanafaskovi miklinova galinaKdyž se to vezme kolem a kolem, málokteré dítě chce večer do postýlky. To je prošení a smlouvání, aby se ještě nemuselo spát. Co se tím rodiče natrápí, co všechno večer co večer naslibují, aby své ratolesti udrželi pod ...

Divadlo

Jak vypadá Prostřeno po zlínsku?

laska prochazi zaludkem 200Divadlo Malá scéna Zlín se v současnosti zaměřuje na vlastní autorskou tvorbu, a pokud by všechna představení byla taková, jako Láska prochází žaludkem, je velká škoda, že toho nehrají více. Druhá repríza této komed...

Film

Ďáblův advokát: excelentní zloduch Al Pacino

dabluv advokat al pacino reevesSoudní síně jsou plné případů, kdy právníci obhajují své klienty, aniž by si byli jisti jejich nevinou. Přesto se musí snažit najít co nejvíce důkazů, svědčících v jejich prospěch a roznést na kopyte...