České krimi překvápko: Stvůra

České krimi překvápko: Stvůra

Tisk

stvura 200V srpnu vydalo nakladatelství Kalibr detektivní příběh stvůra od nové české autorky Kristýny Trpkové. Zaujal mě přebal knihy, ale její obsah mě naprosto pohltil a udivil – samozřejmě pouze v dobrém slova smyslu. Ráda bych na čtení navnadila i vás!


Na tuto debutantku pozor

Kristýna Trpková (* 1996) žije s rodinou v Holicích. Pracovala jako disponentka zákaznického servisu, nyní se věnuje péči o tři malé děti. Od sedmi let hraje na klavír, také ráda zpívá, jezdí na kolečkových bruslích nebo peče. Psaní detektivních románů se začala věnovat před narozením třetího dítěte. Na kontě má i knihu Rozsudek smrti, taktéž z tohoto roku.

Jedno malé městečko. Dvě brutální vraždy.

V městu Holice nedaleko Pardubic je nalezeno mrtvé a znetvořené tělo mladé dívky. Vyšetřování vede mladá a ambiciózní komisařka Laura Linhartová, spolu v tandemu s novým kolegou Adamem Benešem. Hlavního podezřelého vyčíhnou rychle, ale je to až příliš jednoduché, aby viníkem byl muž nedávno usvědčený z velmi podobné vraždy. Tým kriminalistů bude mít plné ruce práce a nás čeká řada nečekaných zvratů a napínavých překvapení.

Zločin, pilná práce a vztahy

Brutální zločin, který nejde jen tak rozmotat a cesta k odhalení pachatele není přímočará a z českého prostředí? Navíc od autorky, která svou spisovatelskou kariéru teprve rozjíždí? No bravo! Máme tady mravenčí policejní práci, rozpitvanou do puntíku a neotřelé charaktery vyšetřovatelů, jež pojí dávná historie. Hned bych si přečetla druhý díl a pevně věřím, že autorka na těchto hrdinech postaví celou sérii!

Stvůra představuje známé prostředí českého městečka, které je šokováno nelidskou vraždou mladinké dívky a podle mého laického uvažování realisticky popisuje práci policie. Do toho neústupná hrdinka, které i přes její vrtochy fandíte, pro mě vytváří prostředí ideální detektivky. Tak zkuste i vy dát šanci začínající autorce, vyplatí se to!

stvura

Název: Stvůra
Autor: Kristýna Trpková
Žánr: detektivka, krimi
Nakladatelství: Kalibr
Rok vydání: 2021, pevná
Počet stran: 352
Hodnocení: 90 %

https://www.euromedia.cz/stvura/kniha/14141/


 
Banner

PřihlášeníKdo zabil Malého prince?

Autor policejních detektivek Michel Bussi se nechal inspirovat záhadnou smrtí Saint-Exupéryho a napsal napínavý příběh, který je hrou nejrůznějších náznaků a stop a zároveň je výjimečnou poctou Saint-Exupérymu a jeho malému hrdinovi.


JOTA

Dobrodružství mývala Gianlucy začínají na půdě malířské dílny mistra Leonarda da Vinciho

Fantasy plná napětí, záhad a humoru, odehrávající se v renesanční Itálii, se sice tváří jako četba pro děti a mládež, ale vůbec tomu tak nemusí být. Autor knihy Adam Folta totiž stvořil hrdinu – mývala Gianlucu, šibala, pohádkáře, dobrosrdečného naivku – který je sympatický jak svými kladnými vlastnostmi, tak svými nedokonalostmi.


65. pole
Banner
CBDB.cz - Databáze knih a spisovatelů, knihy online, ebooky zdarma, eknihy ke stažení

Rozhovor

Turistický seriál K21: Svojanov

svojanov 200Milí čtenáři, s prázdninami jsme se u nás rozhodli podívat se pod pokličku různých turistických cílů. Seznámíme vás s životy kastelánů několika hradů a zámků, podíváme se na zoubek strašidlům a představíme pár muzeí. Nebudou chybět ani tipy n...

Hledat

Epocha nároků: Christopher Caldwell o soumraku demokracie

Epocha nároků s podtitulem Zákon o občanských právech a soumrak americké demokracie popisuje na příkladu Ameriky od šedesátých let do současnosti, jak se může dobře míněný zákon zvrhnout ve svůj protiklad. Dílo v překladu Aleše Valenty vychází v edici Agora, ve které nakladatelství Leda představuje nekonformní knihy zaměřené na politiku a společnost.


LEDA

Čtěte také...

PS: Pozor na depresi! Silný příběh o smrti partnera a trnité cestě jeho ženy zpět do života

ps miiluji te200Považuji se za emočně stabilního člověka, ale na straně 34 jsem si uvědomila, že je to už potřetí, co při této knize roním slzy.

...

Literatura

Transformační klíč vám odemkne svět za bublinou

thovt perexRozdělte si tuto knihu na vícero dílů a čtěte jako pamlsek. Dost často jsem se totiž zastavovala, něco chtěla číst znovu, něco ve mne zarezonovalo víc, něco vůbec, něco jsem potřebovala vstřebat a někde stačilo pár vět a musela jsem knihu zavřít ...

Divadlo

Půjdeš mi za svědka? To je nová komedie o mnohdy neuvěřitelných vztazích mezi lidmi

Pujdes mi za svedka200Mam pozve na svoji svatbu s Lili, se kterou již 12 let chodí, za svědka svého nejlepšího přítele Toma, kterého několik let neviděl, protože mu Lili zakázala se s ním stýkat, a to proto, že kdysi opustil jejich kamarádku. Tom p...

Film

Mezipatra 2012: Dolan a Laurence svádějí boj za emancipaci jako jeden muž

laurence anyways dolanZ řady nesporně zajímavých tvůrců, jejichž snímky se objevily na programu letošního ročníku festivalu queer filmů Mezipatra a stojí za pozornost, má třiadvacetiletá režisérská hvězda z Québecu Xavier ...