Na našich představeních bývá veselo, říká Jiří Zbořil

Na našich představeních bývá veselo, říká Jiří Zbořil

zbor perexModerátor a organizátor kulturních vystoupení Jiří Zbořil jezdí po republice s Divadlem Evy Hruškové, s Janem Přeučilem nebo se zpěvačkou Marcelou Březinovou. „Je vidět, že lidé byli dlouho doma a strašně jim chybí sociální kontakt - pobavit se, dát si skleničku a poklábosit o životě. To je strašně důležité,“ říká.

 

Jaký vás čeká pracovní rok?
Letošní rok 2022, rok se samými dvojkami bude, pokud nám to situace dovolí a já pevně věřím, že ano, ve znamení výjezdů s našimi představeními za diváky po celé naší krásné zemi. Nejčastěji jezdíme s Divadlem Evy Hruškové na různá místa hrát pohádky pro děti, ale také vystupujeme i pro dospělé v našem hudebně zábavném pořadu Jana Přeučila.

zbor3

S jakými představeními?
V podání Evy Hruškové a Zdeňka Rohlíčka mohou děti vidět krásné pohádky plné úžasných písniček a také si v těchto pohádkách samotné děti zahrají. U dětského diváka mají obrovský úspěch. V nabídce máme okolo jedenácti pohádek, takže je z čeho vybírat. A když zrovna nehrajeme pohádky pro děti, rádi pobavíme dospěláky s představením pro dospělé. Společně s Janem Přeučilem a Evou Hruškovou máme hudebně zábavný pořad plný zábavných historek z mistrovy tvorby, písničky, které si společně s námi mohou lidé zazpívat a také soutěžíme o různé ceny. Na místa se opakovaně vracíme a vracíme se tam moc rádi. Všichni rádi objevujeme nová místa a poznáváme nové přátele.

zbor1

S čím ještě do regionů vyjíždíte?
Součástí našich zájezdů bývají někdy i workshopy herecké tvorby, na kterých učíme společně s Janem Přeučilem a Evou Hruškovou místní divadelní soubory. To nás také velmi baví. Jako bonbónek máme pro fajnšmekry v nabídce rétorickou laboratoř Jana Přeučila. Nejezdím však jen s touto skvělou partou lidí, máme také společný pořad se zpěvačkou Marcelou Březinovou, která nikdy nezkazí dobrou náladu. Na těchto recitálech bývá také hodně veselo.

Můžete prozradit něco ze svého pracovního diáře?
To mohu. Absolvovali jsme vystoupení na zámku Šluknov, pokračováním je Rumburk, Nový Bor, Česká Kamenice, obec Rybníky a další místa naší krásné země. V létě se můžete vidět s Evou Hruškovou, Zdeňkem Rohlíčkem a Janem Přeučilem na hradě Svojanov, kde pravidelně probíhá divadelní pouť.

zbor2

Jiří Zbořil a Marcela Březinová

Jak těžké či jednoduché je v současné době pořádat kulturní akce?
Myslím si, že je to pořád stejné, co se organizace týká. Horší to bývá s návštěvností, někteří lidé se stále bojí chodit do divadla a na akce, ale pevně věřím, že se život vrátí brzy do normálu. Mám radost, že na našich vystoupeních je vždy plno.

Jak lidé reagují?
Diváci jsou úžasní. Přátelští. Je vidět, že byli dlouho doma a strašně jim chybí ten sociální kontakt - pobavit se, dát si skleničku a poklábosit o životě. To je strašně důležité. Jak říká Jan Přeučil: "Umění života spočívá v tom, uvědomovat si krásu všedního dne".

Redakce

Foto: archiv J. Zbořila


 

PřihlášeníSoutěže

Za časů ušatých čepic…

Jo, jo, to bývaly časy. Venku nasněžilo, mráz lezl za nehty, děti sáňkovaly a koulovaly se, oblečení samý sníh a boty promáčené, dobře bylo. Prý tehdy světem chodil medvědář, který na poutích a jarmarcích předváděl svého medvěda.
Jonathan Livingston

Krása vsakující se do míst, kde žijeme...

Začala bych duchem místa. Odkazem mých předků. Nalezením svých silných míst. A začala kolem sebe tvořit krásu, která se podle autorky bude vsakovat do místa, na kterém žijeme. Zamyslela jsem se. Znáte ty lidi, kteří umí udělat domov kdekoliv? U kterých je vám krásně, protože z ničeho udělali mnoho? Tak tady bych si byla jistá, že tito lidé vědí, kam náleží.
GRADA
Banner

Videorecenze knih

Rozhovor

Zdeněk Zelenka: „Diváci si neoblíbí pohádku, která je hororová“

duch nad zlato 4Režisér a scenárista v jedné osobě. Tak to je Zdeněk Zelenka, který je právem považován za nekorunovaného krále české televizní tvorby, neboť dokázal na televizní obrazovky převést mnoho krásných příběhů v rozmanitých...

Hledat

Literární soutěže jsou jednou z nejlepších cest, jak dát o sobě vědět

Lucie Hlavinková, která se poprvé proslavila knížkou pro děti, je patronkou naší literární soutěže, která právě skončila a čeká na vyhlášení svých vítězů. Lucie nám na sebe prozradila, jak se stala spisovatelkou, čemu se nejraději věnuje a co nového připravuje pro své čtenáře.

Čtěte také...

Všechno na světě je absurdní – Tereza Dobšovičová

tereyzka 200Teprve šestnáctiletá Tereza Dobšovičová vletěla na českou literární scénu jako vichřice. Jejím výjimečným talentem je ohromena nejedna významná osobnost, a tak je jí prorokována nadějná autorská budoucnost. Jaké jsou její vz...


Literatura

Angela Hartfield: Dotek lásky

dotek lasky perexMalá knížečka a výkladové karty. Co bych z této sady nejvíce vyzdvihla? Určitě obrázky. Úžasné ilustrace Josephine Wall jsou něčím, co vám utkví v paměti. Dokonce bych řekla, že její obrázky jsou velm...

Divadlo

Holešovská Regata 2014 nabídne i divadelní zážitky

regata 200Čtvrtý ročník rodinného festivalu Holešovská Regata se koná 20. – 21. června v areálu holešovského zámku. Právě u zámku úspěšně proběhla rekonstrukce nádvoří, což nalákalo organizátory festivalu k uspořádání několika divadelních ak...

Film

Olomoucká univerzita zkoumá prezentaci světa kolem nás

TV komiks perexPodává televizní zpravodajství doopravdy objektivní obraz světa kolem nás? Nebo ve skutečnosti vyzněním záměrně manipuluje, neboť v tvaru zkráceném až na samu hranici ještě únosné délky (či spíše krátky) sn...