Na našich představeních bývá veselo, říká Jiří Zbořil

Na našich představeních bývá veselo, říká Jiří Zbořil

zbor perexModerátor a organizátor kulturních vystoupení Jiří Zbořil jezdí po republice s Divadlem Evy Hruškové, s Janem Přeučilem nebo se zpěvačkou Marcelou Březinovou. „Je vidět, že lidé byli dlouho doma a strašně jim chybí sociální kontakt - pobavit se, dát si skleničku a poklábosit o životě. To je strašně důležité,“ říká.

 

Jaký vás čeká pracovní rok?
Letošní rok 2022, rok se samými dvojkami bude, pokud nám to situace dovolí a já pevně věřím, že ano, ve znamení výjezdů s našimi představeními za diváky po celé naší krásné zemi. Nejčastěji jezdíme s Divadlem Evy Hruškové na různá místa hrát pohádky pro děti, ale také vystupujeme i pro dospělé v našem hudebně zábavném pořadu Jana Přeučila.

zbor3

S jakými představeními?
V podání Evy Hruškové a Zdeňka Rohlíčka mohou děti vidět krásné pohádky plné úžasných písniček a také si v těchto pohádkách samotné děti zahrají. U dětského diváka mají obrovský úspěch. V nabídce máme okolo jedenácti pohádek, takže je z čeho vybírat. A když zrovna nehrajeme pohádky pro děti, rádi pobavíme dospěláky s představením pro dospělé. Společně s Janem Přeučilem a Evou Hruškovou máme hudebně zábavný pořad plný zábavných historek z mistrovy tvorby, písničky, které si společně s námi mohou lidé zazpívat a také soutěžíme o různé ceny. Na místa se opakovaně vracíme a vracíme se tam moc rádi. Všichni rádi objevujeme nová místa a poznáváme nové přátele.

zbor1

S čím ještě do regionů vyjíždíte?
Součástí našich zájezdů bývají někdy i workshopy herecké tvorby, na kterých učíme společně s Janem Přeučilem a Evou Hruškovou místní divadelní soubory. To nás také velmi baví. Jako bonbónek máme pro fajnšmekry v nabídce rétorickou laboratoř Jana Přeučila. Nejezdím však jen s touto skvělou partou lidí, máme také společný pořad se zpěvačkou Marcelou Březinovou, která nikdy nezkazí dobrou náladu. Na těchto recitálech bývá také hodně veselo.

Můžete prozradit něco ze svého pracovního diáře?
To mohu. Absolvovali jsme vystoupení na zámku Šluknov, pokračováním je Rumburk, Nový Bor, Česká Kamenice, obec Rybníky a další místa naší krásné země. V létě se můžete vidět s Evou Hruškovou, Zdeňkem Rohlíčkem a Janem Přeučilem na hradě Svojanov, kde pravidelně probíhá divadelní pouť.

zbor2

Jiří Zbořil a Marcela Březinová

Jak těžké či jednoduché je v současné době pořádat kulturní akce?
Myslím si, že je to pořád stejné, co se organizace týká. Horší to bývá s návštěvností, někteří lidé se stále bojí chodit do divadla a na akce, ale pevně věřím, že se život vrátí brzy do normálu. Mám radost, že na našich vystoupeních je vždy plno.

Jak lidé reagují?
Diváci jsou úžasní. Přátelští. Je vidět, že byli dlouho doma a strašně jim chybí ten sociální kontakt - pobavit se, dát si skleničku a poklábosit o životě. To je strašně důležité. Jak říká Jan Přeučil: "Umění života spočívá v tom, uvědomovat si krásu všedního dne".

Redakce

Foto: archiv J. Zbořila


 

PřihlášeníSoutěže

Zvířata nejsou bez citu

Nakladatelství Portál vydalo velmi zajímavou knihu. Zve nás do obrovského světa zvířecích smyslů. A je mi až hanba, jak člověk s těmito smyslově bohatými zvířaty zachází a je dojemné, když je někdo miluje a plně respektuje jejich potřeby.
Portál

Nevyhazujte dřevo a vyrobte si z něj jednoduše nějaký nábytek

Jednoduše ze dřeva s podtitulem Nábytek a předměty z nasbíraného dřeva je název knihy, která vyšla v nakladatelství Grada už v roce 2016 a loni se dočkala dotisku. Nadšení Antje Rittermannové je rozhodně nakažlivé!
Grada

Videorecenze knih

Rozhovor

1st Choice: „..Nikdy jsme moc nedělali kompromisy!“

200rozO rockové partičce z Prahy už tu byla řeč několikrát. Mají za sebou dvě alba, slušnou řádku odehraných let i koncertů. A taky početnou základnu fanoušků, kteří se už nemůžou dočkat nedělní párty 8. září ve Stromovce. Jmenuje se Sunday Music Jam a právě 1st ...

Hledat

Když se v písních stmívá

Album Martina Hejnáka Chmýří, které vlastním nákladem vydal v roce 2021, obsahuje 14 (relativně) nových či zrevitalizovaných skladeb. Jednotlivé songy nejsou příliš dlouhé, takže i přes jejich celkový počet výsledná stopáž jen o fous přesahuje 30 minut.

Čtěte také...

Ale já žiji v radosti, mám kolem sebe skvělé lidi, říká pěvkyně Dagmar Pecková

dagmar 200Moře krásné práce má za sebou i před sebou mezinárodně proslulá mezzosopranistka Dagmar Pecková. Zatímco na hudebním trhu má stále ještě aktuální a zcela unikátní album Hříšnice, jehož dramaturgii si dělala sama, pomalu už připravuje další projekt Wa...


Literatura

Pojďte chovat slepice

slepice 200V lednu vyšla u nakladatelství Esence publikace Slepice v druhém, opraveném a revidovaném vydání. Kniha s podtitulem Výběr a chov slepic krok za krokem bude pomocníkem hlavně pro začínající chovatele.

...

Divadlo

Rodina je základ státu. Švandovo divadlo uvádí hru Ecce Homo Homolka inspirovanou známou komedií

Ecce Homo Homolka perexRodina Homolkových vyráží na výlet do přírody. Kromě ušlápnutého Ludvy (Jan Grundman), frustrované Heduš (Natálie Řehořová) a jejich dvojčat (Marek Frňka) a výletu účastní i babi (Nataša Bednářová/Lucie Valenová) a děd...

Film

Každý věříme v nějakého strýčka z Ameriky

strycek z amerikyFilmovou tvorbu Alaina Resnaise, letos již devadesátiletého, odjakživa provází zájem o formální experiment a nejednoznačnost výkladu, v posledních letech prolnutý do průzkumu divadelního tvaru. Důležitým mezníkem se...