Nechte se pohltit romantickým útěkem do země ledu a ohně

Nechte se pohltit romantickým útěkem do země ledu a ohně

Tisk

hotylek na islandu 200Hotýlek na Islandu je název páté knihy ze série Romantické útěky od autorky Julie Caplinové. Romantickou oddechovku vydalo nakladatelství Cosmopolis v říjnu roku 2020 a nebojte, poznáme svéráznou zemi a její obyvatele, dobré jídlo i dva adepty na lásku.


O autorce romancí

Julie Caplinová ve svých deseti letech oznámila, že bude spisovatelkou. Od toho se trochu odklonila - pracuje v PR, mnoho let cestovala po Evropě spolu s nejlepšími novináři píšícími o jídle a pití a objevovala gastronomické skvosty v Itálii, Francii, Belgii, Španělsku, Kodani a Švýcarsku. Tyto cesty ji inspirovaly k psaní. Pod pseudonymem Jules Wake publikuje romance. V sérii Romantické útěky vyšly tyto knihy: Kavárna v Kodani, Pekárna v Brooklynu, Cukrárna v Paříži, Pláž v Chorvatsku.

„Vydejte se za polární září do země ohně a ledu…“

Setkáváme se s poněkud neurotickou Lucy, která trpí tím, že už delší dobu nemůže zakopnout o pořádnou práci. Nakonec je ochotna vzít cokoliv – a to ji dostane na místo manažerky hotýlku Polární záře na Islandu. Hotel zápasí hned s několika problémy, má špatné hodnocení na sociálních sítích a nechybí ani problémy s personálem. Vypadá to, jako by jí neustále někdo házel klacky pod nohy. Zvládne ukočírovat nečekané problémy a může věřit svým podřízeným? Pomocnou ruku jí podává její praktická asistentka Hekla, ale hlavně sympatický barman Alex. Vyklube se z jiskření něco víc?

O ledovém příběhu

Autorka točí ty samé ingredience, ale jde jí to od ruky, a pokud máte zájem o milé oddechové čtení, může vám to být celkem jedno. Protagonistka je trochu neurotická mladá žena, která utrpěla zklamání v lásce a jen tak někomu nevěří. Potkává prince na bílém koni, kterého už jsme mohli poznat v Cukrárně v Paříži, a i přes překážky nakonec vše dobře dopadne.
Moc se mi líbilo líčení exotického Islandu, hlavně nespoutané přírody, ale také jejich tradic a dokonce i povah místních lidí. Bylo to něco jiného, ale milého. Knihu doporučuji všem čtenářkám, které ocení příjemnou přímočarou love story s prvky humoru a dobrého jídla.

hotylek na islandu

Název: Hotýlek na Islandu
Autor: Julie Caplinová
Série: Romantické útěky 5.
Žánr: román
Originální název: The Northern Lights Lodge (2019)
Nakladatelství: Cosmopolis
Rok vydání: 2020, paperback
Počet stran: 360
Hodnocení: 85 %

Odkaz: https://www.grada.cz/hotylek-na-islandu-11418/


 
Banner

PřihlášeníVzpoura oceánů ohrožuje lidstvo

Tento fascinující ekothriller, v němž autor zobrazuje vzpouru přírody proti lidstvu jako hororový scénář, nad nímž se tají dech, se stal světovým bestsellerem. Jeho druhé vydání přináší na knižní trh nakladatelství Laser ze společnosti Euromedia Group. První díl už leží na pultech knihkupectví, díl druhý je aktuálně v předprodeji a můžeme se na něj těšit již v únoru 2023.


Laser

Zjistěte, jak přežít ve městě i v přírodě

Kurz přežití je název knihy od Amara Ibrahima, který se dlouhodobě věnuje přežití – pořádá kurzy i o něm přednáší. Tento titul by si měl přečíst každý.


BizBooks
Banner
CBDB.cz - Databáze knih a spisovatelů, knihy online, ebooky zdarma, eknihy ke stažení

Rozhovor

Ježkárnami jsem si splnil životní sen, říká písničkář Mirek Paleček

Palecek 200Mirka Palečka má hodně lidí spojeného nejen se starým dobrým Semaforem, ale rovněž s Michaelem Janíkem, s nímž vytvořil na dlouhá léta písničkářský tandem. Kdo by neznal hity jako Hele lidi nebo Prodavač limonád. Nicméně v poslední době už spolu ...

Hledat

Je libo dystopii?

Kdo sleduje knižní svět, nemohl minout knihu Znamenitá mrtvola od argentinské spisovatelky Agustiny Bazterricy. Jaká je?


Fobos

Z archivu...

Čtěte také...

Nenávist se stupňuje

mrchozrouti 200Po Muži, který si hrál s panenkami je zde druhý díl trilogie Nenávist od Magnuse Jonssona tentokrát s názvem Mrchožrouti.

...

Literatura

Osobitá francouzská jednohubka: Bazar u puntíkaté zebry

bazar u puntikate zebry200V červnu vydalo nakladatelství Grada v edici 7lásky knihu Francouzsky Raphaëlle Giordano s poutavým názvem Bazar u puntíkaté zebry. Svérázný laskavý příběh je milým čtením vhodným pro klidné večery.

Divadlo

Dušek se vrací na místo činu - Lávka Open Air Chocerady bude 21. – 27. června

lavka open air 200Již podruhé si budou moci vychutnat návštěvníci legendární divadelní představení Jaroslava Duška Čtyři dohody, Pátá dohoda a Vizita v rámci Lávka Open Air Chocerady. Vstupenky k dostání v síti Ticketportal.

...

Film

Německy mluvené filmy dorazí do Prahy a Brna

pr 200Mnohé filmů, které v české distribuci sotva spatříme, zprostředkovávají početné přehlídky - tak se pořádají přehlídky středoevropských kinematografií, snímků natočených ve francouzštině, španělštině, nyní též německy. Festival německy mluvených filmů zvaný...