Ve vlaku potkala sympatickou ženu a svěřila jí tajemství. A pak už nic nebylo takové, jako předtím

Ve vlaku potkala sympatickou ženu a svěřila jí tajemství. A pak už nic nebylo takové, jako předtím

Tisk

Cizinky ve vlaku perexSelena Murphyová má na první pohled dokonalý život. Bydlí v nádherném domě, má přitažlivého manžela a dva roztomilé syny a skvělou práci v nakladatelství, které vede její nejlepší kamarádka. Jenže pak odhalí, že ji manžel podvádí s chůvou.

 


Když se jednou vrací z práce vlakem domů, svěří se se svým tajemstvím neznámé sympatické ženě. A od té doby už nic není jako předtím. Chůva zmizí, objeví se policie, která klade Murphyovým nepříjemné otázky a Seleně chodí znepokojivé zprávy. Selena se rozhodne zjistit, kdo ona neznámá cizinka z vlaku je a proč ji pořád kontaktuje… jenže to, co zjistí, se jí nebude líbit ani trochu.

Promyšlený psychologický thriller
Autorkou románu Cizinky ve vlaku, který vyšel v Nakladatelství Vendeta, je americká spisovatelka Lisa Unger. Tu mohou čeští čtenáři znát díky jejím předchozím knihám Střípky pravdy a krásné lži. Její novinka je promyšlený psychologický thriller, který překvapí hned několika zvraty.

Spousta vypravěčů a rodinná tajemství
V knize se střídá spousta vypravěčů. Na první pohled by se mohlo zdát, že jejich příběhy nemají vůbec nic společného, ale autorka je zvládla uvěřitelně propojit a vytvořit mezi nimi souvislosti, které se ukážou až na samotném konci. Díky tomu není nouze o překvapení ani zajímavá odhalení.

Velkou roli v příběhu hrají i rodinná tajemství a to, jak ovlivní nejen lidi, kterých se týkají, ale i jejich okolí, které o nich častokrát ani netuší. Selena je silná žena, jejíž slabostí je láska k její rodině a snaha zachovat manželství, aby měli její synové úplnou rodinu. Co vše se ale dá tolerovat, co už je za hranou a je vůbec úplná rodina to nejlepší řešení i za cenu toho, že mezi rodiči panuje nenávist? I na tyto otázky se kniha snaží najít odpovědi.

Děj postupně graduje až do akčního závěru, kdy se všechno logicky vysvětlí. Kniha tak nadchne především fanoušky psychologických thrillerů, kteří milují tajemství, rodinná dramata a smysluplná rozuzlení.

Cizinky ve vlaku

CIZINKY VE VLAKU
Autorka: Lisa Unger
Originální název: Confession on the 7:45
Překlad: Pavel Bakič
Žánr: román, psychologický thriller
Vydáno: Vendeta, 2021
Počet stran: 384

Hodnocení: 80% 

www.knizniklub.cz/knihy/565697-cizinky-ve-vlaku


 

PřihlášeníBanner

Vznešená vyrovnanost hvězdné kariéry Dagmar Peckové pokračuje i po 43 sezónách

Vypadá to, jako by dosáhla met, přetěžko posunutelných dál. Ve svém žánru si udržovala několik desítek let pozici, u níž jsme nikdy zcela jasně neodhadli, není-li právě tou první – podle čeho se určuje nejtalentovanější a nejúspěšnější česká pěvkyně v zahraničí. Přitom vznešená vyrovnanost umělecké úrovně Dagmar Pecková pokračuje i v době, kdy „sestoupila“ z mezinárodních jevišť a pódií, ale přitom je stále hvězdou.

Otřesné svědectví o morálce dnešní doby

Možná vám to bude znít nadneseně, ale takový dojem ve mně zanechalo čtení knížky „Férová práce“ Kim Scottové. Sice píše o Americe, nemyslím si však, že u nás to bude o mnoho lepší. Nevím, jak je to v Česku s platy, zda je mzda mužů tolik odlišná od mzdy žen jako tam, avšak sexuální morálka, podle zjištění poslední doby (případy Feri, Cimický nebo šetření na vysokých školách), je přinejmenším stejná.


Jan Melvil Publishing
Banner
CBDB.cz - Databáze knih a spisovatelů, knihy online, ebooky zdarma, eknihy ke stažení

Hledat

Rozhovor

Spisovatelka Sylva Lauerová ví, jak zkrotit drzé opice

200lSpisovatelka a básnířka Sylva Lauerová je autorkou, která se rozhodně nebojí otevírat tabuizovaná či hůře stravitelná témata. Ve svých románech i básních se dotýká hlubin lidské psychiky, duchovna, různých podob lásky a sexu, společenských témat. Díky tomu, že ...

Videorecenze knih

Anketa

Červen, Mezinárodní den dětí, Světový den hudby. Co pro vás hudba znamená, vnímáte ji od dětství?
 
Banner

Co se stane, když naše vnitřní dítě mrzne?

Mít nějaký životní plán. To je to, co starší generace očekává od svých potomků. Jasnou vizi, do detailů promyšlenou cestu, po které by šli. Potomkové však nic takového nemají. Ano, vědí, co nechtějí, ale není jim jasné, jak by vlastně se svým životem měli naložit. Důležité je ale pro ně pořádně se vůči rodičům vymezit. Tyto rozdíly v očekávání pak způsobují střet generací, ve kterém není ani vítězů, ani poražených. A někde v tom všem zmatku mrzne naše vnitřní dítě…


divadlodisk.cz

Z archivu...

Čtěte také...

Seznamte se s Public relations

public relations 200V nakladatelství Grada před pár dny vyšla publikace nejen pro profesionály a pracovníky z oboru s názvem Public relations. Denisa Hejlová na necelých 300 stran vytvořila cennou publikaci - pojďte se na ni s námi podívat.


Literatura

25 gramů štěstí: italský bestseller nejen pro milovníky ježků

25-gramu-stesti 20025 gramů štěstí s podtitulem Jak vám maličký ježek může změnit život je další knihou nakladatelství Kazda z edice Živá příroda. Ty jsou určeny všem milovníkům fauny i flory a přinášejí plno zajímavých informací.

Divadlo

Podzimní divadelní předplatné v Domě kultury v Kroměříži láká na klasiku a známá jména

predplatne perexUž před prázdninami byl v Domě kultury v Kroměříži zahájen předprodej na podzimní cyklus divadelního předplatného. V atraktivní nabídce budou od září do prosince letošního roku uvedeny čtyři inscenace a jedno bonusové divadelní představ...

Film

Kozímu příběhu nepomohl ani sýr

kozi pribeh se syremPřed čtyřmi roky natočil Jan Tománek Kozí příběh - pověsti ze staré Prahy a kolem nerozlučných protagonistů, Kuby a jeho mluvící kozy (ale nikoli tak užvaněné jako osel ve Shrekovi), rozvinul napínavé ...