Ve vlaku potkala sympatickou ženu a svěřila jí tajemství. A pak už nic nebylo takové, jako předtím

Ve vlaku potkala sympatickou ženu a svěřila jí tajemství. A pak už nic nebylo takové, jako předtím

Tisk

Cizinky ve vlaku perexSelena Murphyová má na první pohled dokonalý život. Bydlí v nádherném domě, má přitažlivého manžela a dva roztomilé syny a skvělou práci v nakladatelství, které vede její nejlepší kamarádka. Jenže pak odhalí, že ji manžel podvádí s chůvou.

 


Když se jednou vrací z práce vlakem domů, svěří se se svým tajemstvím neznámé sympatické ženě. A od té doby už nic není jako předtím. Chůva zmizí, objeví se policie, která klade Murphyovým nepříjemné otázky a Seleně chodí znepokojivé zprávy. Selena se rozhodne zjistit, kdo ona neznámá cizinka z vlaku je a proč ji pořád kontaktuje… jenže to, co zjistí, se jí nebude líbit ani trochu.

Promyšlený psychologický thriller
Autorkou románu Cizinky ve vlaku, který vyšel v Nakladatelství Vendeta, je americká spisovatelka Lisa Unger. Tu mohou čeští čtenáři znát díky jejím předchozím knihám Střípky pravdy a krásné lži. Její novinka je promyšlený psychologický thriller, který překvapí hned několika zvraty.

Spousta vypravěčů a rodinná tajemství
V knize se střídá spousta vypravěčů. Na první pohled by se mohlo zdát, že jejich příběhy nemají vůbec nic společného, ale autorka je zvládla uvěřitelně propojit a vytvořit mezi nimi souvislosti, které se ukážou až na samotném konci. Díky tomu není nouze o překvapení ani zajímavá odhalení.

Velkou roli v příběhu hrají i rodinná tajemství a to, jak ovlivní nejen lidi, kterých se týkají, ale i jejich okolí, které o nich častokrát ani netuší. Selena je silná žena, jejíž slabostí je láska k její rodině a snaha zachovat manželství, aby měli její synové úplnou rodinu. Co vše se ale dá tolerovat, co už je za hranou a je vůbec úplná rodina to nejlepší řešení i za cenu toho, že mezi rodiči panuje nenávist? I na tyto otázky se kniha snaží najít odpovědi.

Děj postupně graduje až do akčního závěru, kdy se všechno logicky vysvětlí. Kniha tak nadchne především fanoušky psychologických thrillerů, kteří milují tajemství, rodinná dramata a smysluplná rozuzlení.

Cizinky ve vlaku

CIZINKY VE VLAKU
Autorka: Lisa Unger
Originální název: Confession on the 7:45
Překlad: Pavel Bakič
Žánr: román, psychologický thriller
Vydáno: Vendeta, 2021
Počet stran: 384

Hodnocení: 80% 

www.knizniklub.cz/knihy/565697-cizinky-ve-vlaku


 

PřihlášeníMartin Němec o svém otci, kterému věnoval knihu Josef Němec – Obrazy a kresby

Košatost a význam umělecké tvorby zobrazuje kniha s názvem Josef Němec – Obrazy a kresby, která současně přiblíží pracovní i soukromou tvář pražského výtvarníka. Jeho synem je Martin Němec, dnes renomovaný malíř a hudebník, duše rockových kapel Precedens a Lili Marlene, jenž potvrzuje, že jablko nepadlo daleko od stromu. Právě on je spolutvůrcem zmiňované výpravné knihy. A protože ji čeká 18. dubna pražský křest v Galerii Malostranské besedy, tak nevím, kdo by o knižní novince, o Josefu Němcovi a o jeho tvorbě povyprávěl víc než jeho syn Martin.

Sebepéče pro pečující

Spousta z nás se může ve svém životě dostat do situace, kdy bude potřebovat pomoc nebo se ocitne v roli pečujícího, ať už na osobní úrovni, nebo té profesionální. Ve společnosti je často zmiňována a probírána role potřebného, ale již se opomíjí myslet na roli pečovatele. I pečující osoba je pouze člověk, se svými silnými i slabými stránkami, který na sebe převzal neuvěřitelný závazek a zejména velkou zodpovědnost. Je potřeba si uvědomit, že i on má svůj soukromý život, své limity a omezené zásoby energie, zvláště v případě, kdy nemá z čeho čerpat.

Banner
CBDB.cz - Databáze knih a spisovatelů, knihy online, ebooky zdarma, eknihy ke stažení

Hledat

Videorecenze knih

Rozhovor

Elize Ryd (Amaranthe) nejen o Masters of Rock: „Opravdu si užívám open air festivaly, protože to je tak obrovské a je tam tolik lidí!“

amaranthe elize 200Festival Masters of Rock se nezadržitelně blíží, tak jsme u této příležitosti vyzpovídali půvabnou děvu s čistým hlasem – Elize Ryd ze švédské skupiny Amaranthe. Můžete si přečí...

Daliborovy dubnové tipy. Co pěkného si přečíst?

Možná jsme podlehli neoprávněnému dojmu, že léto tento rok dorazilo dříve. Jenže příroda změnila názor. Takže co s pošmournými, chladnými a deštivými večery? Máme pro vás opět Daliborovy knižní tipy, které se určitě budou hodit!

Z archivu...

Čtěte také...

Být starý neznamená, že přestanete žít

laska v backorach perexStáří není obvykle vnímáno jako životní období, které by mohlo být zajímavé nebo dobrodružné. A přitom to tak klidně může být. Protože být starý neznamená, že život vám už nic hezkého nenabídne.


Literatura

Muž jménem Ove dojme, potěší a pobaví

ove perexNakladatelství Host Brno si dává záležet. Vydává jednu knihu lepší než druhou. Po Achilleově písni přichází další lahůdka – Muž jménem Ove, prvotina švédského autora Fredrika Backmana. ...

Divadlo

Výhra v loterii změní život každému

altDalší představení v rámci festivalu Střetnutí Stretnutie se Szidi Tobias v čele se konalo ve čtvrtek 24. května. Šlo o komedii Györga Spiroa Prach v provedení slovenského Študia L + S Bratislava.<...

Film

Čtvrtý ročník přehlídky 3Kino záhy započne

3dBěhem prvních pěti listopadových dnů (1.-5.11.2017) se v pražských kinech Atlas a Evald pořádá již počtvrté přehlídka 3Kino – spatříme na čtyřicet převážně nových až nejnovějších filmů, zpravidla u nás dosud neznámých, natočených v tuzemsku  i u našich nejbližších sousedů,  na Slovensk...