Když se nejhorší noční můry stávají realitou…

Když se nejhorší noční můry stávají realitou…

Tisk

spolceni nicemu200Loni v únoru vydalo nakladatelství Grada objemnější detektivní příběh Spolčení ničemů, které napsal uznávaný francouzský autor Maxime Chattam. Pokud holdujete detektivním příběhům a nevadí vám brutální, opravdu drsné provedení, pak vám tento napínavý a místy nechutný příběh vřele doporučuji.


Autor u nás neznámý, ve Francii jednička

Maxime Chattam (* 1976) je francouzský spisovatel, který strávil v dětství několik let v Americe, kde se některé jeho romány odehrávají. Studoval moderní literaturu a později krimonologii na univerzitě v Paříži, ale studium nedokončil. Místo toho začal pracovat v knihkupectví a o víkendech se věnoval psaní. První román Ďáblova duše mu vyšel v roce 2002 a vznikl podle něj i televizní film. Od té doby napsal 26 románů a etabloval se jako muž číslo 1 francouzského thrilleru.

„Násilí je nakažlivé“

Francií otřásají případy bestiálních zločinů, promyšlených brutálních vražd. Vyšetřuje je zejména trio detektivů Alexis Timée, krásná Ludivine Vankerová a neohrožený Segnon Dabo. Ke spolupráci přemluví i expertního kriminologa Richarda Mikelise, který se k vyšetřování vrací z důchodu, jelikož náplní jeho práce je vcítit se do role pachatelů – a to rozhodně není jednoduchá ani pěkná práce. Před tímto týmem stojí nelehký úkol, zastavit epidemii vražedného násilí. Neboť při bližším zkoumání zjišťují, že hrůzné události nemá na svědomí pouze jeden pachatel a delikventi dokonce neoperují pouze ve Francii, ale i v dalších státech a jejich činy jsou koordinové. Jak do toho zapadá nacistické dědictví a co všechno se musí stát, aby bylo zlo poraženo?

„Násilí je droga“

Spolčení ničemů, tedy vrahů, vyvrhelů, pedofilů, prostě lidské spodiny, se předhání v tom, kdo provede ohavnější zločin. Musí být zastaveni, ale původ tohoto spolku je překvapivý a sahá daleko do minulosti, takže vymýtit je nebude jen tak jednoduché. Autor rozehrál mimořádně zajímavou hru tím, že dokázal umně propojit několik zdánlivě nesouvisejících věcí a vytvořit logické, napínavé a velmi brutální dílo. Chattam se rozhodně nebojí experimentovat, vždyť už rozdělení knihy v půlce na dvě části bylo zajímavým zvratem. Zakomponování nacistických ideologií se může zdát prvoplánovité, nicméně do schématu ničemů sedí a rozhodně nepůsobí jako pěst naoko. Překvapilo mě, že jsme se při vyšetřování nedrželi jen Francie, ale navštívili jsme i Skotsko, Polsko a Kanadu.

Moderní krimi

Spolčení ničemů je prvním dílem série Ludivine Vankerová a začíná pěkně zostra! Přináší napínavý příběh plný brutálních případů, na které musíte mít silný žaludek, takže tohle čtení rozhodně není pro všechny. Autor se nedrží zpátky a přináší nečekané zvraty, napětí a to vše rychle utíká díky krásné stylistice a rychlým úderným dialogům. Pokud na to máte žaludek, určitě tento příběh vyzkoušejte!

spolceni nicemu

Název: Spolčení ničemů
Autor: Maxime Chattam
Žánr: detektivka, krimi
Originální název: La conjuration primitive (2013)
Nakladatelství: Metafora
Rok vydání: 2021, pevná vazba
Počet stran: 448
Hodnocení: 90 %

https://www.grada.cz/spolceni-nicemu-11118/


 
Banner

PřihlášeníVzpoura oceánů ohrožuje lidstvo

Tento fascinující ekothriller, v němž autor zobrazuje vzpouru přírody proti lidstvu jako hororový scénář, nad nímž se tají dech, se stal světovým bestsellerem. Jeho druhé vydání přináší na knižní trh nakladatelství Laser ze společnosti Euromedia Group. První díl už leží na pultech knihkupectví, díl druhý je aktuálně v předprodeji a můžeme se na něj těšit již v únoru 2023.


Laser

Zjistěte, jak přežít ve městě i v přírodě

Kurz přežití je název knihy od Amara Ibrahima, který se dlouhodobě věnuje přežití – pořádá kurzy i o něm přednáší. Tento titul by si měl přečíst každý.


BizBooks
Banner
CBDB.cz - Databáze knih a spisovatelů, knihy online, ebooky zdarma, eknihy ke stažení

Rozhovor

Jen dobrá týmová spolupráce je základem úspěchu, říká režisér Petr Soukup

souk 200Režisérem televizního pořadu Zpívá celá rodina je Petr Soukup, který už natočil celou řadů pořadů i videoklipů a léta spolupracuje i se zahraniční scénou. Jako producent získal prestižní ceny jako Anděl nebo Český lev, což jen dokládá jeho um, záběr a ...

Hledat

Je libo dystopii?

Kdo sleduje knižní svět, nemohl minout knihu Znamenitá mrtvola od argentinské spisovatelky Agustiny Bazterricy. Jaká je?


Fobos

Z archivu...

Čtěte také...

Albatros Media chystá knihy o Osvětimi nebo narkomance Katce

albatrosmediaMinimálně dvakrát do roka se koná merenda Albatros Media, na které jsou prezentovány chystané novinky jednotlivých nakladatelství této společnosti. Jarní představovačka proběhla právě před několika dny, proto vám chceme některé z titulů předst...


Literatura

Will Bowen: Dopisy od Boha

dopisy-od-boha 200Co moudrého je v nás? Will Bowen to sepsal. Jednoduše tak, že se můžete nechat okouzli aha efektem při jeho čtení nebo se pustit do napsání svého vlastního notesu plného své moudrosti.

...

Divadlo

Hadry, kosti kůže. Miroslav Hanuš exceluje v roli Wericha

hadry perexVila na Kampě – U Sovových mlýnů 501/7. Dříve Dobrovského, dnes Werichova vila. Od roku 1945 až do své smrti roce 1980 zde žil „národní klaun a národní rabín“ Jan Werich. V roce 1948, půl roku po odchodu Jiřího Voskovce, se sem do přízemí nastěho...

Film

Foxfire. Mladá Angelina Jolie exceluje v roli rebelky

foxfireJe to už hodně dávno, co jsem jednou takhle večer po desáté přepínala kanály v televizi v takovém tom módu, kdy uvažujete, zda už jít spát nebo co vlastně... A najednou na mě vykoukla úplně mladá Angelina Jolie ve filmu, co zrovna začínal a byl pro mě neznámý...