Romantika jak vyšitá: Štěstí hřeje jako slunce

Romantika jak vyšitá: Štěstí hřeje jako slunce

stesti hreje jako slunce200V dubnu vydalo nakladatelství Cosmopolis romantický příběh německé autorky Pauline Maiové Štěstí hřeje jako slunce. Ideální (nejen) letní odpočinkové čtení – romantika, nádherná Florencie a jednoduše pohodový život.Nováček na literárním poli

Pauline Maiová (* 1987) vystudovala literární vědu a během svých cest po Francii a Itálii si zamilovala způsob života a vřelost zdejších lidí i malebnou krajinu a vynikající středomořskou kuchyni. Žije v Berlíně, miluje cestování a to se odráží i v jejích knihách. Její literární prvotina Štěstí má barvu levandule vyšla česky v roce 2021 a získala si srdce mnoha čtenářek.

Příběh o hledání sebe sama

Carli má něco přes třicet, pracuje v maličké kavárně v Marburku jako servírka a nedodělala školu, o čemž nedokázala říct svým rodičům, protože věděla, že to čekali a že by jí řekli ono typické „my ti to říkali“. Za nedokončené studium má dluhy, bydlí ve sdíleném bytě spolu se dvěma kluky a radost jí dělá jen její kamarádka Fritzi. Jaké je pro Carli překvapení, když znenadání zdědí po stálém hostovi kavárny hračkářskou dílničku v italské Florencii. Vydává se do slunné Florencie, aby to tam obhlídla, dílnu prodala a splatila dluhy. Anebo ne? Carli je svéhlavá a neví úplně, co od života chce a co by ji bavilo a zároveň uživilo. Pobyt ve Florencii jí otevře oči i srdce.

Slunce, láska a Florencie

Už samotná obálka (díky za ni Kristýně Sladké!) evokuje vše, co od příběhu očekáváme – a po zásluze i dostaneme, tedy příběh hledání a dospívání Carli, nečekanou romanci i tápání v minulosti. To vše okořeněné podmanivými kulisami staré Florencie, dobrým jídlem i pitím a příjemnými přátelskými lidmi.

Štěstí hřeje jako slunce mě na první dobrou zaujalo podmanivou obálkou a ač jsem neměla velká očekávání, byla jsem mile překvapena pohodovým příběhem s ingrediencemi, které (nejen) nyní zrovna frčí (problém, útěk do ciziny, láska). Laskavý příběh patří mezi pohodové čtení nejen na letní dny, dokáže totiž proslunit i dny špatné a doporučuji ho tedy všem romantickým duším a čtenářům, kteří hledají tolik potřebný oddech.

stesti hreje jako slunce

Název: Štěstí hřeje jako slunce
Autor: Pauline Maiová
Žánr: román
Originální název: Das Leben leuchtet sonnengelb (2021)
Nakladatelství: Cosmopolis
Rok vydání: 2022, brožovaná vazba
Počet stran: 432
Hodnocení: 80 %

https://www.grada.cz/stesti-hreje-jako-slunce-12772/


 

PřihlášeníSoutěže

Zvířata nejsou bez citu

Nakladatelství Portál vydalo velmi zajímavou knihu. Zve nás do obrovského světa zvířecích smyslů. A je mi až hanba, jak člověk s těmito smyslově bohatými zvířaty zachází a je dojemné, když je někdo miluje a plně respektuje jejich potřeby.
Portál

Nevyhazujte dřevo a vyrobte si z něj jednoduše nějaký nábytek

Jednoduše ze dřeva s podtitulem Nábytek a předměty z nasbíraného dřeva je název knihy, která vyšla v nakladatelství Grada už v roce 2016 a loni se dočkala dotisku. Nadšení Antje Rittermannové je rozhodně nakažlivé!
Grada
CBDB.cz - Databáze knih a spisovatelů, knihy online, ebooky zdarma, eknihy ke stažení

Videorecenze knih

Rozhovor

Redaktorka a autorka italské kuchařky Alice Rossi: „Ital by nikdy nezasedl s jídlem před televizi!“

Inspirato 200Redaktorka, PR manažerka, milovnice Itálie a maminka dcery Adiny – to je Alice Rossi. Sympatická světoběžnice má kromě jiného na svém kontě také kuchařku italských receptů. Publikace se jmenuje Ispirato da Italia a v roce 2014 ji vydalo nak...

Hledat

Když se v písních stmívá

Album Martina Hejnáka Chmýří, které vlastním nákladem vydal v roce 2021, obsahuje 14 (relativně) nových či zrevitalizovaných skladeb. Jednotlivé songy nejsou příliš dlouhé, takže i přes jejich celkový počet výsledná stopáž jen o fous přesahuje 30 minut.

Z archivu...

Čtěte také...

Oceňovaná francouzská detektivka?! – Lúzři – Tým v nemilosti

luzri 200Loni v dubnu vydalo nakladatelství XYZ debutový román francouzské autorky Sophie Hénaff s názvem Lúzři – Tým v nemilosti. Detektivní příběh získal řadu prestižních ocenění a láká jak na chytlavý název, tak fakt, že je prezentován jako „humoristická de...


Literatura

Sáhněte po severské krimi ze severu Čech a nebudete litovat

sestra smrt 200V nakladatelství Host vyšla kniha Sestra smrt Daniela Petra s lákavým a líbivým podtitulem „severská krimi ze severu Čech“, který se ukázal jako pravdivý.

 

...

Divadlo

Slovácké divadlo uvádí soudní drama Teror přímo u Okresního soudu

teror200V pátek 29. dubna se příznivci Slováckého divadla dočkají dalšího výjimečného zážitku. Soudní drama Teror německého dramatika a právníka Ferdinanda von Schiracha Teror budou hrát divadelníci v jednací síni Okresního soudu v Uherském Hradišti a o vině či n...

Film

Hvězdná pěchota

Pechota 200Sci-fi akční thriller Hvězdná pěchota (1997) je film o nepříliš vzdálené budoucnosti. Na planetě Zemi panuje jakýsi Federální režim a má problém s mimozemskými brouky. Co vypadá jako tradiční americká slátanina, je ve skutečnosti ...