Na mušce: Druhá nebezpečná mise Šedého muže

Na mušce: Druhá nebezpečná mise Šedého muže

Tisk

na musce200Nakladatelství Kalibr vydalo v červnu druhý díl série Šedý muž od Marka Greaneyho s názvem Na mušce. Načasovali si to pěkně, jelikož od července se můžete na Netflixu podívat na film Šedý muž. Garantuju, že se dočkáte fakt pořádné dávky akce a napětí!

 


Autor není žádné ořezávátko

Mark Greaney (* 1967) vystřelil na literární nebe v roce 2009, když vyšel jeho thriller Šedý muž. Kniha se okamžitě stala bestsellerem a autor pro velký úspěch napsal deset dalších dobrodružství s Šedým mužem v hlavní roli. Kvůli rešerším svých knih Mark Greaney procestoval celý svět, navštívil řadu vojenských základen včetně Pentagonu a účastnil se bojového výcviku s elitními vojenskými jednotkami, takže se vyzná jak ve střelných zbraních, tak ve vojenské medicíně a technikách boje nablízko.

Court Gentry opět na mušce

Před čtyřmi lety se na elitního agenta CIA Courta Gentryho vykašlali jeho šéfové a on, aby se zachránil, musel zabít i své tehdejší kolegy. Nyní vystupuje jako elitní nájemný zabiják, ovšem zabíjí jen ty, kteří si to podle jeho morálního kompasu opravdu zaslouží. Vynoří se však stín z jeho minulosti a donutí ho ke spolupráci. Místo Evropy se podíváme do Afriky a to se vším všudy – zažijeme poušť, nakoukneme do vězení, políčíme si na jeden pořádný atentát. Budeme řešit jeho možné následky – politické, sociální i mezinárodní. Nebude to jednoduché a ne všichni vyváznou se zdravou kůží, ale slibuju – bude to nezapomenutelná jízda!

Šedý muž podruhé

První díl se nesl v oparu přímočaré mise, kde akce střídala akci a nestačili jsme se ani rozkoukat, kdo všechno jde hlavnímu hrdinovi po krku. Dvojka nabízí propracovanější zápletku, pracuje i s politickým potenciálem, ale za mě ji hatí švihlá postava naivní idealistky Ellen, která ve své pracovní pozici nemá co dělat. Autor opravdu nemusel přistupovat na klišé, že všemocný hrdina má zachraňovat ženu v nesnázích.

Realistický akčňák

Na mušce představuje precizně odvedenou řemeslnou práci někoho, kdo ví, o čem píše a ví, jak má psát, aby čtenář hltal stránky a byl neustále ve střehu. Pokud hledáte napínavý akční thriller z neokoukaného prostředí se svérázným hrdinou, Na mušce to vše splňuje.

na musce

Název: Na mušce
Autor: Mark Greaney
Série: Šedý muž (2. díl)
Původní název: On Target (2010)
Žánr: thriller
Nakladatelství: Kalibr
Rok vydání: 2022, pevná vazba
Počet stran: 384
Hodnocení: 85 %

Odkaz: https://www.euromedia.cz/na-musce/kniha/14017/


 

PřihlášeníRomán Všechny naše životy je skvělé čtení na léto. Je snazší žít životy druhých, než ten vlastní

Jako závan letního vánku, který nese chvíle pohody, přátelské atmosféry a příslibu blížících se prázdnin. Takový je román „Všechny naše životy“ od francouzské spisovatelky Sophie Astrabie. Pohladí vás po duši a zahřeje u srdce. Nemusíte nad ním hlouběji přemýšlet, stačí se jen nechat unášet jeho jemným kouzlem. Co si více přát, když si potřebujete prostě jen odpočinout a uvítáte společnost nenáročné a milé knihy.

Setkání s C. G. Jungem poskytlo nakladatelství Portál. Schůzka je to parádní!

Pokud patříte mezi příznivce C. G. Junga, nová knížka z nakladatelství Portál bude pro vás opravdovou lahůdkou, která vám rozzáří oči. Publikace přináší výběr z Jungovy tvorby i pozůstalosti, ale i vzpomínky jeho blízkých či dalších osob, které se s ním setkaly a spolupracovaly. Knížka je velmi pestrá a zajímavá, můžete se k ní opakovaně vracet. Já jsem neskutečně nadšená, protože patřím mezi velkou obdivovatelku Junga a takovou knihu jsem si nemohla nechat ujít.

Banner
CBDB.cz - Databáze knih a spisovatelů, knihy online, ebooky zdarma, eknihy ke stažení

Hledat

Videorecenze knih

Rozhovor

Petr Kolečko: Člověk pořád začíná a pořád se učí

kolecko200Petr Kolečko v současnosti patří mezi naše nejvyhledávanější dramatiky a scénáristy. Velkou pozornost vyvolaly např. jeho hry Jaromír Jágr, Kladeňák, Federer- Nadal, Kauza Médeia, Poker Face či muzikál Pornohvězdy. Podílel se na seriálech Okresní př...

Výchova štěněte – ideální příručka nejen pro nováčky!

Nakladatelství Kazda vydalo v únoru úžasnou praktickou příručku Výchovu štěněte od trenérky psů Kathariny Schlegl-Koflerové. Pokud si plánujete pořídit malé chlupaté štěstí nebo vás zajímají aktuální trendy ve výchově štěňátek, tato kniha je pro vás nutnost!

Z archivu...

Čtěte také...

Inteligentní ženy, pozor! Přichází Manželka 22

Manzelka 22 gideon200Nakladatelství Domino má novou edici s názvem Inteligentní román pro inteligentní ženy, již odstartuje kniha Manželka 22...


Literatura

Pětihvězdičková Blue Star

modra hvezda200Desetidílný projekt švédského spisovatele Jana Guillou Velké století se dostává do své poloviny. Vracíme se ale zpět k letům, které jsme mohli zaznamenat již v předchozím díle Klapky na očích. Tam jsme ale válečné období prožívali naivním ...

Divadlo

Blackbird

200divNárodné divadlo uviedlo 18. októbra v divadle Kolowrat v Prahe hru Blackbird podľa námetu Davida Harrowera. Hlavné postavy si zahrali Jiří Štěpnička ako Raymond a Jana Pidrmanová ako Una a vedľajšiu postavu dievčaťa stvárnila Matylda Blattná.

...

Film

Tmání: unikátní příležitost poznat skrze virtuální realitu boj člověka s depresí

tmani perexZhlédnout Tmání, animovaný film z pera Ondřeje Moravce, je unikátní příležitostí po mnoha stránkách. Virtuální realita, ve které je děj umístěn, vás vtáhne do zážitku jako žádná jiná platforma. Ačkoliv promítání ve VR prostoru může být pro něko...