Na mušce: Druhá nebezpečná mise Šedého muže

Na mušce: Druhá nebezpečná mise Šedého muže

Tisk

na musce200Nakladatelství Kalibr vydalo v červnu druhý díl série Šedý muž od Marka Greaneyho s názvem Na mušce. Načasovali si to pěkně, jelikož od července se můžete na Netflixu podívat na film Šedý muž. Garantuju, že se dočkáte fakt pořádné dávky akce a napětí!

 


Autor není žádné ořezávátko

Mark Greaney (* 1967) vystřelil na literární nebe v roce 2009, když vyšel jeho thriller Šedý muž. Kniha se okamžitě stala bestsellerem a autor pro velký úspěch napsal deset dalších dobrodružství s Šedým mužem v hlavní roli. Kvůli rešerším svých knih Mark Greaney procestoval celý svět, navštívil řadu vojenských základen včetně Pentagonu a účastnil se bojového výcviku s elitními vojenskými jednotkami, takže se vyzná jak ve střelných zbraních, tak ve vojenské medicíně a technikách boje nablízko.

Court Gentry opět na mušce

Před čtyřmi lety se na elitního agenta CIA Courta Gentryho vykašlali jeho šéfové a on, aby se zachránil, musel zabít i své tehdejší kolegy. Nyní vystupuje jako elitní nájemný zabiják, ovšem zabíjí jen ty, kteří si to podle jeho morálního kompasu opravdu zaslouží. Vynoří se však stín z jeho minulosti a donutí ho ke spolupráci. Místo Evropy se podíváme do Afriky a to se vším všudy – zažijeme poušť, nakoukneme do vězení, políčíme si na jeden pořádný atentát. Budeme řešit jeho možné následky – politické, sociální i mezinárodní. Nebude to jednoduché a ne všichni vyváznou se zdravou kůží, ale slibuju – bude to nezapomenutelná jízda!

Šedý muž podruhé

První díl se nesl v oparu přímočaré mise, kde akce střídala akci a nestačili jsme se ani rozkoukat, kdo všechno jde hlavnímu hrdinovi po krku. Dvojka nabízí propracovanější zápletku, pracuje i s politickým potenciálem, ale za mě ji hatí švihlá postava naivní idealistky Ellen, která ve své pracovní pozici nemá co dělat. Autor opravdu nemusel přistupovat na klišé, že všemocný hrdina má zachraňovat ženu v nesnázích.

Realistický akčňák

Na mušce představuje precizně odvedenou řemeslnou práci někoho, kdo ví, o čem píše a ví, jak má psát, aby čtenář hltal stránky a byl neustále ve střehu. Pokud hledáte napínavý akční thriller z neokoukaného prostředí se svérázným hrdinou, Na mušce to vše splňuje.

na musce

Název: Na mušce
Autor: Mark Greaney
Série: Šedý muž (2. díl)
Původní název: On Target (2010)
Žánr: thriller
Nakladatelství: Kalibr
Rok vydání: 2022, pevná vazba
Počet stran: 384
Hodnocení: 85 %

Odkaz: https://www.euromedia.cz/na-musce/kniha/14017/


 
Banner

PřihlášeníVzpoura oceánů ohrožuje lidstvo

Tento fascinující ekothriller, v němž autor zobrazuje vzpouru přírody proti lidstvu jako hororový scénář, nad nímž se tají dech, se stal světovým bestsellerem. Jeho druhé vydání přináší na knižní trh nakladatelství Laser ze společnosti Euromedia Group. První díl už leží na pultech knihkupectví, díl druhý je aktuálně v předprodeji a můžeme se na něj těšit již v únoru 2023.


Laser

Zjistěte, jak přežít ve městě i v přírodě

Kurz přežití je název knihy od Amara Ibrahima, který se dlouhodobě věnuje přežití – pořádá kurzy i o něm přednáší. Tento titul by si měl přečíst každý.


BizBooks
Banner
CBDB.cz - Databáze knih a spisovatelů, knihy online, ebooky zdarma, eknihy ke stažení

Rozhovor

Rozhovor s Josefem Vágnerem k novému CD a singlu

200rozRozhovor s Josefem Vágnerem o novém CD a singlu Nezapírám si můžete přečíst v tomto článku.

...

Hledat

Je libo dystopii?

Kdo sleduje knižní svět, nemohl minout knihu Znamenitá mrtvola od argentinské spisovatelky Agustiny Bazterricy. Jaká je?


Fobos

Čtěte také...

Pohled do života proslulého fotbalového trenéra

mou 200Životopis jednoho z nejlepších současných fotbalových trenérů José Mourinha přináší příběh o vášni, ctižádosti i disciplíně. Jeho autorem je sportovní žurnalista Ciaran Kelly, začínající autor knih o fotbale. V České republice vyšel u nakladatelství Ml...


Literatura

Sejdeme se v zahradách

setkani-v-zahradach perexKomu někdy vykvetla hortenzie, rozvila se milovaná růže, nebo dozrálo rajče vypěstované ze semínka, dobře ví, jak magické je zahradničení. Vlastní radost je důležitá, ale mnohem více chutná, když se o ni můžeme poděl...

Divadlo

Věřte nebo ne, sbalit ženu je jednoduché

jak sbalit zenu200V rámci zlínského divadelního svátku – festivalu Setkání Stretnutie 2019 do Zlína zavítalo také Divadlo pod Palmovkou se svým manuálem Jak sbalit ženu 2.0.

...

Film

Podzim života Vratných lahví

vratne perexFilm Vratné lahve (2006) je zatím posledním projektem scénáristy Zdeňka Svěráka, kde si rovnou zahrál také hlavní roli. Dlouhou uměleckou kariérou člověk dozraje, ale je legrační, jen když se dokáže zamíchat s nadhledem. A pr...